Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 16:53, 13 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Alija napisał(a)


Piękne łany kocimiętki.
Ja też nie sypię granulek na ślimaki, ale ostatnio wnerwiłam się strasznie, podgryzają mi ogonki host, liść cały, bez dziurek i nagle się przewraca.
Niektórych roślin nie lubią, np. paproci, tawułki.



To znaczy są tak cwane że w całej Polsce podgryzają ogonki.
Ja granulki kupiłam w zeszłym roku na wszelki wypadek nie użyłam ich trzeba teraz zużyć. Są rośliny które omijają więc trzeba sądzić razem z tym smakołykami.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 16:56, 13 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7192
Potwierdzam, naparstnice, bratki, łubiny i inne dwuletnie można wysiewać teraz w czerwcu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 17:47, 13 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Obejrzałam aktualności cudnie wszystko kwitnie.
Ja polazłam z nożycami mordować ślimaki, to i tak walka z wiatrakami, nawet granulki nie wykończą ich. Posadziłam dalie, miała listki, nagle goła, wykopałam, a na niej i na bulwie i resztkach liśći ze 20 golców, wymyłam, dałam w inne miejsce. Walka z wiatrakami, ta walka ze szkodnikami.
No ale mimo to trzeba coś jednak robić.
U mnie dojrzał wywar z pokrzyw, pora podlewać.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agania 19:42, 13 cze 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Elu zajrzyj, rozpisałam na prośbę nowej koleżanki jak dawkować ekstrakt ze słomy jęczmiennej, sprawdź czy dobrze rozumiem?
Kocimiętka i naparstnice cudo
U mnie ślimaki zeżarły posadzone cukinie, paprykę i ogórki, dwa dni po posadzeniu, nie zdążyłam z granulkami, myślałam, że może im się uda, jednak granulki są trucizną. W tym roku są w sprzedaży bezpieczne eko zawierające fosforan żelaza, ślimaki giną podobno pod ziemią, zdążą się schować i jeże mają szanse ich nie zjeść i też się nie otruć, to preparat Acrekolu.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ElzbietaFranka 21:16, 13 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agania napisał(a)
Elu zajrzyj, rozpisałam na prośbę nowej koleżanki jak dawkować ekstrakt ze słomy jęczmiennej, sprawdź czy dobrze rozumiem?
Kocimiętka i naparstnice cudo
U mnie ślimaki zeżarły posadzone cukinie, paprykę i ogórki, dwa dni po posadzeniu, nie zdążyłam z granulkami, myślałam, że może im się uda, jednak granulki są trucizną. W tym roku są w sprzedaży bezpieczne eko zawierające fosforan żelaza, ślimaki giną podobno pod ziemią, zdążą się schować i jeże mają szanse ich nie zjeść i też się nie otruć, to preparat Acrekolu.




Tak jak napisałam dzisiaj posypalam przed południem później z domu nie wychodziła co chwilę burze przechodziły lało i wiało. O 18 się uspokoiło poszła zobaczyć co się dzieje czy granulki się nie rozpuściły. Zaskoczenie ślimakow pełno leżących w tych granulkach nie zbierałam ich będę za 2-3 dni zobaczę co dalej z nimi.
Połozylam też deski. Granulat tez Acrekolu posypsłam. Eco nie Eco niech zdychają. U mnie jeży nie ma.

Dzisiaj sporo na temat ślimaków czytałam nie wiedziałam, że Golce mogą w kilka dni spałaszowac pole rzepaku jest to ogromny problem dla rolnikow. Rzepak jest ozimina i wczesną wiosną ślimaki już żerują na rzepaku.

Na łubinie też mam już gałązki podgryzły. Jedna hortensje zaatakowały ale w porę zareagowalam. Jak mialam świerki, róże, Hortensje,trawy i parę bylin na krzyż nie miałam ślimaków. W zeszłym roku widocznie sprowadziłam jaja ślimacze i teraz mam to co mam.

Zaraz zobaczę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 22:21, 13 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Elu jest cudnie w Twoim ogrodzie. Czerwona krzewuszka będzie Ci pięknie kwitła. Bardzo lubię tą odmianę
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
daszum 22:25, 13 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Aż się boję pisać, ale u mnie nie ma takiej plagi gołych ślimaków.
Może to kwestia ziemi - suchy piaseczek, poza tym u mnie jest niewiele roślin dla nich atrakcyjnych.
Ale wczoraj po deszczu pojawiło się sporo ślimaków z domkiem.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Roocika 22:31, 13 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
U mnie łubin zjadły, na szczęście miałam na próbę. Posiałam ogórki, jak wzeszły to następnego dnia zjadły część. Muszę posiać chyba w domu.
Sypię Eco środek, bo boje się, że syn się zainteresuje, że to cukierek jak się odwrócę. Po tych zwykłych śmierć w męczarniach.
Posypaliśmy w skrzyniach mączka bazaltową może to coś pomoże, ponoć nie lubią
U nas jest pelno, zawsze było, z racji rzeczki.
Pozdrawiam Elu.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
KasiaBawaria 08:00, 14 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W tym roku tez wysypalam normalne granulki bo te eko sie po deszczu rozpuszczaja i u mnie na slimaki i tak nie dzialaja. Ale sypie pod deski, kamienie, chowam, zeby mi pies nie doszedl. W tym roku po mokrej wiosnie to plaga ich jest.
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 08:14, 14 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
KasiaBawaria napisał(a)
W tym roku tez wysypalam normalne granulki bo te eko sie po deszczu rozpuszczaja i u mnie na slimaki i tak nie dzialaja. Ale sypie pod deski, kamienie, chowam, zeby mi pies nie doszedl. W tym roku po mokrej wiosnie to plaga ich jest.



Dobry pomysł z tymi deskami. U mnie wczoraj po takich ulewach granulki były całe. Zastosowała Ferramol GR z opisu skuteczne i nie są niebezpieczne dla innych zwierząt, ale za 2 tygodnie poprawić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies