Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

oliwka 07:24, 24 cze 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Ełku Effka zapamiętała odmianę kocimiętki u Danusi to Purrsian Blue. O tę moją zapytam jeszcze raz w szkółce w Radkowie.

Podpatruję wszędzie o te róże, bo w tym roku chcę wymienić róże na pniu. Mam rosę uetersen, ale nie podoba mi się jej kolor. Je trzeba zamawiać jesienią i w ubiegłym roku się spóźniłam. Chciałabym coś co kolorem przypomina New Dawno lub Eden Rose lub Pashmina. Kwiat zdecydowanie jak u Eden rose. I już dojrzałam do tego, że wolę poświęcić zapach dla zdrowotności róży.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
ElzbietaFranka 08:29, 24 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
oliwka napisał(a)
Ełku Effka zapamiętała odmianę kocimiętki u Danusi to Purrsian Blue. O tę moją zapytam jeszcze raz w szkółce w Radkowie.

Podpatruję wszędzie o te róże, bo w tym roku chcę wymienić róże na pniu. Mam rosę uetersen, ale nie podoba mi się jej kolor. Je trzeba zamawiać jesienią i w ubiegłym roku się spóźniłam. Chciałabym coś co kolorem przypomina New Dawno lub Eden Rose lub Pashmina. Kwiat zdecydowanie jak u Eden rose. I już dojrzałam do tego, że wolę poświęcić zapach dla zdrowotności róży.





Kasiu ja też na pierwszym miejscu stawiamy na zdrowotnosc jak mi się podoba to dla mnie cechą najważniejsza.
Co z tego jak piękna jak w połowie lata obleci z liści bo złapie maczniak czy plamistość. Ta o której mowa nie jest chorowita.
U mnie np mam 3 szt róży Oliwia każda w innym miejscu posadzona i 1 każdego roku łapie plamistość. Róże posadzone obok niej zdrowe jak to tłumaczyć.

Zeszły rok był paskudny dla róż. U nas w czasie kwitnienia bardzo padało i panoszyły się choroby grzybowe.

Wiele róż Austina ładnych ale np jak zakwitną mają obwisłe kwiaty są za ciężkie dla łodyg na których są posadowione kwiat.
U tej co pytasz bo to sprawdzałam jest gruba podstawa i kwiat Nie obwisa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 10:09, 24 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
ElzbietaFranka napisał(a)



Właśnie w tym sęk, że mimo wysiłku nie da rady się zasuszyc. Jeść smakuje, energię w moim przypadku trzeba mieć podwójnie.
Trzeba mieć dystans do siebie, mam nadzieję, że go przełamie.
Humoru mam w nadmiarze.

U nas o godz 1 w nocy przeszła dużą ulewa.teraz jestem z córką na 2 szczepieniu idąc tak pięknie po deszczu życie wróciło.

Przepiękna lawenda




Ja wciąż czekam na deszcz .Już mam sucho wszędzie.
Lawendowe szpalery masz przepiękne.
I pewnie zapach am niesamowity
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 12:23, 24 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
anabuko1 napisał(a)

Ja wciąż czekam na deszcz .Już mam sucho wszędzie.
Lawendowe szpalery masz przepiękne.
I pewnie zapach am niesamowity



Aniu to szpalery w pobliskim parku. Tak zapach cudowny. Jest to zakatek rozano-lawendowy.
Wiosna rośnie mnóstwo tulipanów.

U nas pól godziny temu przeszła burza już druga w tym tygodniu. Więc od biedy jest mokro. Pół godziny temu było +18 słońce zaświeciło w cieniuż jest +27 parno ledwo człowiek dyszy.

Ten front idzie Radom WAWA i dalej na północny wschód.
Tak nieraz bywa że głoszą alerty a deszczu brak.
Pisze o Wawie nie wiem czy u mnie na działce coś popadało jutro jadę to zobaczę. We wtorek padało.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gobasia 12:48, 24 cze 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Elu ale mam zaległości u ciebie .dzialo sie ,że ho ho oglądnełam relację ze spotkania ..super
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
sylwia_slomc... 14:15, 24 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Perukowiec osiedlowy dał nieźle czadu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ania111 15:49, 24 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Trzcinniki cheju

[img

Róże




Róże cudne
W końcu nadszedł ich czas
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 16:40, 24 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
sylwia_slomczewska napisał(a)
Perukowiec osiedlowy dał nieźle czadu





Mamy kilka takich perukowcow. Co to za odmiana sam święty wie. One nie są przycinane i tak rosną.
U siebie też mam 2 szt, ale gdzie tam im do tych osiedlowych.
Jakby tak zaszczepić na tych moich.
Jutro zobacze może się da zadołować gałązkę (przytwierdzić do ziemi aby puściła korzenie).
W każdym razie wszystkie są piękne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:48, 24 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Ania111 napisał(a)



Róże cudne
W końcu nadszedł ich czas



Ta po prawej Rapsody... Jedna gałązka wiosna zakulkowana. Miałam więcej wysokich, ale zmarzły jedna się ostała.
Byłam sceptyczna do kulkowanie róż, ale jednak mały łuczek i pędy odbijają bardzo obficie.
Bardzo się wiosna namęczyłam aby New dawn zakulkiwac i to zrobiłam co z tego jak za kilka tygodni okazało się, że one zmarznięte. Wszystko wycięłam tak byłam pokiereszowana, że już na pnące patrzeć nie mogę są piękne, ale już ich nie chce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:59, 24 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Nadchodzi nawałnica bardzo boje się gradobicia wtedy cała praca na nic.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies