Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

eVka 22:46, 03 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)





Ewka jak bym nie usuwala mlodych siewek brzozowym miałabym cały skalniak już zarośnięty brzozami

Gdzieś za miesiace beda młode siewki ok 15 cm i trzeba je usuwać. Za chwilę będzie skrzyp wyrastał też usuwać trzeba. Robota nie do przerobienia.

Do ogrodu i trzeba mieć zdrowie! A do takiego wielkiego podwójne
____________________
Kindzia 19:39, 04 maj 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Deszcz niesprawiedliwie dzieli, zresztą przymrozek też. U nas podlało solidnie, następna porcja nadchodzi i bez przymrozków. Przynajmniej tak zapowiadają. Dalie posadziłam...

Poczekaj może na moje doświadczenia z Grafin Dianą, potem zdecydujesz.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ElzbietaFranka 22:12, 04 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Kindziuk na razie jej nie kupię może w jesieni.
Dzisiaj u nas była po południu bardzo ładna pogoda 19 na plusie świeciło słonko przy lekkim wietrze.

Zrobiliśmy podpory do roz pnacych nie przywiązałam jeszcze najważniejsze było je zrobić i postawić

Też dzisiaj część dalii posadziłam mam jeszcze posadzone w donicach sporo wyrosly. Boję się wysadzić na dwór bo różnie to o tej porze przymrozkami bywa.

Już nie chce mówi aby nie zakl.... Miały byc burze,deszcze a tu ich sucho.
Kopia dzisiaj dołki pod dalie ziemia jak skala. To podlewanie totalnie okraszanie ziemi.
Jest nie sprawiedliwie z tym deszczem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:22, 04 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Czarne świeczki wypuszczają

Ta sosenka po prawej ma 35cm mierzyłam. Pięknie rossnie od zeszłego roku samosiejka







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:27, 04 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kim 22:34, 04 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu u Ciebie susza a u mnie raz pada potem siąpi dzień przerwy i znowu to samo
Dziś sadziłam mieczyki i jest mokro jak fiks wiem że nie powinnam narzekać ale chciałoby się już lepszej pogody
Na noc zapowiadają mróz i śnieg aktualnie na termometrze mam 12stopni aż trudno uwierzyć że będzie taka zmiana pogody
coś z tą pogodą nie tak ;( w zeszłym roku od kwietnia już było lato u nas
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
pestka56 23:52, 04 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Sucho

Ela, u ciebie jednak musi być nieco cieplej niż u mnie, może dlatego, że u mnie wieje. W każdym razie rhododendrony moje jeszcze śpią jak susły. Tylko glicynie otwierają pączki i kalina powiększa kule kwiatowe.
____________________
Kasia
Anusia 07:42, 05 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
U nas popaduje co drugi dzień. Dzisiaj w nocy też. Mam taka małą sosnę samosiejkę. Dostałam ją taką maleńką z trzy lata temu. Wrzuciłam gdzie popadnie a teraz muszę ją przenieść w docelowe miejsce. Czekałam na deszcz i mam ku temu okazję. Mój ogród mały ale drzewa lubię. Jak będzie je sie trzymało w ryzach to chyba za wielkie nie wyrosną.
Masz piękne powojniki. Nie mam przysłowiowej 'ręki' albo coś robię nie tak. Słabo rosną. Macham z Żuław.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Nowa12 09:13, 05 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)
Czarne świeczki wypuszczają

Ta sosenka po prawej ma 35cm mierzyłam. Pięknie rossnie od zeszłego roku samosiejka




Elu ta żółta hosta to Fire Island?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:14, 05 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
U Ciebie już powojniki kwitną?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies