Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:09, 29 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
anabuko1 napisał(a)
Nigdy jakoś jeszcze w Powsinie nie byłam.
Kiedyś się wybiorę.
Korzenie fiu, fiu..wielką siatka .
Ale brzozy mają w sobie piękny urok




Aniu ja mam Powsin blisko to chodzę na spacery. Może w czerwcu wybiorę się do ogrodu botanicznego. Nie wszędzie człowiek może być. Wstyd się przyznać, ale jeszcze na Zamku nie byłam. Obiecałam sobie,w zeszłym roku to zamknęli Cowid..

moje brzozy po wodzie z oczka mają prawie czarne liście. Znowu będę grabić przez 3 miesiące takue gęste. Tej wiosny było bardzo dużo opadziny gałązek. Pnie grube i zrzucają gałęzie.

Buczek po prawej choiny kanadyjskie



.przycięłam w tym roku mocno derenie i trzmielina oskrzydlona




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:24, 29 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Dzisiaj przycinalam róże pnące tragedia. Zastanawiałam się co z nimi zrobić czy ściąć całe czy powycinać. Takiego kipiszu dawno w rozach nie miałam.
Piekna Laguna obraz nędzy i rozpaczy. Na szczescie od dołu odbija jak nowe pędy urosną wytnę resztę starych.
Jutro pryskam świerka obroże topsinem. Nie dosyć że zmarzły to jeszcze jakaś zaraza w róże pnące się wdała.
Prawdę mówiąc już nie kupię pnących, niestety u mnie jest za zimno.



Piękne czosnki





Jedna róża kwitnie ale zapach

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 06:28, 29 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659



To mistrzostwo świata, czym tniesz kanty bo są jakby nożem cięte
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ElzbietaFranka 08:04, 29 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
To mój eM ja darń wyciągam. Tnie półksiężycem pomaga sobie nieraz zwykłym szpadlem. Jednak trzeba kanty robić co roku i poprawiac. W zeszlym roku nie robione w tym podwójna robota.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 10:32, 29 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)



Dorotka dzisiaj jak stół rowniutki. EM kosił aby na czwartek trochę podrósł rodzina przyjeżdża od ponad roku wnuki nie były.









Elu przepięknie, szczególnie ten pierwszy kadr.
Też mam jednego Serba takiego gorszego, ale nie widzę żadnych szkodników. Po czym poznać, że to ochojnik? Swojego muszę chyba zasilić dodatkowo, wydaje mi się, że jest niedożywiony, od zakupu był taki gorszy. A może go trochę zimą zmroziło?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 13:09, 29 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Roocika napisał(a)


Elu przepięknie, szczególnie ten pierwszy kadr.
Też mam jednego Serba takiego gorszego, ale nie widzę żadnych szkodników. Po czym poznać, że to ochojnik? Swojego muszę chyba zasilić dodatkowo, wydaje mi się, że jest niedożywiony, od zakupu był taki gorszy. A może go trochę zimą zmroziło?




Asia trudno powiedzieć skąd te choroby się biorą. Bo raczej derby nie chorują,ale masz receptę jeden na 10 tys pacjentów może ktoś zachorować na jakąś chorobę po tym leku. O to jest takie porównanie.

Widziałaś wcześniejsze fotki bardzo podobne objawy jak na focie, ale czy to osutka tylko znawcy mogą powiedzieć.
Opryskam Topsinem na wszelki wypadek to mu nie zaszkodzi. Przy okazji opryskam cherlawe róże pnące oo przycięciu.

Wzmocnij tego świerka do listnie, opryskaj "Magiczna siła" Substr... albo innym srodkiem. Piniwit jest też dobry.

I tej porze są piękne



Wolker's jest piękna. Niebieski kolor drobnych kwiatów urzeka. Groniasta wydaje się bardziej fioletowa a może to złudzenie. Po prawej groniasta





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 13:19, 29 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu, masz rację, Że czasem może być jakiś słabszy, wśród choin też mam dwie cherlawe i z dwóch cisów jeden jest gorszy, rosną obok siebie. Może tak się trafiło.
Co to za niebieski kwiatek na wysokiej łodyżce?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 14:34, 29 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Roocika napisał(a)
Elu, masz rację, Że czasem może być jakiś słabszy, wśród choin też mam dwie cherlawe i z dwóch cisów jeden jest gorszy, rosną obok siebie. Może tak się trafiło.
Co to za niebieski kwiatek na wysokiej łodyżce?




Asiu to Wielosił dostałam od Anabell w zeszłym roku. Ciągle zapominam jak się nazywa ta roślina. Zapisze sobie. Ładna jest i szybko rusza wiosna.

Teraz to już nie, ale kilka lat wstecz to miałam pier... na tle wszystkich iglaków jakmhyly małe chorowały nie wiedziałam co robić.

Ta nauka nie poszła w las. Znam już co z czym i jak zaradzić chyba że się pomyłek. Wtedy trudno albo przeżyje albo nie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 15:10, 29 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Ela
trawnik jak dywan i kanty mistrzowskie
masz przygotowany ogród do sezonu perfekcyjnie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 17:54, 29 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Magleska napisał(a)
Ela
trawnik jak dywan i kanty mistrzowskie
masz przygotowany ogród do sezonu perfekcyjnie




Dzięki Madziu staramy się aby tak było.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies