Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Roocika 22:30, 02 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu, to w mieście ta łączka?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mirka 22:37, 02 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324



WOW ale pięknie To na twoim osiedlu?
Wiosną i ja w części leśne wysiałam łączkę nawet już wschodzi.
Ps. Ela zajrzyj do mnie i zobacz Gaurę. Co jej jest?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
LIDKA 23:47, 02 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
ElzbietaFranka napisał(a)




Effka 2 czy 3 lata temu na wiosna sialas swój trawniczek o ile pamiętam na wątku o "Trawnikach" żeśmy ze sobą korespondowały. Jak zasialas to miałaś idealny.
Moj od 2013 roku trwa i jest każdego roku prawie taki sam. Muszę już pryskać raz do roku od chwastów, gdyż działka wśród łąk i nasiona się rozsiewają. EM dba kosi prawie co tydzień. Wertykulacje też robimy co roku wiosna. Nawozimy 3x do roku kwiecień, czerwiec i jesienny wrzesień.

W tym roku jeszcze nie podlewany co chwilę podlewany naturalnie. Kanciki zrobione na wiosnę w zeszłym roku nie eM nie robił i wszystko obok zarastalo. Jednak ten zabieg trzeba robić co roku żeby się nie up... W następnym.
Mamy tych kancikow sporo więc i kilka taczek darni trzeba usunąć.
Zrezygnowałam w tym roku z cięcia choin, świerków i innych iglaków to weszły inne prace i tak wkoło Macieju.

Nigdy przy kostce tak nie wykosisz kosiarka. EM jednym kółkiem jedzie po kostce drugim po trawniku. Ja poprawiam kosiarka z żyłka.

Kup sobie małą kosiarkę z żyłka elektryczna lub na akumulator sprawdź w Lidlu czy mają akumulatorowe. To dobry sprzęt wszędzie wejdzie. Ha mam elektryczna gardeny.

Zawsze tak dużo pisze nie mogę się opanować z tą wiedzą



Ela dobrze że dużo piszesz bo tu zagladaja takie jak ja poczatkujace i można sie dużo nauczyć od doświadczonych ogrodniczek.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 00:41, 03 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Roocika napisał(a)
Elu, to w mieście ta łączka?





Tak to na Ursynowie, obok mojego osiedla u mnie też ekstra jest pokazywałam.
To co obserwowałam to pierwszy tok przeważnie rośnie więcej chwastów jednorocznych i trzeba wysoko co jakiś czas kosić. W 2 roku już była ładna chwastów nie było. Kosili 2x zostawiali aż wyschnie trawa i nasiona się wysieja. W tym roku widzę bardzo gęsta i różne rośliny. Wiosna kwitły stokrotki, pierwiosnki i jeszcze jakieś wiosenne też było widowisko, ale nie fościłam tylko podziwiałam.
Jak zobaczyłam ten widok dzisiaj byłam bez telefonu. Poszłam do domu po telefon i zrobiłam fotki.

U nas bardzo osiedla zadbane. Początek lata Gierka duże drzewa, krzewy. Ścieżki, alejki wypielęgnowane. Dbamy.
Płacimy za śmieci sporo, ale co tydzień przyjeżdża samochód specjalny i myje kubły na śmieci. Nie sikawka tylko wkładają autom do takiego zamkniętego pojemnika i para wyparzaja. W każdym razie wyciægaja czyste.

Widzę że wiosna dużo poletek łaczkowych zrobili.
Nareszcie zaczynają myśleć o naszych mniejszych braciach.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:44, 03 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
LIDKA napisał(a)



Ela dobrze że dużo piszesz bo tu zagladaja takie jak ja poczatkujace i można sie dużo nauczyć od doświadczonych ogrodniczek.




Ja to jak bajerka ciągle nawijsm. Czy ktoś chce coś wiedzieć czy nie, ale trudno taka jestem.
Nie napisałam wyżej nie mam foty mój Polibin spać nie daje taki zapach się roznosił. Cały w kwiatach rozwinięte są jaki zapach ma trzy w każdym kącie pachnie.

Jutro właściwie dzisiaj pokażę.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:32, 03 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Przesyłam zapachy







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:16, 03 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Cudowny ciepły dzień który minął w dobrej wypoczynkowej atmosferze.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 09:16, 04 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
ElzbietaFranka napisał(a)
Przesyłam zapachy








No pięknie
Ależ masz duży ten lila.
Już sobie wyobrażam jak tam masz pachnąco
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 11:50, 04 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Aniu bardzo wieczorem siedzieliśmy w altanie najbardziej pachnie wtedy.
Pogoda piękna. Odpoczywam o ile można powiedzieć o odpoczynku jak rodzina zjechała. W każdym razie nie grzebie w ziemi a przydałoby się chwasty rosną.

Azalie i rodki następna grupa u mnie które w tym roku nie udały się po parę kwiatów na krzewie







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:59, 04 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
CD

Jeden tylko nie zawodzi



Jestem pełna podziwu dla swoich róż oprócz pnących piękne krzaki z tego co wiosna po przycięciu zostało z takiego nic takie piękne krzaki porosły



A to piwonia drzewiasta to mlodka jeden kwiat ma, ale za to jaki



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies