Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Milka 05:53, 11 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)




No widzisz przecież Opolszczyzna to słynie z siania pszenicy, buraków i jęczmienia.

A ja zwracam po to kupilam piękne dęby Grinn pilar. Jak będziesz miała burasa jesienią wśród kolorów to zmienisz zdanie.

Bury czy czerwony co wybierasz



Cudny Elu na ogrodzie już na bogato. Kocimiętka fajna, nie pokłada się,i kwiaty intensywny kolor mają.
U mnie też susza, czas schodzi na podlewaniu, a rozgrzebałam 2 miejsca.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:55, 11 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Piękna pogoda. Robi się sucho trzeba już podlewać.







Mój ulubieniec odratowany



Dużo masz drzew, całą wodę wyciągną, stąd zacznie się kłopot z podlewaniem.
Ale masz potwora Palibina, cudo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 08:45, 11 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
U mnie susza do 10-15 cm niżej nie jest najgorzej. Mam rabaty na podwyższeniach i trzeba podlewać. Np róże mają dosyć głęboko korzenie to nie ma potrzeby ich podlewania. Podlewam tylko aby je nawiezc gnojówką ze skórek z bananów co drugi tydzieN w zależności ile mam tej gnojówki.

Rododendrony i azalie okres kwitnienia to trzeba podlewać. Traw nie podlewam. Kocimiętki też nie. Jeżówki, dalie i borówki podlewam.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 14:57, 11 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Milka napisał(a)

Cudny Elu na ogrodzie już na bogato. Kocimiętka fajna, nie pokłada się,i kwiaty intensywny kolor mają.
U mnie też susza, czas schodzi na podlewaniu, a rozgrzebałam 2 miejsca.

Ale ładny kolorek
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 14:58, 11 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Milka napisał(a)

Cudny Elu na ogrodzie już na bogato. Kocimiętka fajna, nie pokłada się,i kwiaty intensywny kolor mają.
U mnie też susza, czas schodzi na podlewaniu, a rozgrzebałam 2 miejsca.

Ale ładny kolorek tego dębu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 21:14, 11 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Deby ładne jak są zielone, ale na ten kolorek jednak czekam czekam aż do października.
Jaki kolorek wszystko zależy od słonecznej jesieni. Ostatnie lata jesień była słoneczna i ciepła. Może i tym razem tak będzie.

Stop. Mamy koniec wiosny następuje zmiana ukwiecenua teraz peonie i róże. Zapowiada się ładne kwitnienie.

Dzisiaj trochę pieliłam zaczyna się panoszyć gwiazdnica i koniczynka bordowa. Rozsiewają się i nie można ich wytępić. Jutro wchodzę na skalniak o ile nie będzie padać.

Nadeszła chmura myślałam że będzie padać obeszła i po deszczu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 21:31, 11 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
A u mnie właśnie popadało i to całkiem nieźle . Rano też padało ale mniej.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
daszum 21:49, 11 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu w czym masz posadzone rośliny wodne? Czy one rosną w koszyczkach, czy są zagrzebane w mule?

Zrobiłam w końcu porządek z wodą w moim oczku. Mam kilka roślin od Grześka i nie wiem, na którym poziomie je posadzić.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
zawitka 22:11, 11 cze 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Ale piękne masz choiny ta cudowna szarosc .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Makao_J 23:10, 11 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)




Aniu sama się zastanawiam co im tak służy że tak dobrze rosną. Napisałam wcześniej że w żwirze, podlewam od wielkiego gwizdu. Wszystkie w oczku to są z tej kępy. W zeszłym roku połowę irysów z tej kępy po okwitnieciu przesadziłam w różne miejsca już tak nie rosną ale to pierwszy rok muszą się zaaklimatyzować.
W oczku w wodzie na gl ok 8 cm tak nie rosną.

Jeżeli chodzi o syberyjskie te kępy posadzone w 2013 roku i tak się rozrastają. Też miałam usunąć przynajmniej pierwsza z brzegu, ale wrośnięte że szpadel można połamać.

O ta ma średnicę ok 60 cm. Chętnie bym tu posadziła jakieś drzewo, ale eM nie daje ruszyć. Te irysy też nie są specjalnie podlewane ani nawożone. Pełne słońce.



Aniu jeszcze może być jedną przyczyną nie kwitnięcia twoich irysów. Jak one posadzone. Moje mają prawie korzenie na wierzchu. Mówią, że irysy wtedy kwitną dobrze jak korzenie ma wygrzane.
Sprawdź jak variegaty posadzone.

To podobna sytuacja jak z piwoniami.

Zrobię fotki korzeni to zobaczysz


To moje są dokładnie takie same jak te Twoje. Muszę je przesadzić jak tak jeszcze raz. Mam je teraz w cieniu więc na bank korzenie nie są wygrzane. Po kwitnieniu poszukam dla nich nowego miejsca.
Dzięki Elu.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies