Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 22:31, 06 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale masz dorodne hakonki fajnie zastąpiły zdechłe carexy

Dziękuję Wiolu, porosły w tym roku baaardzo i mogłam pobrać duże sadzonki. Teraz tylko pilnować podlewania. Przy sadzeniu dałam im Magiczna Siłę Substrala ukorzeniacz, oby im służył
____________________
Wani 22:31, 06 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ewa piszesz o bylinach w ogrodniczym : a z traw też coś przywieźli?
Szukam rozplenicy hammeln, sporobolusa i molinii moorhexe. Wzięłabym też jeżówek, nawet coś u mnie w szkółce było mi się wysokość i kolory nie zgadzały, no i były po 3-4 sztuki z odmiany a ja bym chciała z 6 i to do podziału
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 22:32, 06 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SylwiaBe napisał(a)
No mega te hakone Beni Kaze, takie wdzięczne szczotki, super

A wiesz, że mają coś że szczotek hehee dzięki
____________________
eVka 22:35, 06 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)
Ewa dobrze widzę że Ty od tyłu ucięłaś nożem po kawałku kępy? I już? To można zrobić w dowolnym momencie?

Dokładnie tak. Najpierw wbiłam nóż i odcinałam kępę w poprzek a potem wbiłam łopatę i odcięłam ok. 1/3 kępy lekko podważając bryłę korzeniową. Nie chciałam wykopywać całości i dzielić bo to dla mnie za dużo roboty
Właśnie nie byłam pewna kiedy dzielić trawy i zapytałam tutaj dziewczyn i ponoć można teraz. Potem sobie przypomniałam jak czytałam, że tak naprawdę nie powinno się dzielić w upalne lato i chwilę przed zimą a poza tym to cały czas.
____________________
eVka 22:37, 06 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)
Ewa piszesz o bylinach w ogrodniczym : a z traw też coś przywieźli?
Szukam rozplenicy hammeln, sporobolusa i molinii moorhexe. Wzięłabym też jeżówek, nawet coś u mnie w szkółce było mi się wysokość i kolory nie zgadzały, no i były po 3-4 sztuki z odmiany a ja bym chciała z 6 i to do podziału

Rozplenice były na bank ale nie wiem jakie odmiany, sporobolusy i molinie nie wiem. Jeżówki były, ja wzięłam Pow Pow 3 sztuki. Pojadę w poniedziałek i zrobię Ci rekonesans i przy okazji pewnie coś kupię
Jakie szukasz jeżówy?
____________________
eVka 23:21, 06 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czy ktoś umie rozpoznać tego ptaszka, duży i kolorowy, nigdy go unas nie widziałam aż do dzisiaj Cuuudo!

____________________
wiklasia 23:31, 06 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
sójka, co to z wybraniem się za morze może mieć kłopoty.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 23:35, 06 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
sójka, co to z wybraniem się za morze może mieć kłopoty.

Ale wstyd! Nie rozpoznałam!!! Dzięki Śliczna jest, oby częściej do nas zaglądała.
____________________
Wani 10:06, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)

Rozplenice były na bank ale nie wiem jakie odmiany, sporobolusy i molinie nie wiem. Jeżówki były, ja wzięłam Pow Pow 3 sztuki. Pojadę w poniedziałek i zrobię Ci rekonesans i przy okazji pewnie coś kupię
Jakie szukasz jeżówy?


Szukam ciemnych (bordowe, fioletowe) o wysokości 80 cm + I kwiaty zwykłe, nie te pełne. Chcę je posadzić z molinią przed hortensjami LL. Z przodu miałaby być jeszcze obwódka ze sporobolusa : trzyma się to kupy?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 10:06, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)

Ale wstyd! Nie rozpoznałam!!! Dzięki Śliczna jest, oby częściej do nas zaglądała.


Ja też nie rozpoznałam a u mnie często bywają
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies