Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ewsyg 21:20, 05 kwi 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wstawiłam zdjęcie mojej Rapsodki
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 07:39, 06 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
ewsyg napisał(a)
Ela, długo masz barwinka ? Ja mojego szybko wykopałam, był okropnie ekspansywny. Mam go w doniczce i szukam dla niego nowego miejsca gdzie będzie mógł poszaleć. Ma bardzo ładny kolor kwiatków. Może w tym tygodniu uda mi się wyciągnąć męża po wertykulator. Ja nie odczuwam niedogodności pandemii. Do pracy muszę chodzić. Moje życie nie uległo dużej zmianie. Współczuję ludziom, którzy muszą siedzieć w domu i pozostaje im spacer po chodniku. Teraz tym bardziej docenimy nasze ogrody.
Jeżeli chodzi o różę Rhapsody in blue to z mojej jestem bardzo zadowolona. Wydaje mi się, że w niektórych różach wszystko zależy od sadzonki. Zrobię dzisiaj zdjęcie to zobaczysz jak ja ją tnę.
ą



Nie dosyć, że długo to i sporo. Pleni się jak perz.
Jak robiłam ogród niemające pojęcia co gdzie posadzić przyszła projektantka i napisała , że mam kupić 120 donic barwinka. Za głowę się złapałam kupiłam 5 doniczek i rozsadzilam miałam 20 kepek. Teraz mam go wszędzie nawet w lawendach.
Od czasu do czasu powyrywam i trochę spokoju jest. Miesiąc po okwitnieciu przejadę po nim kosiarka odrośnie i ładnie wygląda.
Róża musi się dobrze ukorzenić to trwa ok 3 lat potem nabiera macy na górce.
Oczywiście bardzo ważna jest korzeń i podkładka.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:07, 06 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dzisiaj piękny dzień można było pohasać na działce jak i poza
Na tym terenie rosną i to wszędzie piękne sosny samosiejki. Jest mnóstwo małych siewek trzeba wykopać i posadzić na działce.







Na koniec

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 09:40, 07 kwi 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja lubię barwinka to taka zapchaj dziura. Radzi sobie z chwastami nawet.

Ela, wiadomość ci wysłałam.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 13:19, 07 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Ja też na niego nie narzekam. Trzeba go sądzić gdzie nie będzie przeszkadzał pod drzewami krzakami. Tylko nie wśród bylin bo zawłaszczył teren w ciągu jednego sezonu.
Właśnie tam gdzie rośnie nie ma chwastów a obok mam płożący jałowiec i perz rosnie. Co roku piele wyrywam z rozłogami i znowu następnego roku to samo.
Muszę wypielic, ale czekam jeszcze aż trawsko większe urośnie lepiej się pieli.
Na Ursynowie w parku posadzili barwinek kilkaset kępek dwa sezony i ledwo tam rośnie w ogóle się nie rozrasta może jakaś inna odmiana.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 19:12, 07 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj piękny dzień można było pohasać na działce jak i poza
Na tym terenie rosną i to wszędzie piękne sosny samosiejki. Jest mnóstwo małych siewek trzeba wykopać i posadzić na działce.







Na koniec




Ela ,

Piękne masz tereny
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 11:57, 08 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Tak moze nie ma rzek, ale za to teren do spacerów bardzo zachęcający.
Nawet bobry są i zeremia w pobliskiej rzeczce do której spływają wszystkie rowy melioracyjne. Którędy one tutaj przywędrowały robią dużo szkód w pobliskim lesie. Daleki sąsiad mowil, że znajomemu w jesieni drzewka owocowe wyciely. Podkopaly podziemny tunel i się dorwały.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 20:57, 08 kwi 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Barwinek lubi wilgoć. Może rosnąć w pełnym słońcu wtedy. Może na Ursynowie ma sucho.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:53, 08 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
pestka56 napisał(a)
Barwinek lubi wilgoć. Może rosnąć w pełnym słońcu wtedy. Może na Ursynowie ma sucho.



Pewnie tak. 2 lata pod rząd susza. W zeszłym roku nassdzili wiosna duzo drzew i też dużo wyschło. Napisałam do Burmistrza że nikt tego nie dogląda a on pewnie płaci za to albo i WAWA. Odpisali, że zajmą się tym i rzeczywiście później pozakładali worki z wodą na drzewka, ale to już pewnie za późno. Trzeba patrzeć czy się zielenią.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:02, 09 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dzisiaj piękną pogodą słońce mocno grzało więc siedzenie i obserwacja oczka wodnego daje trochę odpoczynku.
Żab i ryb u mnie dostatek. Małe jaszczurki wygrzewają się w słońcu.












____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies