Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 15:44, 08 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Mirka napisał(a)

Tak w Warszawie masa śniegu a co najgorsze to nie odśnieżają przynajmniej na Mokotowie.
Od rana jak jestem w pracy to ani jedna odśnieżarka nie przejechała.



A po Ursynowie jeżdża nawet 2 w jednym kierunku. Jednak wiatr śniegiem znowu zasypuje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
April 18:18, 08 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
W Warszawie masakra. Niedawno wróciłam do domu i jestem zmęczona powrotem jakbym w kamieniołomie pracowała. Zaspy na drodze gigantyczne. Na S8, z trzech pasów, przejezdny tylko jeden. Cud że się obyło bez kłopotów. Co kawałek, jakieś auta na poboczu, pokonane przez zimę...
Roślinki zaopiekowane fajną pierzynką
____________________
April April podbija las Mazowsze
Milka 05:52, 09 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)





Zobacz Halinko jaki ładny. Kosmos Sonata pamiętaj to jest ten niski.
To jest jeden krzaczek. Kwitnie non stop podobne kwiaty do zawilców


Cudowny jest, taki zgrabny ten kosmos i nie wysoki, zakupię i wysieję. Znalazłam też te dalie i też się skuszę, tylko muszę wymyślić im miejsce.
My zasypani, zima na potęgę, śniegu po kolana.
Nie cierpię w takich warunkach auto prowadzić, zawsze obawy, zwłaszcza jak jakiś kierowca siedzi mi na tyłku, nie zachowuje odległości, a droga hamowania przecież inna. Dziś tylko pojadę z tym, co muszę, potem będę odśnieżać, bo z domu nie da się wyjechać, po 2 godzinach.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
pestka56 10:40, 09 lut 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Dziś tylko -7 u mnie i słoneczko świeci
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 18:17, 09 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
pestka56 napisał(a)
Dziś tylko -7 u mnie i słoneczko świeci




Dzisiaj bardzo ładna aura. Słońce na zmianę z opadami śniegu.

Drogi odśnieżone czarne chodniki też, ale na skrzyżowaniach przy przejściach pieszy musi przeskakiwać przez zwały śniegu. Może to dzisiaj w nocy uprzetna.

Jest sporo śniegu, jeżeli w czwartek ma dosypać to źle to widze.
Najgorsze są skrzyżowania. Hiszpania sobie poradziła to my też.
Górki oblegane, dzieci mają radoche o to chodzi.

Moja zgaga, która mnie zmusza do codziennego chodzenia a ja już mam dosyć. Na szczęście dzisiaj szła powoli. Jest nie doscigniona chodzi szybko muszę biegać za nią.



Blisko mam park.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 18:48, 09 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
ElzbietaFranka napisał(a)





Zobacz Halinko jaki ładny. Kosmos Sonata pamiętaj to jest ten niski.
To jest jeden krzaczek. Kwitnie non stop podobne kwiaty do zawilców


Bardzo ładny kosmos i piszesz że niski, to ważne. U mnie mam różne kolory, nie wiem, jakie odmiany, bo są od "zawsze". Rosną krzaczory mojego wzrostu, nie powiem, że są nieładne, ale zabierają mnóstwo miejsca. W ubiegłym roku zarosły cały warzywnik mojego taty, który ja uprawiam (moje miękkie serce, żal wyrwać), zbiory warzyw marne, ale pięknie było!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Aurelllia 20:03, 09 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu też codziennie staram się maszerować ale jak ściska duży mróz to tak mnie przytyka i oddychać nie mogę, że rezygnuję wtedy z dłuższej wędrówki
Śnieg tak zasypał, że i trochę ciężej się chodzi bo pługi i piaskarki nie nadążają za takimi opadami !!!
Mi to już tęskno do wiosny i do cebulowych, ale już mało zostało tej zimy, jakoś wytrzymamy
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
greg66 20:06, 09 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Ela co dzień dwa razy po godzinie łażę z psem, teraz trochę krócej tak po 30 minut. Czekamy na trochę ciepła
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 09:58, 10 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Na szczęście tutaj wszystko w porządku. Chodzi o czarne napisy.

Grzegorz japsa nie mam chociaż bardzo bym chciała. Pies to obowiązek. Nie wyobrażam sobie rannego wstawania. Mój sąsiad ma owczarka i co do minuty rano z nim wychodzi o godz 6 inaczej zaczyna szczekać.
To nie dla mnie i moich domowników.

U nas teraz śnieg pruszy większe płatki.

Miłego dnia życzę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 21:44, 10 lut 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Do nas dziś kurier przyszedł pieszo. Zakopał się 100 m od naszego ogrodu. Nie odśnieżaliśmy, bo lodówka pełna. I biedak 7 paczek z siatkami dla koni musiał targać do samochodu pieszo.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies