Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Magleska 20:00, 27 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Elu na fotce słabo widać dopiero teraz jak pokazałaś zobaczyłam różnicę Dęby śliczne -zresztą buki też
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 20:09, 27 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
anabuko1 napisał(a)




Aniu żurawka ściągniętą od Muszelki bardzo mi się podobała i kupiłam to "fayer alarm" jest przepiękna. Posadziłam na nowej rabacie która została powstała z humusu i wszystko tak rośnie. Było to miejsce bardzo mokre zasypiałam i mam dodatkową pracę
Rosną też tam trawki już powiązane.



Po lewej w tym roku kupiona Memory





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:21, 27 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Milka napisał(a)
Elu, pięknie pokazane
Liści też masz od groma. Ja akurat uwielbiam grabić. W tym roku mam choć mniej igieł, po ubiegłorocznym podcinaniu. Firma jeszcze wpadnie i mi to wielkie drzewo przytnie, będzie mniej liści, spadłych gałęzi, już w tym roku było lżej





A ty słyszałaś,że liście powinno się zbierać tylko z trawnika resztę liści powinniśmy zostawić aby spróchniały to świetna odżywka dla gleby.
A ja igły zbieram i jeszcze czekam na opad liści z dębu monument zmieszaną i będę ściółkować kwasoluby.
Też lubię - traktorek nie wszędzie wjedzie więc ograbiam drzewa.

Ja na wiosnę będę przycinać tuje na wysokość znowu tyle śmiecia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:27, 27 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
CD









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 20:30, 27 paź 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu śliczne widoczki ogrodowe
O właśnie wiązać już trawy ? czy jeszcze poczekać
Bo np. rozplenice to ja jeszcze zielone mam.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 20:38, 27 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
CD.
To już pewnie ostatnie fotki słoneczne. Po południu przyszedł front, wiało i deszczyk podał. Podlałam tuje inne iglaki solidnie bardzo sucho.
Jeszcze jakieś tam drobne robótki.








Tuje sądziłam w trzech turach za każdym razem było za dużo i posadziliśmy na boczku i tak zostało 3 szt w jednym kopczyku mają już ok 3 m wysokości.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:46, 27 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Aurelllia napisał(a)
Elu śliczne widoczki ogrodowe
O właśnie wiązać już trawy ? czy jeszcze poczekać
Bo np. rozplenice to ja jeszcze zielone mam.



Ja wiązałam bo były suche. Dwa lata temu mi zamokly potem wiązanie to masakra. Powiazalam wszystkie jak zimno nie będę się później katować. Opaski zaciskowe szybko zrobisz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiolaaa 12:28, 28 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Elu ty to jestes doswiadczona ogrodniczka i tak zyciowo zawsze dobrze posluchac kogos madrego masz piekny dojrzalg juz ogrod
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Dorota123 13:33, 28 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pięknie wygląda ogród z drzewami liściastymi, ale później te liście trzeba sprzątnąć i to już działa na minus. Ja tam lubię jak one leżą na ziemi, ale z trawnika trzeba sprzątnąć, bo go zniszczą. Wczoraj byliśmy w naszej okolicy w parku, liście cudownie szeleściły pod nogami.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 14:49, 28 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Dorotka sprzątam liście. W przyszłym przynajmniej pod niektórymi brzozami sprzątać nie będę. Chociaż traktorkiem to szybko idzie. Część tych liści jest przemielone i raczej tego nie da rady zebrac.
To tak wygląda jak trawa jej małe źdźbła wpadają w trawę liście też rozdrobnione na śrut i pozostają w trawniku użyźniając glebę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies