Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:21, 22 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)
bosko!

Ania, witaj dawno Cię nie widziałam na O.
Dzięki kochana! Uwielbiam tą różę
____________________
eVka 10:22, 22 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)
No patrzcie! A ja miałam tam być!
Zdjęcia super!

No właśnie, miałaś a nie byłaś. Co to ma znaczyć??!!
____________________
SlonecznyOgrod 15:41, 22 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
effka napisał(a)

Daria, dzięki kochana za tyle pochwał Bardzo bardzo mi miło staram się, żeby ciagle było kolorowo ale mam kilka miejsc, gdzie wieje nudą (np. na części rabaty ze śliwami) wiosną, tam monotonia zielona, koniecznie musze jakieś kwitnące o tej porze roku wysokie byliny wsadzić, muszę pomyśleć, o tu gdzie różowe kreski.
Co teraz ładnie kwitnie kolorowe (nie chce bieli)? Może łubiny?
Szałwie odpadają bo tam za ciasno i słońce tylko pół dnia.



Koniecznie muszę powtórzyć oczko i nawet wiem gdzie, pod nowymi klonami kawałek dalej, o tu:



Obsadzę je podobnie jak to pierwsze oczko kosaćcami, bo są boskie i jakieś trawki podzielę i wsadzę przy oczku. Kastra budowlana kupiona tylko musze wykopać dziurę a czasu na to totalnie brak. Chyba dopiero po wakacjach mi się uda.

Też mam taką rabatę, którą muszę wzbogacić o kwiaty kwitnące przed latem, dam tam orliki, łubiny i nie wiem co by jeszcze
Teraz kwitną łubiny, naparstnice, ostróżki daj tam je koniecznie będzie im tam dobrze

Pod klonami miejsce na oczko idealne, ja co prawda najpierw miałam oczko potem sadziłam wokół klony hihi ale to zawsze do siebie pasuje

Żeby Cię zmobilizować to powiem, że na jesień nie będzie już takiego efektu jak latem, więc pomyśl o tym niewielkim dołku ja takie kopię jak chcę coś posadzić typu drzewko lub krzew dasz radę Ewka
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Milka 07:21, 23 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)

Oj tam oj tam, proszę, rzeczone róże...



Fakt, nie było głowy do fotek, szkoda czasu. Wolałam podziwiać a przede wszystkim rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać! Danusia i Witek to kopalnia wiedzy, każdy w swojej specjalizacji, Danusia - Królowa roślin a Witek - Król od technicznych aspektów ogrodu = Duet idealny

Ale szał różany
Bardzo się zmieniło od mojej wizyty, totalny buusz. Ciekawa jestem, co tam wprowadzisz z koloru, może zawilce???
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eVka 10:44, 23 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)

Też mam taką rabatę, którą muszę wzbogacić o kwiaty kwitnące przed latem, dam tam orliki, łubiny i nie wiem co by jeszcze
Teraz kwitną łubiny, naparstnice, ostróżki daj tam je koniecznie będzie im tam dobrze

Pod klonami miejsce na oczko idealne, ja co prawda najpierw miałam oczko potem sadziłam wokół klony hihi ale to zawsze do siebie pasuje

Żeby Cię zmobilizować to powiem, że na jesień nie będzie już takiego efektu jak latem, więc pomyśl o tym niewielkim dołku ja takie kopię jak chcę coś posadzić typu drzewko lub krzew dasz radę Ewka

Właśnie myślę o orlikach, bo mam sporo siewek, łubiny piękne, tylko szkoda, że tak krótko kwitną ale masz rację, na pewno urozmaicą tą nudną zieloną wiosna rabatę. Potem jest busz na maxa i te kwiaty już by były zżarte przez trawy ale chyba po kwitnieniu nie ma to już znaczenia?

Powiem Ci, że nie mam totalnie czasu teraz na jakiekolwiek prace w ogrodzie, nawet trawy nie mam kiedy skosić, w piątek jedziemy na długi urlop i pracy w huk.
Pewnie po urlopie jak nie będzie upałów uda się więcej zdziałać
____________________
eVka 10:47, 23 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Ale szał różany
Bardzo się zmieniło od mojej wizyty, totalny buusz. Ciekawa jestem, co tam wprowadzisz z koloru, może zawilce???

Irenko, mega zmiany na tej rabacie od Twojej ostatniej wizyty Musimy się umówić jak wrócę z urlopu. Dużo róż już przekwitła, nie mam kiedy wyciąć kwiatostanów... Chyba w nocy z latarka czołówką to będę robić. Mąż już na mnie bardzo zły, że dom i rodzina w odstawce a ja ciągle sprawy ogrodowe... Musze przystopować, trudno, ogród sobie sam musi radzić.
Zawilce to tez mega pomysł, mam je nawet na rabacie nieopodal. Koniecznie jakieś kolory, nie lubię nudy.
____________________
eVka 10:49, 23 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ogłoszenie!!!
Dziewczyny, którym obiecałam stipy, słuchajcie, nie mam czasu ostatnio na nic!!! Przepraszam was bardzo, wyśle wszystko po urlopie, w połowie lipca. Jak mnie mąż teraz zobaczy z łopatą w ręku będzie afera, muszę zająć się domem... Sorry
____________________
Kawa 11:12, 23 cze 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia noooo piękne rózyczki

giardina mnie kusi - tyle że pienna co jest na jej niekorzyść u mnie

wycieczka super - ekstra dziewczyny jesteście!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
eVka 11:38, 23 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kawa napisał(a)
Ewunia noooo piękne rózyczki

giardina mnie kusi - tyle że pienna co jest na jej niekorzyść u mnie

wycieczka super - ekstra dziewczyny jesteście!!

Dzięki Kamila Różyczki są zachwycające o tej porze roku, nie mogę się na nie napatrzeć...
Giardina to pnąca u mnie, nie pienna. Może tak wygląda na fotach ale to klasyczna róża pnąca z silnymi pędami.

Wycieczka było niezapomniana...
____________________
Milka 13:14, 23 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa, zajmij się wypadem i domem, reszta sobie poradzi i poczeka.
Zawilce wśród traw bajecznie będą wyglądać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies