Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:13, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:22, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Klon zmienia kolor drugi jeszcze zielony.







Trzmielina oskrzydlona jeszcze bardzo zielona

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 22:53, 05 wrz 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Elu też oglądałam ten odcinek Mai tydzień temu. Muszę wypróbować. Na razie tak mokro, że w ramach prac sobotnich przerzuciłam kompost i przesypałam trocinami.
Ciekawe masz te trawy, szczególnie palczatka mnie zainteresowała. Wszyscy piszą, że wyrosła bardzo duża, a ten rok mokry, to chyba lubi wilgoć.
U ciebie trzmielina oskrzydlona jeszcze mocno zielona, a u mnie zaczyna łapać kolorek.
Fajnie wygląda ten zakątek z hostami. Ja swoje będę do tyłu przesadzać, bo z przodu straszą, takie są pogryzione przez ślimaki.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:27, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Gosialuk napisał(a)
Elu też oglądałam ten odcinek Mai tydzień temu. Muszę wypróbować. Na razie tak mokro, że w ramach prac sobotnich przerzuciłam kompost i przesypałam trocinami.
Ciekawe masz te trawy, szczególnie palczatka mnie zainteresowała. Wszyscy piszą, że wyrosła bardzo duża, a ten rok mokry, to chyba lubi wilgoć.
U ciebie trzmielina oskrzydlona jeszcze mocno zielona, a u mnie zaczyna łapać kolorek.
Fajnie wygląda ten zakątek z hostami. Ja swoje będę do tyłu przesadzać, bo z przodu straszą, takie są pogryzione przez ślimaki.




Gosiu pod hosty sypalam niebieskie granulki 2x też mi zaatakowały, ale w porę podsypalam i wyzdychaly na szczęście.
W przyszłym roku jak tylko zauwaze od razu będę pod rośliny sypała. U mnie te slimaki gole nie są takie duże, ale mogą urosnąć jak ich nie wytruje. Tak narzekałam na bażanty, że mi kupisz robią na działce a to zbawienie wiosna i w czasie lżejszej zimy. Spacerują grzebią w zięli i wyjadają robactwo.

Gosiu jak chcesz kupić niskie trawy to polecam palczatki.
Wszystko rośnie. Nigdy traw nie podlewalam sobie rosły. W tym roku wody mają pod dostatkiem ąi specjalnie nie widzę różnicy we wzroście.

Za to hortensje owszem te mają radoche.








To jest mój zbiornik na zrzucanie różnych ściętych krzaków do spalenia


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:36, 05 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
CD







Górka łączka skoszoną. Sianko się suszy dla sarenek



Po prawej osobiście wychodowany arbuz

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gobasia 07:09, 06 wrz 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Ela trawy to masz giganty i jakie piękne do tego jeszcze

bardzo mi się podoba u ciebie


5 kilo arbuza to już coś ...gigant
smaczny był?
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
gobasia 07:12, 06 wrz 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ElzbietaFranka napisał(a)
/



Elu ten strzelisty iglaczek to jałowiec ? strzyżony czy tak sam z siebie?
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Kim 09:49, 06 wrz 2021


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu nieustannie zachwycam się Twoim ogrodem chciałabym mieć już taki busz jak u Ciebie

I w dodatku masz wszystko pięknie ogarnięte i uporządkowane

U nas w końcu jest jakaś znośna pogoda ,może uda mi się ogarnąć rozkopaną rabatę ,choć opadły mi siły i chęć do działania a to dlatego że pomysłu brak
Pozdrawiam ❤
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ElzbietaFranka 11:46, 06 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
gobasia napisał(a)
Ela trawy to masz giganty i jakie piękne do tego jeszcze

bardzo mi się podoba u ciebie


5 kilo arbuza to już coś ...gigant
smaczny był?




To miskanty wysokie albo obszerne. Od zeszłego roku rzuciłam się na niższe palczatki. Bardzo dziękuję Gobasiu że się podoba mnie też. eM moeil wczoraj, że teraz jest tutaj najładniej.

Basiu to jałowiec suecica mam ich kilka jeden ma już ok 3 metrów. Bardzo dekoracyjny nie zabiera dużo miejsca wiosna wygląda tak jest bardzo jasny.





Dzisiaj przyszła paczka z cebulami 250 zł chciałam abyn wreszcie krokusów trochę posadziła. Ciągle się spóźniam z zakupami i później zostaje byle co.








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:53, 06 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Kim napisał(a)
Elu nieustannie zachwycam się Twoim ogrodem chciałabym mieć już taki busz jak u Ciebie

I w dodatku masz wszystko pięknie ogarnięte i uporządkowane

U nas w końcu jest jakaś znośna pogoda ,może uda mi się ogarnąć rozkopaną rabatę ,choć opadły mi siły i chęć do działania a to dlatego że pomysłu brak
Pozdrawiam ❤




Kim
Jako tako mam ogarnięte jednak jak eM wkracza z kosiarkami to od razu widać porządek. Mam tego duzo do oprzatku więc trzeba się narobić.
Dobrze, że już nie pada to najważniejsze. Na deszcz nie mogę patrzeć wody mam po dziurki w nosie. Oby znowu nie poszło w odwrotną skrajność - suszy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies