Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Gardenarium 21:51, 28 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Większość tulipanów mi powtarza kwitnienie a w bukszpanowym no to ciągle te same kwitną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pestka56 22:38, 28 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ela,znowu zaczęło padać
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 22:43, 28 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Gardenarium napisał(a)
Większość tulipanów mi powtarza kwitnienie a w bukszpanowym no to ciągle te same kwitną.



Mam duzo Van Eijkow porownujac foty z poprzedniego roku tez widze, ze kwitnie ich wiecej niz w zeszlym roku czyli cebulki sie rozmnazaja wiec chyba w tym roku nie bede jeszcze wyciagaLa z ziemi. Zobacze jak bedzie w przyszlym roku Z kwitnieciem.

Inne tulipany trudno powiedziec tezladnie kwitna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:46, 28 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Kasiu przeszla ulewa gdzies godzine temu w Wawie ale teraz nie pada.
To pada drugi raz? Jezeli tak to sie ciesze bo nawoz rozsialismy na trawnik nie trzeba podlewac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:02, 28 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Figaro napisał(a)
A mi tez sie psuje i to juz od dawna.




O Figa sie odezwala witam.

Figus chyba u Was nie jest tak sucho jak u nas. W zeszlym tygodniu byla parowa oczko mi tez wysycha dolewalam ok 20 cm. Gorzej z gleba kopniesz lopata i sie kurzy. Zyta wyschniete, owies jeszcze wschodow nie widze u sasiada.
Trawa zolta na lakach nawet mlecze mniej kwitna.
Przeszla godzine temu ulewa wiec sie ciesze obylało cała noc.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 23:05, 28 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Pierwszy raz tylko siąpiło. Teraz deszczy, ale do ulewy to temu daleko. Chociaż jeśli tak popada do jutro, to będę się cieszyła.

U mnie tulipany też się mnożą, a nie wykopuję. 2 lata temu posadziłam 5 cebul o kremowo zielonych kwiatach i w tym roku zakwitło 11 sztuk. Widać też sporo liści z młodych cebulek, więc za rok, jeśli nornice pozwolą, będzie tak ze 20 sztuk.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:37, 28 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Kiedyś jak kupiłam areał to w trawie sądziłam gdzie się dało i później szukała gdzie są chciałam wykopać bo tak w domu mama robiła. Ile to roboty wyciąganie suszenie sortowanie potem znowu sadzenie a ta powiedziałam sobie ją nie holenderka aby takie zachody robić koło tulipanów

Teraz zostawiam najwyżej jak nie będą kwitły wyciągnę i tak jak Danusia wysadzę na lace niech rosną i się rozmnazaja.



W tej Kępie sądziłam w 2017 po 6 cebul zobacz podwoiły się.
Te u dołu też ładne też się rozrosly
Lubię takie stare typowe tilipany żadne wynalazki

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 09:22, 29 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8037
Elu ale ładne widoczki zapodałaś, soczyście u Ciebie, pięknie komponujesz te swoje rabaty... mam nadzieję, że dobrze podlało u Ciebie, bo u nas od wczoraj delikatnie pada, dobrze, bo sucho już było, że hej... pozdrowienia zostawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
pestka56 10:02, 29 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Tak blisko cebule sadzisz? Fajnie to wygląda, ale cebulom ciasno. Wiesz, że tulipanowe potrafią mieć 10 cm średnicy?
____________________
Kasia
Kindzia 11:07, 29 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U nas pada od piątkowej nocy. Trochę nam to szyki popsuło, bo trawnik nie wertykulowany...ale lepiej, że pada.

Ja też szukam tulipanów mających cechy jak Van Eijki. Nie wykopuję żadnych cebulowych od 3 lat. Podobno liliokształtne też warto. Zobaczę, posadziłam 2 lata temu i jakoś spektakularnie się nie kocą, ale nie zginęły jeszcze Jak latem zrobię porządek na salonowej z jeżówkami, to jesienią wreszcie będę mogła i tu posadzić cebulowe. Dlatego zbieram informacje o takich terminatorkach. Teraz interesuje mnie kolor czerwony, żółty i biały.


Zdecydowałaś się na następną Grafin Dianę?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies