Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:22, 04 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Monika83 napisał(a)
Elu czy ten trzcinik brachytricha to tegoroczne nasadzenie? Jaką ma on wysokość u ciebie? Niedawno nabyłam sadzonki tego trzcinika, posadziłam jego w towarzystwie rozplenic.



One u mnie mają ok 1 metra z Kłoskiem.
No nie wiem czy to będzie dobry wybór trzcinnik z rozplenica to wszystko zależy jakie są odstępy między tymi trawami. Ale znając wys. Rozplenica i trzcinnika to one potrafią być jednakowej wysokości.

Piękne sa



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 19:23, 04 lis 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Elu wszystkie rośliny masz wyeksponowane
Widać faktury, wzory i kolory.
Pięknie jest, szczególnie teraz, kolorowa jesień.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 19:34, 04 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
daszum napisał(a)
Elu wszystkie rośliny masz wyeksponowane
Widać faktury, wzory i kolory.
Pięknie jest, szczególnie teraz, kolorowa jesień.


Kasiu dziękuję

Ale jednak trzeba będzie ci niektóre poprzesadzac bardziej na słońce. Np wrzesień w tym roku u nas był kiepski nie było słońca. Październik był słoneczny ale słonko już niżej i nie wszędzie dochodziło przez to nie wszystkie rośliny jesienne wcześniej kwitły opóźnione są na szczęście mrozu nie ma.

Dzisiaj na spacerze wszędzie kwitną jeszcze kosmosu na osiedlach




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 20:25, 04 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2976
ElzbietaFranka napisał(a)



One u mnie mają ok 1 metra z Kłoskiem.
No nie wiem czy to będzie dobry wybór trzcinnik z rozplenica to wszystko zależy jakie są odstępy między tymi trawami. Ale znając wys. Rozplenica i trzcinnika to one potrafią być jednakowej wysokości.

Piękne sa



Odstępy od rozplenicy Cassian jak narazie dałam 1,10 ale pózniej dam większy odstęp trzcinnika od rozplenicy, to nie problem bo rabata jest szeroka. Te trzcinniki brachytricha są boskie ❤️
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
pestka56 13:50, 05 lis 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Monika83 napisał(a)
Odstępy od rozplenicy Cassian jak narazie dałam 1,10 ale pózniej dam większy odstęp trzcinnika od rozplenicy, to nie problem bo rabata jest szeroka. Te trzcinniki brachytricha są boskie ❤️

Może ci to pomoże w ocenie jak sadzić
Calamagrostis Brachytricha może osiągnąć nawet 1,5 m wysokości z kwiatostanem, a sama kępa liściowa 0,6 m. To zależy od warunków, ale szybko przyrasta.
Penissetum 'Cassian' ma kępę liściową około 0,6 m, a z kwiatostanami 1,0 m. Osiągnie takie rozmiary najpęwniej w 3-cim roku od posadzenia w gruncie.
Tak mówią opisy.

Ja mam posadzone Brachytrichy tymczasowo (rok w gruncie) 3 sztuki gatunku i 1 odmianową 'Korea' przy piórkówce 'Magic' i miskancie 'Noah'. Tymczasowo, bo dokupiłam jeszcze 2 Brachytrichy i potrzebuję więcej miejsca, żeby rosły w grupie.
Zdjęcie z 18 padziernika do porównania jak jedno ma się do drugiego. 'Magic' ma wg opisów wysokość z kwiatostanami: 0,6–0,8 m, ale moje (mam 2) przekroczyły 1,0 m w tym roku, a sadziłam zeszłej jesieni.


(Sorry, że nie wypielone, ale u mnie ostatnio było tak, że nie miałam kiedy.)
____________________
Kasia
Monika83 19:23, 05 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2976
Kasia pestka56 moje trzcinniki też są jak narazie tymczasowo posadzone, bo później i tak będę je rozsadzać i rozplenice Cassian też. Fajnie że wstawiłaś zdj bo teraz wiem że odległość napewno trzeba dać większą
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
pestka56 23:54, 05 lis 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Monika83 napisał(a)
Kasia pestka56 moje trzcinniki też są jak narazie tymczasowo posadzone, bo później i tak będę je rozsadzać i rozplenice Cassian też. Fajnie że wstawiłaś zdj bo teraz wiem że odległość napewno trzeba dać większą


Pomyślałąm, że taka możliwość porównania z tym co piszą ogrodnicy pomoże ci. Ja, trzymając się opisów popełniłam sporo błędów w ogrodzie jeśli chodzi o wielkość roślin, przestrzeń jakiej potrzebują. Naprawianie bywa co najmniej męczące
____________________
Kasia
Gosialuk 11:17, 06 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
W dobrej ziemi często rośliny przekraczają rozmiary podawane w opisach. Takie porównawcze fotki są bardzo pomocne, bo dają wyobrażenie jak te parę ździebełek da czadu za jakiś czas.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
MiluniaB 12:17, 06 lis 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Elu - Ty masz wszystkiego tak dużo i tak fantastycznie wyglądają rośliny w jesiennej szacie Tyle się u Ciebie dzieje, masz co pokazywać. Bardzo lubię takie dojrzałe ogrody
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 22:02, 06 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Już ostatnie w tym sezonie. Dzisiaj powiazalam trawy jeszcze rozplenice zostały. Dzisiaj dosyć ładna pogoda, ale po wczorajszym deszczu liście mokre nie można było wydmuchać

Metasekwoje

Górka i pień dosyć spory. Puściłam bluszcz ładnie się pnie





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies