Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 08:53, 29 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 11:27, 29 sie 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Pięknie u Was, podziwiam jak co roku trawy.U mnie też pojawiają się kłosy.Przy stipach to dereń ?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Makao_J 14:43, 29 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Faktycznie bluszcze masz spore. Fajnie porosło płot.

Memory to masz wyższe od moich. Moje są spore ale na pewno nie tak.
Dopiero jak zakwitną to będą ponad 2m miały.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 15:30, 29 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Aniu no są wysokie ale wiotkie. I to mnie trochę dołuje bo trzeba wiązać i podpierać.

Dzisiaj sądzę. Zasiałam naparstnice i trzeba część popikowac do donic część wsadzić do gleby. Dosyć ładne flance.
W zeszłym roku posadziłam niezapominajki dosyć sporo tego miałam i na moje nieszczęście teraz się rozsiały z milionowa ilością flanciw usuwam co chwilę. Nikt mi nie powiedział, że to trzeba sądzić w miejscu gdzie nic nie rośnie. To teraz mam tragedia wszędzie się rozsiały.
No nic wiosna trzeba usunąć lub poprzesadzac. Może do chłopa na pole niech ma kolorowo.

To moje nasadzenia naparstnicy



Aniu zrobiłam fotki kosaccow oczyszczają wodę. Mają korzeń jak zwykle irysy, ale popatrz w wodzie mają jeszcze długie białe korzonki ibtym pobierają te wszystkie nie potrzebne zanieczyszczenia w wodzie. Nie mogłam foty zrobić bo ciągle ryby chciały pozować.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 17:03, 29 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
ElzbietaFranka napisał(a)
CD



Denerwuje mnie pokładająca się stipa, ale na tym zdjęciu wygląda super
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Alicja169 19:04, 29 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Zaciekawiło mnie, że trzymasz irysy w oczku bez donicy.
Ja mam również irysa, ale w donicy i ona w zasadzie pływa po wodzie Zastanawiam się co z nim zrobić jak mój spory "basenik" zamarźnie.
I jeszcze jedno mnie zaciekawiło - a mianowicie preparat jęczmienny do wody. Jak to stosujesz?
Ja zastosowałam kamień o nazwie zeolit, na razie efekt mierny, a glony u mnie namnażają się w rekordowym tempie.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Anusia 19:10, 29 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ja czesc stip przycielam. Za bardzo sie sieja a pozniej trzeba plewic bo zaraz laka sie robi
U nas tez popadalo. Zaczelam nawet ogarniac rabaty i warzywnik i znowu jakies mnie lumbago zlapalo.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
kawa8002 19:15, 29 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875


A możesz powiedzieć, co to za miskant. Mam taki sam, ale coś mi z opisem sprzedawcy się nie zgadza. Kupiłam jako graziella, a na wszystkich zdjęciach mają białe pióropusze i rdzawe liście. A mój jest taki sam, jak Twój.
____________________
Kasia między polem a lasem
Dorota123 22:01, 29 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka tfu tfu jakoś w tym roku wzięłam zadbanie w swoje ręce. EM kupował poprzednio środki po których nie było takiego efektu przezroczystej wody.
Przede wszystkim podstawa jest filtr.
Później mierzenie pH wody.
Od tego roku i jak widać to się sprawdza (oczko mam od rana do godz 15 w pełnym słońcu jest ciepła więc poda podatna na glony) dodaje do wody co 2 tygodnie ekstrakt z jęczmienia, daje też do filtra 2 garscie szyszek z olszyny woda sie przebarwia na lekki braz.
To daje dobre efekty woda jest dobra nie ma glonów.
Właśnie taki kolor po szyszkach.

Papirus wyciągany na zimę. Przetrzymywany w domu w miednicy.
W domu też mam duże. Oczyszczają powietrze.



Wyjęłam szyszki i za tydzień już zmieniła kolor, ale glonów nie ma.

Oczko wygląda rewelacyjnie, woda czysta bez glonów. Bardzo dobrze dbasz o jego wygląd.
Czytam, że miałaś deszcz, u mnie sucho okropnie. Sprzątam z rabat jakby była już jesień.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
zawitka 08:28, 30 sie 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Masz ładnego derenia powiedz mi ile tam ich siedzi i czy przycinasz je czy one takie niskie będą??????/

Masz rację z wysokimi trawami to tylko kłopot. czy on siedzi na słońcu //>mam takie 3 szt i zastanawiam się gdzie je wsadzić .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies