Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 09:31, 27 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


To prawda mój ogród wypiękniał po zrobieniu trawników
Była masa ciężkiej pracy,ty dobrze o tym wiesz Ewcia ,ale się opłaciło

Ostatnio facet z serwisu zachwycał się trawnikiem na wjazdowej,pytał co to za nasiona itp.

Ps.
Czekam na relację z wizyty...

Wiolu, oglądałam wczoraj u Ciebie na wątku trawnik i jest jak rozłożona mięciutka wykładzina, jeszcze ładniejszy niż mój
Nie dziwie się, że ludzie się nim zachwycają, bo jest aż nierealny.

Zakładanie trawnika to była dla mnie mordęga, nigdy bym się drugi raz na to nie zdecydowała, zrobiłabym od razu tylko ścieżki z trawy i malutki trawniczek pod środku ogrodu i tyle. No ale jest duży trawnik i trzeba o niego dbać

Jasne, wrzucę foty choć linka chyba nie bardzo mogę bo to chyba konkurencyjna do O. strona
____________________
KasiaBawaria 11:32, 27 paź 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)
Ewka witam

Trawnik masz jak brylant. Mój taki nie jest. Nie nawozilam w jesiennym. Powód był bardzo zieloniutki jeszcze we wrześniu. Teraz mam pełno liści.

U nas też słoneczko świeci. Rano przymrozek.

Masz bardzo wszystko uporządkowane.

Pozdrawiam


Rowniez z tego powodu nie nawozilam i teraz mam tragedie no nic, pod sniegiem go widac i tak nie bedzie
____________________
Zapraszam na kawe
eVka 11:48, 27 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
KasiaBawaria napisał(a)


Rowniez z tego powodu nie nawozilam i teraz mam tragedie no nic, pod sniegiem go widac i tak nie bedzie

Ja staram się nawozić co 3 m-ce (używam nawozu długodziałającego), ostatnie nawożenie w październiku nawozem jesiennym.
Dobrze jest posypać zamarznięty trawnik zimą obornikiem granulowanym, jak na wiosnę śnieg stopnie, obornik użyźni glebę i trawnik będzie miał lepszy start. Zrobisz potem wertykulację, dosiewki, nawożenie i będzie pięknie
____________________
Wiolka5_7 13:56, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
effka napisał(a)

Wiolu, oglądałam wczoraj u Ciebie na wątku trawnik i jest jak rozłożona mięciutka wykładzina, jeszcze ładniejszy niż mój
Nie dziwie się, że ludzie się nim zachwycają, bo jest aż nierealny.

Zakładanie trawnika to była dla mnie mordęga, nigdy bym się drugi raz na to nie zdecydowała, zrobiłabym od razu tylko ścieżki z trawy i malutki trawniczek pod środku ogrodu i tyle. No ale jest duży trawnik i trzeba o niego dbać

Jasne, wrzucę foty choć linka chyba nie bardzo mogę bo to chyba konkurencyjna do O. strona


No ja takiego trawnika nie widziałam,naprawdę chodzi się po nim jak po dywanie... W tam Twój trawnik też piękny

U Ciebie dużo większy trawnik,bo u mnie oba mają ze 150 M2 ,ale też bym nie chciała się za nie brać jak pomyślę ile ciężkiej roboty z nimi było.Dobrze , że eMa się posłuchałam i zrobiliśmy ten ostatni trawnik w maju,a teraz jest laba

Niestety mieć piękny dywanik to masa ciężkiej pracy przy zakładaniu ,no i potem praca w pielęgnowaniu,no ale co się nie robi dla zielonego dywanika

Twój z tego co pamiętam będzie jeszcze zmniejszany pod basen u mnie już obrzeża obsadzone , więc będzie tak jak jest,bo jednak trochę trawnika musi zostać

To czekam na fotki powodzenia !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 14:51, 27 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


No ja takiego trawnika nie widziałam,naprawdę chodzi się po nim jak po dywanie... W tam Twój trawnik też piękny

U Ciebie dużo większy trawnik,bo u mnie oba mają ze 150 M2 ,ale też bym nie chciała się za nie brać jak pomyślę ile ciężkiej roboty z nimi było.Dobrze , że eMa się posłuchałam i zrobiliśmy ten ostatni trawnik w maju,a teraz jest laba

Niestety mieć piękny dywanik to masa ciężkiej pracy przy zakładaniu ,no i potem praca w pielęgnowaniu,no ale co się nie robi dla zielonego dywanika

Twój z tego co pamiętam będzie jeszcze zmniejszany pod basen u mnie już obrzeża obsadzone , więc będzie tak jak jest,bo jednak trochę trawnika musi zostać

To czekam na fotki powodzenia !

Wiolu, zdziwiłabyś się, u mnie trawnika jest tylko 135 m2, reszta to rabaty, których jest kilka razy więcej Perspektywa na zdjęciach sprawia, że wydaje się, że tego trawnika jest dużo. Ale i tak wolałabym połowę z tego.
Jak odejdzie powierzchnia pod basen (które ciagle stoi zapakowany w garażu i czeka na nasze zlitowanie ) to będzie jeszcze mniej

Dzięki!
____________________
eVka 15:04, 27 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Rozmawiając z Wiolą o powierzchni trawnika zebrało mi się na wspominki i odgrzebałam mój autorski projekt ogrodu Jak tak patrzę, to realizowałam go krok po kroku wg własnych założeń. Duma!
Parę wpadek było, trochę zmian ale jakoś wyszło, jak na początkującego ogrodnika całkiem całkiem wyszło

OGRÓD



Wjazdowa nie jest wrysowana, bo mi sie nie chciało dziobać już ale reszta zgodnie z rysunkiem.
____________________
Wiolka5_7 16:20, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
effka napisał(a)

Wiolu, zdziwiłabyś się, u mnie trawnika jest tylko 135 m2, reszta to rabaty, których jest kilka razy więcej Perspektywa na zdjęciach sprawia, że wydaje się, że tego trawnika jest dużo. Ale i tak wolałabym połowę z tego.
Jak odejdzie powierzchnia pod basen (które ciagle stoi zapakowany w garażu i czeka na nasze zlitowanie ) to będzie jeszcze mniej

Dzięki!


No patrz myślałam, że więcej
To jednak perspektywa przekłamuje ...

Fajnie, że Ci się zmniejszy trawnik po montażu basenu,skoro chcesz , żeby było go mniej

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 16:22, 27 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
effka napisał(a)
Rozmawiając z Wiolą o powierzchni trawnika zebrało mi się na wspominki i odgrzebałam mój autorski projekt ogrodu Jak tak patrzę, to realizowałam go krok po kroku wg własnych założeń. Duma!
Parę wpadek było, trochę zmian ale jakoś wyszło, jak na początkującego ogrodnika całkiem całkiem wyszło

OGRÓD



Wjazdowa nie jest wrysowana, bo mi sie nie chciało dziobać już ale reszta zgodnie z rysunkiem.


Super plan i piękna realizacja możesz być z siebie dumna
U mnie też był plan na kartce,chociaż ostatecznie było dużo zmian...

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 17:09, 27 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


No patrz myślałam, że więcej
To jednak perspektywa przekłamuje ...

Fajnie, że Ci się zmniejszy trawnik po montażu basenu,skoro chcesz , żeby było go mniej


Ponoć mojnogrod w rzeczywistości qyglada na mniejszy. Ostatnio była u mnie Ogrodowiczanka i była zdziwiona, że taki mały ogród
____________________
eVka 17:10, 27 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Super plan i piękna realizacja możesz być z siebie dumna
U mnie też był plan na kartce,chociaż ostatecznie było dużo zmian...


Dzięki, jak się udało
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies