Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:54, 01 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Danusiu właśnie nie było przymrozku i ładnie kwitnie. Fotki nie oddają tego pudroweGo różu. Najładniej wygląda o zachodzie.

Dzisiaj cieplutko jutro podobnie. Podgonie z pracami. RoBie porządki i bardzo dużo przesadzania. ZeBralam krokusY są jedno miejsce. Jutro sądzę prymule. Kosadzce mogą stać w donicach.
EM już wertykulację przeprowadził jutro nawóz i podlanie. Dzisiaj bardzo mi pomógł więc jestem zadowolona porządek już widać.

Z krzaczków to będzie jeszcze kwitla kalina Watanabe ma łąki kwiatowe i lilaki polibin to takie moje oczka w głowie. Boje się aby tylko przymrozków nie było.

Klon oktober Glory który szkółka przysłała z rana po szczepieniu.



Grujecznik



Przytaczanik turecki piękna roślina na skalniak fotka z wczoraj





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:07, 01 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Gosialuk napisał(a)
Ślicznie kwitnie twoja Kiku. Pierwiosnki zaraz nabiorą masy jak je podkarmisz dobrym kompostem. Za rok będzie szał. A iryski w jakim kolorze nabyłaś?
Dziś był idealny dzień na pracę, ale jutro też ma być pięknie i ciepło. Zamierzam to w pełni wykorzystać i pomóc mamie w porządkach i przekopaniu warzywnika. Tobie również życzę udanego dnia.


Gosiu jeżeli chodzi o kolory prawdę mówiąc nie wiem. Pani ze szkółki mi wybierała, mam na n8ej polega, że będę zadowolona bo to jakieś nowe i ładne. Mam nazwy na donicach spisze jutro i sprawdzę w necie.

Oj postaram się aby był udany. Też uważam jak ładna pogoda to trzeba jej nie zmarnować W ogrodzie

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 16:38, 02 maj 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Elu prymylki całkiem fajne sadzonki. Ja jak sadzę to rozrywam po 1-2 sadzonki w dołek. Na następny rok jest już 3-4 sadzonki . Wczoraj zamieniałam się za prymylki czerwone, dostałam mocny róż z tych wysokich. Na razie wylądowały w dużej donicy, bo tam gdzie będą rosły teraz kwitną niezapominajki.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 17:20, 02 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Dorota321 napisał(a)
Elu prymylki całkiem fajne sadzonki. Ja jak sadzę to rozrywam po 1-2 sadzonki w dołek. Na następny rok jest już 3-4 sadzonki . Wczoraj zamieniałam się za prymylki czerwone, dostałam mocny róż z tych wysokich. Na razie wylądowały w dużej donicy, bo tam gdzie będą rosły teraz kwitną niezapominajki.



Przed chwilą przyszłam ze wsi i pani która mi obiecała prymulki powiedziała żebym przyszła w jesieni bo teraz nie będzie rozsadzała.
Dała mi tylko mała kępkę żółtych i jeszcze jakieś dziwne floksy.
Idę zaraz sądzić. Te które kupiłam będą jeszcze stały dlatego, że dużo roboty z nimi. Też muszę ogarnąć miejsce a później opielic bo dużo chwastów w nich.

Teraz mam ważniejsze pracę.
Ładna pogoda u nas.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:50, 03 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:54, 03 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Polibin







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 15:05, 03 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Elu, pięknie u Ciebie, zielono, kwitnąco, porządeczek, super.
Na jednym z powyższych zdjęć to wiśnia japońska tak pięknie kwitnie na różowo?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 15:38, 03 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Alija napisał(a)
Elu, pięknie u Ciebie, zielono, kwitnąco, porządeczek, super.
Na jednym z powyższych zdjęć to wiśnia japońska tak pięknie kwitnie na różowo?



Tak Alicja wiśnia kikuw tym roku pięknie kwitnie nie było u nas przymrozków.
W zeszłym roku wszystkie pąki kwiatowe przymarzły.
Porzadeczek? Jeszcze działam mam duże przesadzania. Mam dużo roślin rozrzucanych po ogrodzie i teraz scalam jednak w grupie lepiej wyglądają.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 16:16, 03 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Elu nie wiedziałam że masz taką piękną Kiku reszta kwiatów też piękna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 16:28, 03 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Wiolka5_7 napisał(a)
Elu nie wiedziałam że masz taką piękną Kiku reszta kwiatów też piękna



No mam kilka razy cięta. Coś muszę z nią zrobić podwiązać ja aby rosła w górę. Pień dosyć wysoki. W zeszłym roku pędy tarzały się po ziemi.
Mam zrobione fotki sesliery jesiennej wieczorem wstawię dam znać abyś zobaczyła.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies