Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

greg66 15:17, 29 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
Elu trawy tez juz powiązałem czy okrywasz swoje wszystkie , nawet te paroletnie czy nie? bo ja wypełniam liśćmi i daję wokół też ale nie wiem czy do tych czteroletnich też?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 16:38, 29 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
greg66 napisał(a)
Elu trawy tez juz powiązałem czy okrywasz swoje wszystkie , nawet te paroletnie czy nie? bo ja wypełniam liśćmi i daję wokół też ale nie wiem czy do tych czteroletnich też?




Grzesiu zawsze tylko wiązałam.nie zależnie od wieku. Nigdy liścienie używałam. Deszcz jak są powiązane to spływa po nich tak samo śnieg.
Moje to olBrzymy więc nic im nie zaszkodzi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 17:46, 29 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Elu obejrzałam piękny spektakl jesienny u ciebie. Dęby kolumnowe z hortensjami zachwycają, trawy również. Ta kalina Wanatabe długo kwitnie. Ciekawe jak u Ciebie się będzie sprawować. Ja poluję jeszcze na St Keverne, ale chcę kupić stacjonarnie. Na razie jeszcze nie trafiłam, ale też rzadko do szkółek zaglądam. Wykorzystałaś ładną pogodę na maxa.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
pestka56 22:39, 29 paź 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Greg, jakie temperatury masz zimą? Moje trawy nie okrywane nigdy, nawet jednoroczne. Przeżyły mrozy -20 jak były młodziutke. To przecież rośliny stepowe, fighterki
Jak będziesz je tak opatulał i wypychał liśćmi mogą im wygnić karpy korzeniowe. Liście łatwo łapią wilgoć.
Spośród moich starych znajomych trawiarzy nikt nieokrywa. Trzęsą się jedynie nad pampasowymi.
____________________
Kasia
Kasiolaaa 07:35, 30 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
ja tez zawsze okrywam trawy mieszkam na wschodzie Pl
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
anabuko1 08:35, 30 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
ElzbietaFranka napisał(a)
CD










Elu twój ogród wygląda tak malowniczo, pięknie, barwnie.
Ja mam małe- młode trawki, to też trzeba je powiązać ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 16:10, 30 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Aniu nie wiem jaka wielkość na wszelki wypadek obwiaz nigdy nie wiadomo jaka będzie zima. Obwiązując robisz daszek nad nimi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiolaaa 05:46, 05 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
o Elunia widze ze juz trawy powiazane u mnie jeszcze nie niewiem czy w tym roku zrobic eksperyment i ich nie okrywac bo niedosc ze robilam chochołki to agrowloknina do okola
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
anpi 09:16, 05 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Dęby z hortensjami tworzą zgrany jesienny duet.Ja chyba swoim hortensjom za niedługo pościnam kwiatostany,bo potem wczesną wiosną zrywane wiatrem turlają mi się wszędzie jak te róże jerychońskie w starych westernach Ale tamte przynajmniej potrafią ożyć i się zazielenić, i mają jeszcze fajne właściwości jak poczytałam o nich
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 21:05, 05 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu nie wiem jaka wielkość na wszelki wypadek obwiaz nigdy nie wiadomo jaka będzie zima. Obwiązując robisz daszek nad nimi.

Ok, dzięki.Zastosuję się do rad
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies