Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:12, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Aster wrzosolistny snow flury piękny jest jeszcze nie kwitnie



Namiastka dzikości





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:15, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:20, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
CD



Pomidory na wygnaniu



Żniwa liściaste się zbliżają a



to
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 12:30, 05 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu podziwiam, u Ciebie jest wielka różnorodność, jakbyś miała kilka ogrodów

Faktycznie miałaś problem z nadmiarem wody.

U mnie jest jakiś problem z odprowadzeniem wody z rowu przy drodze.
Całe szczęście, że mnie to nie dotyczy.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
KasiaBawaria 17:59, 05 wrz 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)
Aster wrzosolistny snow flury piękny jest jeszcze nie kwitnie



Moj tez nie
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 18:02, 05 wrz 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)





Danusiu mam najzwyklejszą rozdrabniarke do gałęzi i przepuściła poraz pierwszy w tym roku grube trawy miskanty i dobrze się rozdrobniły.
Zawsze paliłam a tyle dobrego puściłam z dymem
Gorzej z rozplenicami one miękkie a szkoda palic. Można by było jeszcze na dół kompostu wrzucić aby przegniły. W tym roku rozplenicami przykrywałam kompost nie zadaszony. Dzisiaj te rozplenice zakopałam do dołka po wyciągnięciu rzyznej ziemi z kompostownika. Przesyłam ozalitem z oczka (kamyki które są w filtrze) miałam 2 wiadra i skoszoną trawa więc będzie doskonały kompost w przyszłym roku jesienią.

Tak molinie bardzo ładne. Zresztą wszystkie trawki które kupiłam w zeszłym roku ładnie u mnie rosną.


A ta najzwyklejsza to jaka?Mam bosha i moje trawy nie sieka.Chyba ze naprawde sa suche, takie po zimie.Ale tez niezbyt dokladnie.Szukam czegos innego.Te z nozem chyba trawy lepiej siekaja`?
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 19:44, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
KasiaBawaria napisał(a)


Moj tez nie




Kasiu bo on jest z tych poźnych koniec września cały październik dalej zależy od pogody. Mój to z zeszłego roku takie pycie kupiłam. Ładnie się rozrosl
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 19:44, 05 wrz 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Elu pięknie Ci wszystko kwitnie - pełen rozkwit. Trawy piękne, a Menory cudnie przebarwiony. Miejsce z brzozami dla mnie bajeczne. Bardzo lubię brzozy, a nigdy ich nie miałam w ogrodzie.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 20:59, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
KasiaBawaria napisał(a)


A ta najzwyklejsza to jaka?Mam bosha i moje trawy nie sieka.Chyba ze naprawde sa suche, takie po zimie.Ale tez niezbyt dokladnie.Szukam czegos innego.Te z nozem chyba trawy lepiej siekaja`?



Kasiu wszystkie tnę po zimie suche miskanty one dosyć twarde. Musiałabym zobaczyć to jest rozdrabniarka do gałęzi do 4 cm mogę ciąć.
Np rozplenice nie da rady rozdrobnić bo to wiotka trawa. Więc albo palenie albo gilotyna do papieru. Można jeszcze dać na dno kompostownika w ciągu 2 lat się rozlozy. Kompostownik mam dosyć duzy to może leżeć.

Dzisiaj u Maji w ogrodzie mówili, że bardzo dobrze na kompostowanie robią rozcieńczone drożdże i trzeba kompost polać.

Boss miskanty powinien dobrze rozdrobnić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:06, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
MiluniaB napisał(a)
Elu pięknie Ci wszystko kwitnie - pełen rozkwit. Trawy piękne, a Menory cudnie przebarwiony. Miejsce z brzozami dla mnie bajeczne. Bardzo lubię brzozy, a nigdy ich nie miałam w ogrodzie.



Dzięki Milunia. Przez te deszcze mam przyspieszone żółknięcie liści. Hortensje też liście zmieniają. Może ta piękna pogoda która ma być zachaluje jesień.
Brzozom teznieja pnie zrobiły się takie obszerne liści worki wiszą na nich. Mam blisko oczko i trzeba siatka nakryć liście lecą do wody.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies