Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

JoannA 19:00, 24 cze 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Mamy swój deszcz więc dziękujemy Elu
Ale widzę sporo tego deszczu nalało bo woda stoi na trawniku. Duże drzewa szybciutko wypiją nadmiar wody, a szczególnie brzozy. Ale mogłoby już naprawdę przestać padać bo to wszystkim pokrzyżowało plany ogrodowe. Ja już 2 tydzień na urlopie i nic nie zrobiłam bo codziennie pada.
Bardzo ładne to ujęcie z brzozami na trawniku.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
KasiaLangier 19:27, 24 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Piękny rozległy masz ogród, przestrzeni zazdroszczę, ale ilości pracy jaka trzeba włożyć w taki ogród już mniej.. Lubię odwiedzać Twój wątek, ale nie mam zbyt dużo czasu i nie zawsze coś sensownego przychodzi mi do głowy. Dlatego się nie wpisuje...pozdrowienia przesyłam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Roocika 21:45, 24 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mogę przyjąć trochę deszczu, bo u nas niby padało, ale jak się grzebnie to sucho. Dziś obcięłam przywrotniki, pod nimi sachara.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 22:54, 24 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Roocika napisał(a)
Mogę przyjąć trochę deszczu, bo u nas niby padało, ale jak się grzebnie to sucho. Dziś obcięłam przywrotniki, pod nimi sachara.





Widzisz jak to niebiosa nie sprawiedliwie dzieła. Tydzień temu też było sucho przechodziły ulewy i spłynęło. Od piątku każdy dzień leje, ale jak. Jeżeli spadło w Wawie 45 litrów na metr to 4 i pół wiadra 10 litrowego za jednym razem. Jeszcze wiatr liście gałązki lecą zatykają studzieniki. Potem piszą,że WAWA tonie a to wszystko wina wiadomo kogo.

U mnie ziemia nie przepuszczalna w 2017 r miałam podtopienia i zrobiliśmy wewnętrzna melioracje i tyle mam oczek suchych i studzienki o coś takiego
Ściągają wodę z działki do studzienki wrzuciłam pompę i do rowu.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 23:15, 24 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Oj Dorotka nie on ma 24 czerwca roczek. Urodził się 2400 należy do dzieci drobnych. Dobrze się rozwija je bardzo dobrze. Synowa Nina też miała taką wagę i wyrosła na piękną kobietę zresztą Jeremiasz ma jej oczy. Dali takie imię że się zastanawiam jak ma na imię.
Bardzo Nine lubię pięknie gra na skrzypcach skończyła Akademie Muzyczna w Wawie.

Odnosnie deszczu u nas od godz 14 leje i leje z 5 minutowymi przerwami. Ale jak z konewki. Duży niż nad wschodnia Polskę aż po Warszawę i ciut dalej aż po cała Ukrainę. Przychodzi do mnie pani z Ukrainy to mówi że u nich armagedon.


Mojego najmłodszego syna urodziłam jako wcześniaka miał 2200 wagę, a urósł tak, że jest najwyższy w rodzinie.
Fajnie mieć kogoś kto umie ładnie grać na jakimkolwiek instrumencie, u nas niestety nikt nie umie.
Ja zawsze narzekałam na suszę, a w tym roku wiosna deszczowa jak nigdy.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 00:19, 25 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
KasiaLangier napisał(a)
Piękny rozległy masz ogród, przestrzeni zazdroszczę, ale ilości pracy jaka trzeba włożyć w taki ogród już mniej.. Lubię odwiedzać Twój wątek, ale nie mam zbyt dużo czasu i nie zawsze coś sensownego przychodzi mi do głowy. Dlatego się nie wpisuje...pozdrowienia przesyłam






Kasiu z tym sensem też tak mam. I nie zawsze się wpisuje, ale jak się wpisze to nie jednym zdaniem nakręcam się i pisze, czas biegnie i nie wszędzie starcza na wpisy.

Oj jest przestrzeń i już mi wychodzi dziurkami. Za dużo tego wszystkiego. Przeszłam dzisiaj po działce i wszystko powywracane od ciezaru takie mokre.
Na szczęście mam większość róż które jeszcze w parkach więc jest nadzieja jak nie będzie padało, że się rozwiną.

Pod ciężarem się ugina i też gnije



Tym deszcz nie straszny po lewej Munstead Woody kilka kwiatów a zapach nie samowity. Po. Prawej róża Charles Austin też unie pachnie.





U dołu róża Oliwia, po prawej pnąca Aloha bardzo ładna tylko co z tego jak deszcz ja wykancza

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 02:35, 25 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)






Kasiu z tym sensem też tak mam. I nie zawsze się wpisuje, ale jak się wpisze to nie jednym zdaniem nakręcam się i pisze, czas biegnie i nie wszędzie starcza na wpisy.

Oj jest przestrzeń i już mi wychodzi dziurkami. Za dużo tego wszystkiego. Przeszłam dzisiaj po działce i wszystko powywracane od ciezaru takie mokre.
Na szczęście mam większość róż które jeszcze w parkach więc jest nadzieja jak nie będzie padało, że się rozwiną.

Pod ciężarem się ugina i też gnije



Tym deszcz nie straszny po lewej Munstead Woody kilka kwiatów a zapach nie samowity. Po. Prawej róża Charles Austin też unie pachnie.





U dołu róża Oliwia, po prawej pnąca Aloha bardzo ładna tylko co z tego jak deszcz ja wykancza



Ela,
Piękna ta roza .
Ale wypatrzyłam też ostrozki
Mega wysokie .
To jakieś odmiany,
Czy u Ciebie mają tak dobrze ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 11:28, 25 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Aniu nie mają specjalnych warunków. Jesienią podsypalam obornikiem i to wszystko. One nie są specjalnie wysokie jeszcze będą wyższe.
Cieszę się z kolorku ciemnego będę miała do wazonu na suchy bukiet.

Mam jeszcze jaśniejsze te są wysokie bardzo ładnie się zapowiadały a tu ulewy nie było mnie i są połamane podoarlam, ale co z tego będzie nie wiem.

Jeszcze naparstnice tak mi się podobają wysialam.

Kupiłam w zeszłym roku naparstnice, ale po zimie nie wyszła z ziemi.
Wyczytałam, że w szkółkach sprzedają dorodne 2-letnie naparstnice i na przyszły rok nie ma szans na wzrost gdyż naparstnica to roślina dwuletnią. Może się rozrastać poprzez siewki. Moja jednak się nie rozsiala i nie mam.
Więc zasiałam może wzejdą o ile robactwo nie wzejdzie.

Dzisiaj z ziemi wyciągnęłam lilie. Zdziwiłam się, bo miały końce wygryzione do wysokości ziemi. Muszę je posadzić w inne miejsce.
Nie miałam nigdy ślimaków, rano ukatruoilam 3 sztuki ale mniejszych na jezyczce i na hoście. Widocznie skądś przywkoklam chyba z hostami bo je lubia

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
FrancoPolo 22:51, 25 cze 2020


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam.Elu ślimaków nie przywlokłaś tylko przywędrowały z sąsiednich działek.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 22:06, 26 cze 2020


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam.Elu pytałaś o rośliny.Pokaże Ci je ,Przepraszam że dopiero teraz bo miałem pełne ręce roboty na ogrodzie.Pierwsze zdjęcie: Bambus chiński dorastający do 60 cm.Teraz dopiero ma ok 30 cm a docelowo koniec lipca będzie 60 cm.I odrazu drugie zdjęcie młoda sadzonka.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies