Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:39, 02 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Agatorek napisał(a)
Szpinaczek baaardzo atrakcyjny . Lubię takie rośliny o jednolitej barwie. Minusem jest jednorocznosc… ale skoro się wysiewa, to super



Agnieszka jakby się wysialy te nasiona co ma to wieś można obdzielić.
Werbena, amarantus to żelazne samosiejki.
Rzeczywiście przyjrzałam siedzisiaj to liście szpinaku tylko bordowe
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:23, 03 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Dzisiaj piękny dzień. Można się krzątać oo działce.





Melopartus po lewej



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 21:15, 03 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Bardzo ładnie prezentuje się hortensja na tle białego żwirku.

Trawy u mnie na tym samym etapie.
Zaczyna kwitnąć ta wielka kępa, która Ci się podoba.

Mam nadzieję, że przestanie u Was padać i sytuacja się unormuje.
U nas w tym roku deszczu jest w sam raz.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 21:59, 03 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Danusiu drugi dzień latam po działce z pompami i wężami. Mam 5 zbiorników i przepompowuje z jednego do drugiego aby później z ostatniego do rowu poplynelo.

Na szczęście ma nie padać to trochę obeschnie. Mam jeszcze basen do opróżnienia. Myślałam że tuje podleje, ale one z jednej strony stają w wodzie.

Trawy kwitną po woli jeszcze Memory nie wypuscila kwiatow

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:05, 03 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
O a tyle mam wody w studzience melioracyjnej glebokisc 1,5 metra



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 09:00, 04 wrz 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
No teraz ma być ciepło bez deszczu ja już wczoraj musiałem podlewać. A czemu wylewasz wodę do rowu ja leje przed zimą pod iglaki jak wypróżniam zbiorniki. U mnie memory powoli bierze się do kwitnienia. Chęć do urósł przed te kilka dni on chyba na jesień się przebarwia? Elu miłego weekendu
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 18:28, 04 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Tak Memory się przebarwia bardzo ładnie.

Grzegorz ja mam tyle tej wody ze nie do opanowania woda spływa z polna przez moją działkę przechodzi główny zbieracz melioracyjny. Ta studzienka to od zbieracza.
U nas naprawdę lało. Na dodatek ten zbieracz dalej pewnie zarośnięty, albo przy saczkach woda piach naniosla i się zbieracz zapchał. Zawsze było dobrze. Juz nie wiem do gminy muszę zadzwonić.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 20:40, 04 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Tak Memory się przebarwia bardzo ładnie.

Grzegorz ja mam tyle tej wody ze nie do opanowania woda spływa z polna przez moją działkę przechodzi główny zbieracz melioracyjny. Ta studzienka to od zbieracza.
U nas naprawdę lało. Na dodatek ten zbieracz dalej pewnie zarośnięty, albo przy saczkach woda piach naniosla i się zbieracz zapchał. Zawsze było dobrze. Juz nie wiem do gminy muszę zadzwonić.


Elu czy to już tegoroczny Memory czy fotka zeszłoroczna?
Ja z wodą na szczęście nie mam kłopotu. W mój piach szybko wsiąka.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 23:16, 04 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Nie to zeszłoroczna. Chciałam ci dać trawy, ale nie przyjechałaś wszystko wsadziłam do gleby i rosną teraz mam tyle traw że nie wiem co to będzie wiązania od groma.
U mnie inna gleba. Teraz jakbym kupowała działkę sprowadziłabym geologa

Działka ma plusy i minusy. Duży plus, że mogę się drzeć kłócić i nikt mnie nie słyszy. Mogę grillować palić ognisko i też nikt nie robi problemu.
Jestem tak zmęczona dzisiejsza praca, ledwo żyje. Dzisiaj z eM na dwie kosiarki żyłkowe obkaszalismy wszystko co wysokie przy płocie,górki za tujami. A pozniej grabienie siano się suszy dla sarenek.

Nie mam grzybów tylko pojedyncze sztuki. Nie dobre zjawisko rok temu O tej porze już miałam dużo zasuszonych. No nic dalej czekam może się pokażą.

Dzisiaj bardzo ładna pogoda słońce świeciło więc teren wyschnie.

Twoje trawy mimo, że wiosna podzieliłam, wielkie porosły zieleń aż czarna już kwitną za dobrze chyba mają.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 23:27, 04 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Nie to zeszłoroczna. Chciałam ci dać trawy, ale nie przyjechałaś wszystko wsadziłam do gleby i rosną teraz mam tyle traw że nie wiem co to będzie wiązania od groma.
U mnie inna gleba. Teraz jakbym kupowała działkę sprowadziłabym geologa

Działka ma plusy i minusy. Duży plus, że mogę się drzeć kłócić i nikt mnie nie słyszy. Mogę grillować palić ognisko i też nikt nie robi problemu.
Jestem tak zmęczona dzisiejsza praca, ledwo żyje. Dzisiaj z eM na dwie kosiarki żyłkowe obkaszalismy wszystko co wysokie przy płocie,górki za tujami. A pozniej grabienie siano się suszy dla sarenek.

Nie mam grzybów tylko pojedyncze sztuki. Nie dobre zjawisko rok temu O tej porze już miałam dużo zasuszonych. No nic dalej czekam może się pokażą.

Dzisiaj bardzo ładna pogoda słońce świeciło więc teren wyschnie.

Twoje trawy mimo, że wiosna podzieliłam, wielkie porosły zieleń aż czarna już kwitną za dobrze chyba mają.

Elu tak się czasami życie układa. Nie będę opisywać tu.
Na pewno cię jeszcze odwiedzę jeśli to będzie możliwe.
Cieszę się że trawy ci zakwitły.
Moje po wiosennym przesadzeniu nie wszystkie kwitną.
Też dziś troszkę w ogrodzie działałam .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies