Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 20:35, 01 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Tak wygląda gaura ma nakrapiane liscie młode też tylko mniej



Dzisiaj mglista pogoda, ale cieplo

Metasekwoje zolkna, trawy zmieniają kolory







Perukowiec młodziak
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:42, 01 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Cd






Mokre bo mgla

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 21:27, 01 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Metasekwoje to olbrzymie drzewa, mniej więcej jaką mają wysokość u Ciebie?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anpi 08:15, 02 lis 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Elu, różnorodna i barwna jesień u Ciebie. Jest co podziwiać, bo tyle drzew i róże i trawy... ogród duży, to jest gdzie spacerować. Widoczki piękne! Pogoda na razie nas rozpieszcza, to pewnie też dłużej możesz cieszyć się sezonem ogrodowym na działce!? Ja dzięki niej trochę nadrabiam zaległości z cięciem , sadzeniem i przeróbkmi. Oby było jak najdłużej ciepło to szybko zleci do wiosny
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
zawitka 09:17, 02 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Twoja Gaura chyba starsza bo moja sadzonka nie ma tak dużo kropek ale jest i to najważniejsze.

Dzięki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 16:23, 02 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kordina napisał(a)
Metasekwoje to olbrzymie drzewa, mniej więcej jaką mają wysokość u Ciebie?



Bożena te 3 szt to najmniejsze mam obok bardzo wysoką i puen dużo grubszy jak poszukam fotę to pokaże. Mają bardzo ładne pnie. Jak oglądam nieraz nawet w filmach ameryk jakie one duże. Np w parku sekwoji w Kalifornii takie olbrzymy jak z czasów dinozaurów.
Lubią tereny podmokłe i z taką myślą je posadziłam a teraz je podlewam od czasu do czasu ze względu na suszę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 18:02, 02 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)
Cd


Bardzo ładna ta kępka. Co to, aster?
ElzbietaFranka 19:01, 02 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Martka napisał(a)


Bardzo ładna ta kępka. Co to, aster?



Tak Martka aster (Marcinek) długo się nie rozwijały kwiat, ale jak już to na całego. Dobra odmiana nie ima się go szara pleśń zaczyna kwiat rozowiec.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:11, 02 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
anpi napisał(a)
Elu, różnorodna i barwna jesień u Ciebie. Jest co podziwiać, bo tyle drzew i róże i trawy... ogród duży, to jest gdzie spacerować. Widoczki piękne! Pogoda na razie nas rozpieszcza, to pewnie też dłużej możesz cieszyć się sezonem ogrodowym na działce!? Ja dzięki niej trochę nadrabiam zaległości z cięciem , sadzeniem i przeróbkmi. Oby było jak najdłużej ciepło to szybko zleci do wiosny




Dzięki Aniu takie lubię jesienne kiedy jest mnóstwo kolorów.
Też liczę miesiące do wiosny, ale jeszcze jesienne sloty i byle jaka zima może dać nam popalić.

U mnie Bonici i Artemis kwitną na całego może lubią taką pogodę nie przypala ich.
Nic nie przesadzslam czekam do wiosny muszę poszerzyć rabaty. Na wciskalsm roślin wszędzie i trzeba je przesadzać szczególnie trawy rozrosły się i mają ciasno.

U mnie teraz grabienie liści najwazniejsza robota
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 17:04, 04 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
ElzbietaFranka napisał(a)






Elu czy ten trzcinik brachytricha to tegoroczne nasadzenie? Jaką ma on wysokość u ciebie? Niedawno nabyłam sadzonki tego trzcinika, posadziłam jego w towarzystwie rozplenic.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies