Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 17:51, 02 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Milka napisał(a)
Pięknymi różami kusisz Elu dobrze u ciebie rosną.
Widzę, że też finisz prawie z wiosennym pracami




Miluś witam

Jeszcze nie wszystko, ale po niedzieli w sobotę i po niedzieli resztę zrobię. Mam jeszcze takie miejsca które muszę przerobić, przekopać, przesadzić rośliny. Opryskać miedzianem zadbać o winorośle.

A to efekty prac wiosennych

Ścięte trawy czekają na wywózkę



Po wertykulacji



Druga część łąka po wertykulacji trzeba zebrać siano



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 19:13, 02 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Ela …..jaki już masz porządeczek wertykulacja zrobiona ,trawy posprzątane ,oczko błyszczy
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mirka 19:21, 02 kwi 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu ja wszystkie ścięte trawy daję do kompostownika bardzo ładnie się do wiosny rozłożą.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 20:14, 02 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Mirka napisał(a)
Elu ja wszystkie ścięte trawy daję do kompostownika bardzo ładnie się do wiosny rozłożą.





Mirka czy ty wiesz ile tego jest? Na fotce tak wygląda mało. Nie wierze, wszystkie w ciągu roku się rozłożą może rozplenice. Mam kilka traw, że mają źdźbła jak moj kciuk a jakie twarde.
Mam bardzo duży kompostownik mam też bardzo dużo trawy po skoszeniu która kompostuję. Jesienią liście brzozy i jeszcze jakiej tam drobne bez ziaren. Nie da rady wszystkiego kompostować. Zawsze paliłam, ale znowu bardzo sucho i boję się, że coś się zajara i straż przyjedzie.

Berberys pięknie wygląda

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 20:14, 02 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu praca wre, u mnie też i to jest najbardziej pozytywny efekt tego czasu
Zdrówka życzę

U mnie dziś sąsiedzi co wcale nie wychodzą z domu wyszli.... na pięć minut bo takie są przepisy, ot popatrz jacy przepisowi, takimi to łatwo dyrygować.(młodzi ludzie z pięcioletnim dzieckiem od ferii siedzą w domu tylko mąż jeździ na zakupy)
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 20:24, 02 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Magleska napisał(a)
Ela …..jaki już masz porządeczek wertykulacja zrobiona ,trawy posprzątane ,oczko błyszczy
Pozdrawiam cieplutko



Madziu jako taki już jest, ale są jeszcze prace które trzeba odłożyć.
Np uładzenie rabat. U mnie wszystko później wychodzi z ziemi i boję się aby nie po wyciągać jakiś roślin. Mniej więcej wiem gdzie co posadzone ale wolę poczekać jak nie widac.

Ma być ciepło to wszystko śmignie. Święta byle jakie bez spotkań nie trzeba przygotowywać dużo. Co nie co już kupiłam aby w przyszłym tygodniu nie stać w kolejkach. Będąc dzisiaj w aptece stałam prawie godzinę. Trafiłam na godziny osób starszych więc brałam mnie mierzwa ale stałam. Do spożywczych eM wcześnie rano idzie 1-2 razy w tygodniu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 20:26, 02 kwi 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)





Mirka czy ty wiesz ile tego jest? Na fotce tak wygląda mało. Nie wierze, wszystkie w ciągu roku się rozłożą może rozplenice. Mam kilka traw, że mają źdźbła jak moj kciuk a jakie twarde.
Mam bardzo duży kompostownik mam też bardzo dużo trawy po skoszeniu która kompostuję. Jesienią liście brzozy i jeszcze jakiej tam drobne bez ziaren. Nie da rady wszystkiego kompostować. Zawsze paliłam, ale znowu bardzo sucho i boję się, że coś się zajara i straż przyjedzie.

Berberys pięknie wygląda


Wiem też mam dużo traw i miskantów i kompostuję je nic nie wywalam .
Berberys kolorek łapie już .
Ja w sobotę przesadzałam berberyski na niski żywopłocik .
Tniesz je?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
greg66 21:58, 02 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu no niestety wiele firm ma teraz problemy więc i szkółki też tym bardziej, że towar przekwitajacy. Ja już tych .... nie słucham i nie czytam o wyborach i innych ich pomysłach. Uwazam, że społeczeństwo zdaje egzamin, nie jest źle. Jedyną obawą może być pytanie, co dalej?
Czy będziemy mogli wrócić do pracy i jaki zastaniemy krajobraz po bitwie?
U mnie w firmie na razie szef powiedział, żeby się nie martwić, ale co będzie za miesiąc czy dwa?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Kim 22:08, 02 kwi 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu super porządeczek zrobiłaś ,pięknie ogród wygląda ,widok znad oczka zachwyca

Pozdrawiam ze Śląską
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ElaS 23:46, 02 kwi 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Pięknie posprzątane. Wiosennie.
Idzie ciepło. Popracujemy w naszych ogrodach
____________________
Malwowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies