Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Johanka77 09:42, 05 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)
Dziewczynki, czy mogę teraz podzielić hakone, czy za późno? Mam wielkie kępy zeszłoroczne Beni Kaze i zrobiłabym z nich sadzonki na podmianę za zdechle po zimie carexy.


Możesz

Ja dzieliłam trzy tygodnie temu, nic im nie będzie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
polinka 09:45, 05 cze 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
effka napisał(a)
Dziewczynki, czy mogę teraz podzielić hakone, czy za późno? Mam wielkie kępy zeszłoroczne Beni Kaze i zrobiłabym z nich sadzonki na podmianę za zdechle po zimie carexy.


Spokojnie można dzielić. O podlewaniu nie będę pisała bo Ty doświadczona ogrodniczka
Pozdrówki Ewcia
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
eVka 09:53, 05 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)


Możesz

Ja dzieliłam trzy tygodnie temu, nic im nie będzie

To biorę mój ostry szpadel i dzielę akurat fajnie teraz pada to będzie łatwiej. Mam 5 wielgaśnych kęp to akurat sobie je podzielę na 8 kolejnych.
Dzięki.
____________________
eVka 09:53, 05 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
polinka napisał(a)


Spokojnie można dzielić. O podlewaniu nie będę pisała bo Ty doświadczona ogrodniczka
Pozdrówki Ewcia

Dzięki Polinka Tak tak podlewać będę
____________________
kaz742011 13:21, 05 cze 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
effka napisał(a)

Może wyplewiłaś niechcący? bo one jak małe łatwo z chwastami pomylić, a że ja rzadko plewię to sporo mam samosiejek.
Np. najładniejszy okaz szałwii omszonej w ogrodzie to siewka Wielka gęsta kępa



Chyba nie. Ale odmianowe podobno się nie sieją.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
eVka 13:29, 05 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)



Chyba nie. Ale odmianowe podobno się nie sieją.

Hmm, ja mam tam jeżówki Green Twister i one własnie się wysiały. Ciekawa jestem jaki będą miały kolor, bo pewnie nie powtórzą cech matki.
____________________
eVka 17:13, 05 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
W moim ogrodniczym była meeeega dostawa, dziesiątki ciekawych bylin, no taka szczęśliwa jestem, że mimo już już ścisk na rabatach kupiłam sobie Świecznice i parzydla leśne na moją rabatkę rodkową



Akurat mam jeszcze wolne poletko w tym miejscu reszta zarośnięta na ścisk.

A tu obok, takiego olbrzymiego na pół metra liścia rodgresja kasztanowcolistna wypuściła :

____________________
kaz742011 17:51, 05 cze 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
effka napisał(a)

Hmm, ja mam tam jeżówki Green Twister i one własnie się wysiały. Ciekawa jestem jaki będą miały kolor, bo pewnie nie powtórzą cech matki.


To będzie niespodzianka
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
eVka 10:29, 06 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)


To będzie niespodzianka

Na pewno Bedac ostatnio u Irenki z Miłkowa zachwyciły mnie właśnie te siewki, wszędzie setki siewek w najmniej spodziewanych miejscach w ogrodzie. To wspaniałe jka rośliny szukają sobie miejsca po swojemu a nie gdzie my byśmy chcieli żeby rosły. Wydaje mi się, że czasami trzeba się ich słuchać i obserwować bo może to miejsce w którym posadziliśmy daną roślinę wcale nie jest dla niej idealne a kawałek dalej już tak. Zaczęłam właśnie w ten sposób patrzeć na ogród, chcę kończyć z symetrycznością, ideałem, rządkami etc. Niech sobie rosną gdzie im wygodnie. No i tym sposobem mam łany pięknych zdrowych wysokich stip pomiędzy borówkami Same się wysiały i zachwycają!
Buziaki!
____________________
eVka 19:56, 06 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czas na dzielenie hakone Beni Każe i podmiankę za uschnięte lub przegnite (ciężko stwierdzić) carexy The Beatles i Evergold.

Było



W trakcie



Dzielimy (ciężko było, kroiłam nożem ogrodowym i łopatą

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies