Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Mirka 12:39, 06 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu sporo sadzenia będziesz miała Ja zaledwie kilka paczek kupiłam a już się zastanawiam kiedy posadzę.Krokusy Joanna Dark też kupiłam.







____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
gobasia 12:52, 06 wrz 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Też tak pomyślłam ,sporo sadzenia.. ale jaka radość wiosną ,przeciez to pierwsze kwiatki
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ElzbietaFranka 13:08, 06 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
gobasia napisał(a)
Też tak pomyślłam ,sporo sadzenia.. ale jaka radość wiosną ,przeciez to pierwsze kwiatki



Tulipanów mam sporo może jeszcze kupię w Li...lu, czekam na pąki po 50 szt zawsze tańsze van eyki.
Jak widzę wszędzie w ogroda tyle krokusów nie mogę być gorsza

Mialam sporo tulipanow na wrzosowej, ale wszystko nornice czy myszy wyjadły wiosna tylko zielone jest co ebuli nie ma.
Najładniejsze tulipany jednak te zwykłe. Te podwójne jeszcze jakieś inne okazy to jeden rok dobrze kwitną później to przypadek jak kwitnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:13, 06 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
gobasia napisał(a)
Też tak pomyślłam ,sporo sadzenia.. ale jaka radość wiosną ,przeciez to pierwsze kwiatki



Ja pierwsze to czekam na ciemierniki ciekawe czy zakwitną. Białe pewnie tak, ale kolorowe dostałam od Hani Żywopłotu cisowe.
Hania przepadła nie odzywa się.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:11, 06 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Mirka napisał(a)



Dopiero początek września w zeszłym roku sądziłam pod koniec października. I tulipany kwitły bardzo ladnie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:25, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Zielona (rzechotka) zabka na dyni wygrzewając się w słońcu

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:51, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Byłam dzisiaj w Li... Jest mnóstwo różnych cebul. Jak nigdy nie mogłam trafić na cebulki krokusów takie jakie chciałam to teraz były wszelkiego gatunku.

Wczoraj przyszła paczka z cebulami krokusów. Dzisiaj krokusow nie kupiłam, ale skusiłam się na hiacynty i tulipany.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 18:13, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu, ale fajna żabkę upolowałas aparatem.
U nas w L już było mocno wybrane a mąż był w południe (dzień wcześniej nic nie było). Cebule schodzą jak ciepłe bułki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 18:26, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Roocika napisał(a)
Elu, ale fajna żabkę upolowałas aparatem.
U nas w L już było mocno wybrane a mąż był w południe (dzień wcześniej nic nie było). Cebule schodzą jak ciepłe bułki



A to prawda że jak świeże bułeczki. Miałam szczęście, że weszłam i nikogo przy cebulkach nie było i grzebałem był bałagan, ale odchodząc z cebulkami już było sporo grzebiących.
Dostałam w paczce przez internet bardzo ładne cebulę, ale cenowo mimo że wcześniej kupowałam po upustach są ceny wyższe. L... ma tańsze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:42, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Dla Marty

To jest październik zeszłego roku. Kolor na liściach utrzymuje się dosyć długo jeżeli nie ma przymrozków. W zeszłym roku do końca listopada.





I ten rok mają doskonale warunki bo deszcz pada i nawadnia non stop

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies