Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 13:34, 30 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
zawitka napisał(a)
Masz ładnego derenia powiedz mi ile tam ich siedzi i czy przycinasz je czy one takie niskie będą??????/

Masz rację z wysokimi trawami to tylko kłopot. czy on siedzi na słońcu //>mam takie 3 szt i zastanawiam się gdzie je wsadzić .




Zawitka witam

Tam są 3 derenie zupełnie nie potrzebnie, ale zostały trzy więc posadziłam.
Obcinam je każdego roku wiosna, później gdzieś w połowie lipca. Bardzo je lubię piękne w lecie ale jesienią byle jak się przebarwiają.

Te poniżej są obcinane tylko wiosna niektóre l8scie na gałęziach są zupełnie biale-kremowe. Nie przycinam w lipcu bo nie przeszkadzają wysokością a tworzą piękny kopiec





Ten został radykalnie przycięty wiosna. Wycięłam 3 letnie stare konary w przyszłym roku będzie cięta tylko górka

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:50, 30 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
MiluniaB napisał(a)





Przy okazji cięcia dereni zostały przeczesanie więc są lżejsze.
Jak kosimy trawnik nikt nie zważa że przeszkadzają tylko tniemy


Stipy albo skracam po kwitnieniu albo czesze na worek foliowy.
Najładniejsze są jak kwitną i jest suchy rok nie sklejają się.

Dzięki, że zajrzałas pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:10, 30 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Alicja169 napisał(a)
Zaciekawiło mnie, że trzymasz irysy w oczku bez donicy.
Ja mam również irysa, ale w donicy i ona w zasadzie pływa po wodzie Zastanawiam się co z nim zrobić jak mój spory "basenik" zamarźnie.
I jeszcze jedno mnie zaciekawiło - a mianowicie preparat jęczmienny do wody. Jak to stosujesz?
Ja zastosowałam kamień o nazwie zeolit, na razie efekt mierny, a glony u mnie namnażają się w rekordowym tempie.
Pozdrawiam serdecznie



Witam Alicjo

Też mam zoolit w filtrze, ale to nigdy nie wiadomo czy wystarczającą ilość i nieraz przegapimy wymianę
Zoolit po wyjęciu doskonale nadaje się pod róże w ogóle pod rośliny bo zawiera dużo azotu który ściągnął z oczka.jezeli chodzi o irysy po wyjmij je z tych donic jak widzisz u mnie w strefie brzegowej doskonale sobie radzą bez ziemi. Ściągają do siebie azotany i fosforany które są głównym producentem glonów. Glony to paskudztwo sama wiem coś na ten temat wyciągałam wiadrami z oczka. Oczko miejsca nie zmieniło i jest czyste to wyższa szkoła jazdy.
Bardzo ważne jest napowietrzanie oczka i rośliny.
U mnie tylko irys żółty, tatarak, pałka która nie za bardzo chce kwitnąć, kaczeńce wiosenne, lilie i stado ryb jeszcze jakieś tam trawy samosiejki przy okazji przyniesione.

Wstawiam poniżej fotkę. Na priv może jutro napiszę resztę gdzie kupić i ew co jeszcze polecic, abyś wiedziała na przyszłość.
Oczko trzeba obserwować i w miarę szybko reagować, aby nie dopuścić do nadmiernych glonów.

Po prawej skimer który zbiera liście z lustra wody
Mam ich masę z brzóz i jest koniecznością



Te rurki też napowietrzają wodę radocha dla ryb



U nas dzisiaj przechodziła w nocy potężna burza o dziwo bez wiatru.
W mojej miarce-misce napadali 5 cm to już dobrze podlało.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alicja169 20:52, 30 sie 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Elu dziękuję za informacje instruktażowe.
U mnie zeolit jest w kamieniu więc nie bardzo wiem jak go możnaby stosować pod rośliny. Z zainteresowaniem będę śledzić Twoje informacje, zawsze czegoś nowego się można nauczyć i dowiedzieć.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
ElzbietaFranka 21:15, 30 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Alicja169 napisał(a)
Elu dziękuję za informacje instruktażowe.
U mnie zeolit jest w kamieniu więc nie bardzo wiem jak go możnaby stosować pod rośliny. Z zainteresowaniem będę śledzić Twoje informacje, zawsze czegoś nowego się można nauczyć i dowiedzieć.





Różny jest zoolit to zależy od frakcji kamyka. Jak większy to mozna go młotkiem potłuc i będzie dobry. Frakcje gresowa można zmieszać z ziemią. Większa możesz położyć pod roślina.

Jeszcze napiszę co może zastąpić ten ekstrakt (to już jutro na priv), ale on jest najwygodniejszy.
Właśnie dzisiaj znowu wolałam 1/2 szklanki na 10 litrów wody do konewki i wlać konewka z sitkiem do oczka równomiernie rozprowadzając. Teraz będę dopiero wlewać ewentualnie koniec listopada albo w ogóle będzie zależało od aury.

Ekstrakt jest produkowany w USA sprowadzany z Hokandii. Przez polski sklep internetowy.

Jak tylko coś chcesz wiedzieć to pisz, ale mam nadzieję, że jak jutro resztę opiszę będziesz wszystko wiedziała.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:00, 30 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
kawa8002 napisał(a)


A możesz powiedzieć, co to za miskant. Mam taki sam, ale coś mi z opisem sprzedawcy się nie zgadza. Kupiłam jako graziella, a na wszystkich zdjęciach mają białe pióropusze i rdzawe liście. A mój jest taki sam, jak Twój.







Kasiu on kupowany 7 ostremu to trudno pamiętać nazwę. Nie miałam pojęcia co kupuję trawa to trawa a jednak trawa trawie nie równa. Pójdę jutro do ogrodnika gdzie kupowałam i się dowiem oni mają dużo traw więc będą wiedzieć.

Wczoraj zaczęłam oglądać w szkółkach foty miskanta graziella można dostać zawrotu głowy każdy wstawia inne foty. Co mi po focie jak on się przebarwia powinnam byc fota jak zaczynają tak jak u mnie pierwsze dni kwiatostanu.
On w różnych stadiach ma inny wygląd pokażę z poprzednich lat.


16 sierpień 2018 r tak tak wcześnie rozwinięty bardzo ciepłe lato



28 wrzesień 2018



12 pazdziernik


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:26, 30 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Anusia napisał(a)
Ja czesc stip przycielam. Za bardzo sie sieja a pozniej trzeba plewic bo zaraz laka sie robi
U nas tez popadalo. Zaczelam nawet ogarniac rabaty i warzywnik i znowu jakies mnie lumbago zlapalo.





Aniu lumbago to ciężka choroba chce się robić a nie można bo łamie
Smaruj się weź pastylkę od boleści i przejdzie.

Stipy część ma czupryny część wyczesania część przycięta. Robię doświadczenia. Najładniejsze te wyczesane - zwiewne.

Wczoraj właściwie o 3 nad ranem była ogromna burza strachu się najadłam bo byłam sama z Mają, ona spała a ja krążyłam po chałupie czy wszystko w porządku. I tak do 6 nad ranem burza krążyła.

Już w Wawie przed chwilą tak lało jak z wiadra.
Dobrze niech pada oby tylko nie grad i wichury nie było.

Pozdrawiam


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:31, 30 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:42, 30 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
CD

Tylko mam 2 szt inne 3 po 3-4 pióra wstyd pokazać.







Irys żółty po prawej ma ok 2,5 m wysokości nawet w wodzie tak nie rośnie. Moje irysy w oczku to dzieci tej największej. Wykopie ja i wsadzę gdzie indziej bo dużo miejsca zajmuje. Może jeszcze w tym roku dam radę trzeba dużo roślin przesadzić ze skalniaka

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 09:32, 31 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
ElzbietaFranka napisał(a)
CD








Prześliczne widoczki ogrodowe Elu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies