Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

greg66 21:25, 06 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Elu ja kupiłem łakę kolorową (za 24 zł) dość sporo nasion, część chce wysadzić do takiej wielkiej donicy, i jeszcze rudbekie (cherry), lobelie, cynie i z zeszłego roku jeszcze mam parę.
A tak wogóle to będę w tym roku robił sam donice i gazony z betonu. Na razie jestem na etapie oglądania na you tubie i podpatrywania.
Formę jedną już kupiłem ale ona będzie na nowe schody z tarasu (imitacja deski z betonu)

U mnie od jutra zapowiadają obfite śniegi aż do wtorku i mróz.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
SlonecznyOgrod 21:36, 06 lut 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O kupiłaś tą szałwię omączoną, co planowałaś

Ciekawa jestem , bo dobre ma opinie, chociaż ona chyba jednoroczna.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Anabell 23:18, 06 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Szałwię omączoną sieję co rok w końcu lutego i pikuję.
Lubię ja za kolor i długie kwitnienie do samych mrozów nie raz jeszcze w grudniu ładnie wyglądała.

Zamówiłam też nasiona onętka, szałwii omączonej i omszonej jeszcze inne nasiona na zapas.
w dwóch miejscach zamówiłam.
Szukałam lobelii niskiej i znalazłam w Florexport to już hurtem zam. 10 torebek drugi rok nie mogłam jej trafić.

Grzegorz będzie robił donice betonowe i ja też się przymierzam.
Szukam na pinteresie i ze szmatą będę ćwiczyła.
Zaczęłabym już ćwiczyć w mnożarce tylko mróz przeszkadza, a teraz byłby czas na zabawę.

Elu, też kiedyś siałam dalie, teraz nie mam miejsca.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ElzbietaFranka 23:43, 06 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Anabell napisał(a)
Szałwię omączoną sieję co rok w końcu lutego i pikuję.
Lubię ja za kolor i długie kwitnienie do samych mrozów nie raz jeszcze w grudniu ładnie wyglądała.

Zamówiłam też nasiona onętka, szałwii omączonej i omszonej jeszcze inne nasiona na zapas.
w dwóch miejscach zamówiłam.
Szukałam lobelii niskiej i znalazłam w Florexport to już hurtem zam. 10 torebek drugi rok nie mogłam jej trafić.

Grzegorz będzie robił donice betonowe i ja też się przymierzam.
Szukam na pinteresie i ze szmatą będę ćwiczyła.
Zaczęłabym już ćwiczyć w mnożarce tylko mróz przeszkadza, a teraz byłby czas na zabawę.

Elu, też kiedyś siałam dalie, teraz nie mam miejsca.



.a to widzisz, dobrze wiedzieć, że trzeba siać pod koniec lutego.
Bardzo misie spodobała w łazienkach w zeszłym roku jej dużo nasadzili z szarym roślinami piękny efekt.ą

Jeżeli chodzi o kosmos/onentka to sonata jest przepiękna niska i wyrasta piękny szeroki krzaczek. Widziałam ją w zeszłym roku i zaczęłam szukać w necie. Moje siane kosmosy wyrastały niektóre po półtora metra i ledwo kwitły.
Znalazłam właśnie kosmos sonata daje piękny efekt.

Donice betonowe talerze robiła w zeszłym roku Kasiek Bawarka o ile się nie mylę. Bardzo ładne jej wyszły.
Też bym chętnie robiła różne rzeczy, ale wiesz jak jest sama działam w ogrodzie eM w doskoku. Też mam inne obowiązki.
Donice że szmatami podobają mi się..
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 10:14, 07 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
OOOO muszę poszukać kosmoska tego niskiego bo bardzo je lubię jak się kołysza .Te wysokie też mi wyrosły po 2 metry i je wyciepałam.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 12:16, 07 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
zawitka napisał(a)
OOOO muszę poszukać kosmoska tego niskiego bo bardzo je lubię jak się kołysza .Te wysokie też mi wyrosły po 2 metry i je wyciepałam.





Zobacz Halinko jaki ładny. Kosmos Sonata pamiętaj to jest ten niski.
To jest jeden krzaczek. Kwitnie non stop podobne kwiaty do zawilców

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
April 14:15, 07 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Kosmos Sonata bardzo ładny Kupię sobie jak gdzieś zobaczę. Na razie kupiłam żółty. Bez nazwy odmianowej ale ładnie na zdjęciu wygląda.

Ależ macie przeżycia z tymi zwierzętami. No cóż, człowiek wszedł na ich teren.
Jak się miałam przeprowadzić z W-wy na wieś, to jednym z warunków jakie postawiłam mężowi było mocne, stalowe ogrodzenie. I bardzo jestem z tego zadowolona. Też zawsze zamykam bramę. U mnie dla odmiany szaleją dziki. Jednej nocy sąsiadowi zdemolowały drewniany płot i sterroryzowały dwa potężne psy berneńskie. Tylko dlatego że na jego działce rosły trzy duże dęby.

____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 15:02, 07 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
April napisał(a)
Kosmos Sonata bardzo ładny Kupię sobie jak gdzieś zobaczę. Na razie kupiłam żółty. Bez nazwy odmianowej ale ładnie na zdjęciu wygląda.

Ależ macie przeżycia z tymi zwierzętami. No cóż, człowiek wszedł na ich teren.
Jak się miałam przeprowadzić z W-wy na wieś, to jednym z warunków jakie postawiłam mężowi było mocne, stalowe ogrodzenie. I bardzo jestem z tego zadowolona. Też zawsze zamykam bramę. U mnie dla odmiany szaleją dziki. Jednej nocy sąsiadowi zdemolowały drewniany płot i sterroryzowały dwa potężne psy berneńskie. Tylko dlatego że na jego działce rosły trzy duże dęby.




Nie chcę wywoływać wilka z lasu. Po ostatnim odstrzale jeszcze Szyszki jest ich mniej. Każdego roku miałam tak drogę przeorana, że eM piany na usta wiosna dostawał. Jesienią szły stada droga i ryły a eM miał zawsze drogę równy jak stół traktorkuem kosił. Wiosna instalował gruba deche i ta deska wyrównywał. Też rosnie kilka dębów obok.

Sąsiad miał jeszcze gorzej pokazywałam na wątku. Do traktora przypinał opony z traktora na łańcuchach jeździł i wyrównywał dziury. Brona zwykła podskakiwała nie dało rady
Dzików nie było ale zaczął siać kukurydzę i one miały raj w tej kukurydzy. Nażarły się do syta i potem leżały na pobliskich łąkach.
Strach było wyjść aby się nie natknąć jak nie psy to dziki.

A dzika samca ty widziała? Tylko samice latają z małymi dziki samce to samotniki. Wchodzą w stado jak samice mają (ruja) nie wiem jak to fachowo określić. Dzik zrobi co ma zrobić i się oddalę nie jest mile widziany w stadzie.
Obok bramy biegł samiec to miał ok 2 metrów a kły jak kosa.

Nie ma lekko trzeba się pilnować.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzataka... 19:43, 07 lut 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Bardzo dziękuję za wizytę w moim odświerzonym wątku.Dobrze że Dananusia nie wywala starych wątków.
Róże kocham,no niestety jest to miłość nieodwzajemniona,nie poddaję się jednak i ciągle je zapraszam do ogrodu--róże lubią glinę a u mnie piachy niestety.Jesienią posadziłam jednak znowu kilka róż ale już inaczej posadzone--duże doły,dużo papu no i zobaczymy czym się koleżanki odpłacą.
To nie moja córcia zdaje muzyczny egzamin a wnusia--oczywiście że zdalna nauka na takin instrumencie to byłby poroniony pomysł,ona pobiera regularne lekcje z nauczycielem a ten egzamin zdalny to potrzeba chwili.
Czy Ty kupujesz rośliny w polecanych przez Ciebie szkółkach.
Pozdrawiam.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
pestka56 21:08, 07 lut 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
U nas dziki też chodzą, choć teraz po tamtym mordowaniu, jest ich mniej. Raz mi weszły do ogrodu, bo przy samym wjeździe miałam bardzo dużą kępę topinamburów. Obok miałam zadołowane sadzonki traw, które dostałam od Magnolii. Na szczęście naruszyły tylko sam brzeżek, gdzie były stipy. Stipy u mnie nie chcą rosnąć i te co zostały nieuszkodzone też nie chciały.
Spotkaliśmy na spacerach w pobliskim lesie samotnego dzika. Ale nigdy bliżej niż 100 m. On nie był ludźmi zainteresowany, przechodził przez leśny dukt. Nawet mężczyzna biegający z psem nie poruszył dzika.

Róże mam nadal nie okopczykowane. Trudno Ale winorośle szlachetne dziś opatuliłam. Jednak się przestraszyłam, bo one dopiero po 4 latach od posadzenia owocują i u mnie było to ostatniego roku. Na nowe musiałabym znowu czekać 4 lata.
No, więc pozakładałam na nie pudła kartonowe i do środka wsypałam liście. Nie dużo, tylko żeby u dołu uszczelnić. Śmiesznie to wygląda, te pakunki
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies