Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Kasiapod 10:11, 28 paź 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
ElzbietaFranka napisał(a)
Poranny widok z balkonu. Słoneczko już dużo niżej. Promienie prześwitują między brzozami. Szkoda, że tak krótko taka piękna jesień.


Elu zachwycam się tymi cudnymi widokami u Ciebie Jesień jest jednak piękna
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
anabuko1 19:06, 28 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
ElzbietaFranka napisał(a)



Aniu kup ale kolumnowego one jednak szybciej łapią kolorki i są delikatniejsze liście u nich nie są takie ciemni zielony.
Te co pokazałam wyżej to liście bardzo ciemno zielone. Dziwne że są w słońcu prawie cały dzień i dopiero teraz lekko zmieniają kolor.
U mnie jeszcze parę liści na ambrowcu kolorowych.

Jestem na wsi dzisiaj piękna pogoda więc porządki z liśćmi robiłam. EM przyjedzie w sobotę i wygrabimy traktorkiem. Muszę mu jutro teren przygotować wygrabic od drzew.
Dęby błotne w zeszłym tygodniu zmroziło i kolorków w tym roku nie będzie. Jednego zdarzylam sfocic przed przymrozkiem.
Ładna pogoda i tak żal że to już koniec nie długo.




Elu, dzięki za radę. Jak spotkam ambrowca to to kupie. Kolumnowego
Piękne kolory jesieni pokazałaś.
październikowa jesień jest cudna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Martka 20:37, 28 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Słońce przedzierające się przez brzozy o poranku - piękny widok.
U mnie dziś było mgliście.
ElzbietaFranka 23:04, 28 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kasiapod napisał(a)

Elu zachwycam się tymi cudnymi widokami u Ciebie Jesień jest jednak piękna



Kasiu jak wiesz fota nigdy nie odda tego magicznego widoku.
Nie wiem jak u was była to godz 10.00 mgły już nie było, ale liście były bardzo mokre. Wyglądały tak jak by przeszła ulewa.
Mam wejście do domu od północnego wschodu teraz słońce nie dochodzi schody i kostkę mam cały czas mokrą.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 21:47, 29 paź 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Wieczorem wczoraj i w nocy u mnie trochę padało. Rano było bardzo mokro.

Ela, nie zaglądasz na Facebook, więc tutaj pokażę ci kolorki u mnie

Najpierw miskant 'Noah' teraz i tydzień temu, gdy nie było słońca. To jego pierwszy rok w gruncie.


Palczatka miotlasta (Schizachyrium scoparium) 'Ha Ha Tonka' złapała trochę koloru. Za nią są inne palczatki.


Palczatka-miotlasta (Schizachyrium scoparium)'Chameleon'


Dla porównania obie razem tydzień wcześniej przy pochmurnym niebie.


Wysokie palczatki Hallego (Andropogon hallii) 'JS Purple Konza' (bardziej z lewej) i Gerarda (Andropogon gerardii) 'Ultraviolet' prawie się nie różnią. Ta pierwsza jest wyższa. Jeśli chodzi o kolory, to zależy, z której strony zdjęcie zrobione względem słońca i o jakiej porze dnia.



A tak się przebarwił winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocissus quinquefolia) Redwall 'Troki' na zachodnim narożniku domu. Niestety tylko 5 dni trzymał liście


Kalina amerykańska (Viburnum trilobum) 'Spring Red Compact' w tym roku nie tak czerwona jak zeszłej jesieni.


No, i jeszcze takie ogólne zza grabowego żywopłotu. Na czerwono świeci kalina bodnantska (Viburnum ×bodnantense) 'Charles Lamont'.
____________________
Kasia
Dorota321 22:46, 29 paź 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Piękną i kolorową masz jesień Elu, a Marcinki i te nowo kupione i te w ogrodzie masz bardzo ładne. Dęby błotne robią duże wrażenie, zawsze mi się one podobały.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 23:48, 29 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kasiu pięknie masz. Odpisze może jutro więcej.
Jestem zmachana dzisiejszym dniem z liśćmi roboty od groma. Jeszcze dzisiaj wiatr był co zebraliśmy to znowu nawiało.
Widziałam wczoraj na niebie 2 tęczę. U nas troszenke skropilo tyle co nic grabienia nie przerywałem. Chmura przeszła bokiem

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiek 10:30, 30 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762




Alez zdjecie....Niesamowite.Brawo.
Mnie liscie ciesza Pomijajac juz to, ze to najlepszy material na kompost; lubie je za kolory i szelest.
Piekna jest Twoja jesien
____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 12:04, 30 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kasiek napisał(a)


Alez zdjecie....Niesamowite.Brawo.
Mnie liscie ciesza Pomijajac juz to, ze to najlepszy material na kompost; lubie je za kolory i szelest.
Piekna jest Twoja jesien



Kasiu liści nie wyrzucam. Kosilismy liście na trawniku więc są zmieszane z trawą. Szybciej przegnija.
Za tydzień zrobię miksturę z drożdży i stratę podleje towar się przerobi.
Mam ich stertę.
Ok 1/3 jeszcze jest na brzozach to sterta się powiększy. Kompostownik zapełniony więc muszę pryzmy robić. Na wiosnę rozsypie po rabatach.
Kompostu je tylko liście brzozy,klonów, grabu i buków.
Dębowych nie za twarde. Sypie pod tuje

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rojodziejowa 12:46, 30 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
Elu, dębowe dajesz pod tuje? Też takie "skoszone"?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies