Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Aurelllia 15:03, 21 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu jak dobrze, że się odezwałaś i napisałaś co tam u Ciebie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Ania111 19:04, 21 mar 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)




Grzesiu jakoś się żyje. Byłam kilka dni na wsi bo zaraza grasuje tam jeszcze można chodzić i coś zrobić. Było kilka dni ładnej pogody więc sporo podrobiła. Jeszcze mam drobne odkurzanie żwiru przy różach. Oraz jakieś tam drobiazgi. Mam jeszcze kilka róż w kolczykach miałam już rozgrzewać,ale zrobię to w sobotę jak pogoda będzie sprzyjała. Potem nawożenie i oprysk miedzianem.

Trawy przycięte, ale trochę za późno lub trawy miały ciepło i już zaczęły odrastać. Ile tej słomą jest. Wrzuciłam do altanki i czeka na wywóz razem ze prawa sianem po wertykulacji. Będę przycinalam tuje więc wszystko będzie wywiezione. Jest tego bardzo dużo a więc trzeba wywieźć.

Po przycięciu i przed odkurzaniem



Po odkurzeniu



Chciałam pokazać jeszcze tężnie która powstała na Ursynowie. Skąd oni solankę przywiozą wszyscy się śmieją.




Witaj Elu
Jaki z Ciebie pracus
Oj się narobiłaś
Pięknie
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 23:32, 21 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Witam Aniu w moich progach

Mam zaległości w odpisywaniu, ale nadrobie. Dzisiaj bardzo zimny wiatr u nas więc tylko przeszłam się po działce i do domu. Najlepiej przy kominku posiedzieć. Ok środy ma być ciepłej to będę dalej działała. Jeszcze trochę zostało do zrobienia ale bez pośpiechu.
Już dużo zrobiłam zawsze z tym odkurzaniem dużo pracy. Najpierw większe liście przygrabic później odkurzanie. Nowa metoda robiłam. Wydmuchalam wszystko na trawnik co się dało przejechałam kosiarka i po krzyku. Później pojedyncze liście z środka wybrałam odkurzaczem i po robocie. Ale jednak to trwało.

U mnie jeszcze nie za bardzo wiosna pachnie jak na południu Polski, Kindzia i Irenka to mają kwiaty rozwinięte.

Kaczeńce już tuż tuz.



Stipa piękna aż żal scinac. Żonkile też w pakach





Ryby już dokarmiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:45, 23 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Wczoraj wiał lodowaty wiatr dzisiaj mimo 4 stopniowej temperatury wiatr lżejszy było lepiej. Teraz 1 stopień na minusie tulipanom nic nie będzie, ale przy -7 boje się o polibina i wiśnie kiku bo są w paczkach kwiatowych.

Od środy ma być ciepłej.

Wczoraj w lesie byli względnie trochę fotek..

Brzoza pochylona nad drogą widac od dłuższego czasu a jej boczne gałązki na łuku rosną pionowo.



Tutaj brzozowski mnóstwo spróchniałych leżących na ziemi brzóz





A tutaj sosna dziwnie rosnąca i pewnie podczas wichury złamana

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:00, 23 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Moja wiosna ledwo ledwo

To modrzew kręcony piękny o tej porze. Dereń kolor gałązek piękny





Sosna czarna o pięknym pokroju. Jeszcze jedna ma taki pokrój zebrałam nasiona ale nowe siewki odziedziczą geny jak dożyję to zobaczymy.



I jeszcze taki rzucik. Pierwsze to serby nastepne 2 rzędy to świerki zwykle przycinalam im gałązki, ale się urobilam. Kupiłam sekator do wysokości ciężki jak cholera dałam rady, ale już ostatni raz więcej nie będę przycinalam. Potem opryski Promanalem.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kindzia 09:57, 25 mar 2020


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ela...ale roboty odwaliłaś! Super!

Masz dużo tulipanów i narcyzy, będzie szał U mnie narcyzy w miarę dobrze rosną, ale te co mam ciężki żywot mają, tuje im zabierają wszystko co do życia potrzebne. Może posadzę jesienią nowe w inne miejsce. Już sobie kamieniami znaczę gdzie będzie można sadzić cebulowe, bo pod koniec lata nie bardzo wiem gdzie mogę
U nas dzisiaj bardzo zimny wiatr wieje, choć słoneczko świeci, to bardzo nieprzyjemnie jest. W sobotę ma być przyzwoicie, to się za cięcie krzaczków na skarpie i przedpłociu wezmę. M cisy przy drugiej bramie musi, potem tuje i już z podziałem "na role" bukszpany. Oj, nie będziemy się nudzić
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ElzbietaFranka 13:40, 25 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Dla Kindzi sanny skay rośnie w półcieniu i dobrze jej służy. To jest pełna piękna róża. W zeszłym roku dokupiłem 2 sztuki. Lubie wielkokwiatowe.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kindzia 09:15, 26 mar 2020


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
ElzbietaFranka napisał(a)
Dla Kindzi sanny skay rośnie w półcieniu i dobrze jej służy. To jest pełna piękna róża. W zeszłym roku dokupiłem 2 sztuki. Lubie wielkokwiatowe.






Wygląda na Sunny Sky. Tak, taka u mnie rosła. Niestety, Chwastox załatwił ją definitywnie...

Ja też takie lubię

Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kasiek 21:50, 30 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ela, zajrzyj na chwilke do mnie; znalazlam cos ciekawego na temat podsypywania roz kora

Przy okazji pochwale Twoje roze...Piekne sa
____________________
Bawarka
Milka 06:55, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pięknymi różami kusisz Elu dobrze u ciebie rosną.
Widzę, że też finisz prawie z wiosennym pracami
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies