Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:45, 31 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14067
Patrzyłam na różne rdesty, ale chyba to nie on. Może Danusia się odezwie prosiłam aby zobaczyła. Jakoś ta roślinę nazwała, ale umysł mój nie zapamiętał.

Dzisiaj u nas bardzo ładna pogoda trochę słońca trochę chmur ale ciepło ,23 stopnie z krótkim rękawem chodziłam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorii 22:12, 31 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
ElzbietaFranka napisał(a)


Proszę mi powiedzieć jak ta roślina się nazywa czy ktoś wie. Będąc u Danusi kupiłam ssdzilonki roslinninta była przy okazji w donicy. Dosyć wysoka wyrosła trzeba ją wysadzić ale nie wiem jakie są jej upodobania.


Łoboda ogrodowa, tak podpowiada obiektyw Googla. Jak przeglądasz forum na telefonie to wystarczy na zdjęciu rośliny przytrzymać palcem i pojawia się menu kontekstowe, tam wybierasz 'szukaj obiektywem googla' i tyle. Nie zawsze poprawnie rozpoznaje ale zazwyczaj daje radę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gardenarium 22:30, 31 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta roślina zachwyciła mnie w lipcu 2017 w angielskim ogrodzie The Godinton House






Jest to intensywnie różowa wiosną, samodzielnie wysiewająca się roślina jednoroczna. Pozostaw aby się rozsiała. To ozdobna łoboda Atriplex hortensis var. rubra, można powiedzieć że to "szpinak".

https://www.mariannemajerus.com/stock-photo-allium-schoenoprasum-and-atriplex-hortensis-var-rubra-in-raised-bed-image00062077.html

Rośnie także w ogrodzie Great Dixter https://outofmyshed.co.uk/tag/great-dixter-in-august/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 23:07, 31 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14067
Dzięki Danusiu.
Już mamy jasność. Potwierdzenia dwa. Zaraz ja wysadzę aby się rozsiała.
Cieszę się, że ma ładny kolor nawet teraz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:13, 31 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14067
Dorii napisał(a)

Łoboda ogrodowa, tak podpowiada obiektyw Googla. Jak przeglądasz forum na telefonie to wystarczy na zdjęciu rośliny przytrzymać palcem i pojawia się menu kontekstowe, tam wybierasz 'szukaj obiektywem googla' i tyle. Nie zawsze poprawnie rozpoznaje ale zazwyczaj daje radę.




Dzięki Dorii. EM też konto mówił ale mi nie wychodzi. Zawsze ktoś tam wie, raczej mało się pytam staram się zapisywać nazwy. Dodać u Danusi był taki upał, że nie wiedziałam co dostaje i kupuje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 21:49, 02 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, piękny masz ten "szpinak" od Danusi może rozsieje się w towarzystwie pomarańczy albo żółtego? Trzymam kciuki, aby na wiosnę dał znać o sobie.
Agatorek 22:46, 02 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Szpinaczek baaardzo atrakcyjny . Lubię takie rośliny o jednolitej barwie. Minusem jest jednorocznosc… ale skoro się wysiewa, to super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
daszum 23:23, 02 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4424
Ela widzę, że bambus zieloniutki, dobrze mu u Ciebie

U mnie kwitnie już miskant Malepartus.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:31, 02 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14067
Martka napisał(a)
Elu, piękny masz ten "szpinak" od Danusi może rozsieje się w towarzystwie pomarańczy albo żółtego? Trzymam kciuki, aby na wiosnę dał znać o sobie.
a


Jutro go przesadze. Dzisiaj znowu bawiłam się w przelewanie wody z jednej studzienki do drugiej. Kuźwa mam tyle wody wszędzie,że oszaleje. Chlupie pod nogami jak chodzę po trawie. Znowu rano lało.
Co za rok. Boje, się,że mi drzewa padną jak tak mokro. Na szczęście już manię padać.
Gdzieś trzeba go posadzić najwązniejsze aby się wysiał.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:34, 02 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14067
daszum napisał(a)
Ela widzę, że bambus zieloniutki, dobrze mu u Ciebie

U mnie kwitnie już miskant Malepartus.
a



Tak Danusiu bardzo ładnie rośnie. Myślałam że korzenie mu wychodzą z donicy,ale nie wszystko w porządku. Wiosna już go posadzę na stałe gdzieś.

U mnie też Melopartus kwitnie. Rosi też ładnie wypuszcza sporo traw zaczyna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies