Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 13:27, 15 lis 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)


Hmmm, co metr to za gęsto mówisz? A z takich sadzonek z trzema źdźbłami to po jakim czasie potwory będą?

Jak rosną po prostu na rabacie a za nimi jakieś inne rośliny to idealna odległość. Za gęsto jeśli na rabacie rosną róże.
Ja sadziłam w kwietniu 2018r. takie mikruski:



Miały tam zdecydowanie za mokro bo woda z dachu tarasu ściekała na nie i dlatego wylądowały na suchej różano-lawendowej rabacie.
____________________
eVka 13:35, 15 lis 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
No ładniutko u Ciebie, ładniutko .
U nas długi weekend był przede wszystkim mglisty, pochmurny i mżawkowy . Beznadziejna pogoda.
A co do gęstego sadzenia - też tak sadzę .

Dzięki Kasiu Nam się udała pogoda, bo dzisiaj jest juz mglisto, zimno (6 stopni) i nieprzyjemnie.
Z tą gęstwiną na rabatach ciągle walczę... Będzie sporo tetrisów oj będzie
____________________
Wiolka5_7 13:55, 15 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Pięknie masz Ewcia,dużo kolorków jeszcze
U mnie ostatnio szaroburo,zazdroszczę słoneczka

Przetrwać ten listopad a grudzień to wiadomo zbliżające się święta...

Ciekawa jestem co będziesz zmieniać wiosną na rabatach ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 14:01, 15 lis 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Pięknie masz Ewcia,dużo kolorków jeszcze
U mnie ostatnio szaroburo,zazdroszczę słoneczka

Przetrwać ten listopad a grudzień to wiadomo zbliżające się święta...

Ciekawa jestem co będziesz zmieniać wiosną na rabatach ?

Własnie taka superowa we Wrocławiu ta jesień, cieplutka i słoneczna. Dzisiaj wprawdzie kiepska pogoda ale jutro ma być 11 stopni i słońce. Oby do grudnia, w grudniu zawsze mam dobry nastój! Szykuję ozdoby, robię wianki, kompozycje donicowe. Będzie sie działo

A wiosną na pewno będzie tetris na rabacie wjazdowej bo jej połowa mnie wkurza i będa zmiany.
Zmiany tez dotyczą rabaty przy tarasie, zresztą tej, która pokazuję na focie powyżej z tym stożkiem buksowym. Wypadły mi tam kulki buksowe, szałwie zanikły bo je stipy zjadły i taka byle jaka jest teraz.
____________________
Wiolka5_7 16:10, 15 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
effka napisał(a)

Własnie taka superowa we Wrocławiu ta jesień, cieplutka i słoneczna. Dzisiaj wprawdzie kiepska pogoda ale jutro ma być 11 stopni i słońce. Oby do grudnia, w grudniu zawsze mam dobry nastój! Szykuję ozdoby, robię wianki, kompozycje donicowe. Będzie sie działo

A wiosną na pewno będzie tetris na rabacie wjazdowej bo jej połowa mnie wkurza i będa zmiany.
Zmiany tez dotyczą rabaty przy tarasie, zresztą tej, która pokazuję na focie powyżej z tym stożkiem buksowym. Wypadły mi tam kulki buksowe, szałwie zanikły bo je stipy zjadły i taka byle jaka jest teraz.


Fajna taką jesień
Dekoracje świąteczne też lubię...

Będę zaglądać do ciebie Ewcia wiosną i patrzeć na te tetrisy ja już nic nie zmieniam,pozostaje pielęgnacja i relaks w ogrodzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Sylvana 22:08, 15 lis 2021


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
effka napisał(a)

Oj tak, rośliny sadzimy jako tycie i wydaje się, że przecież miejsca jest full a tu po dwóch latach okazuje się, że ciasnota totalna! Sprawdziłam i sadziłam seslerie jesienne na różance co metr a widzisz i tak zdecydowanie za gęsto. Ładnie to wygląda bo mają idealny odstęp ale patrząc z perspektywy róż zdecydowanie za gęsto bo róże lubią mieć miejsce tylko dla siebie.

Dzięki!


Dziękuję bardzo za info
Trawki mam za ciasno w takim razie. Róże i pozostałe rośliny sadziłam z zapasem wg. wielkości docelowych, ale rosną u mnie jakoś dziwnie. To moje początki z różami. Najpierw leżały na rabacie i były okrywowe, wypuszczały wąsy długości metra i przykrywały wszystko a teraz po przycięciu stoją, ale trochę się rozkładają - trawki miały je trzymać na sztywno. Sadziłam co 60cm.
Dla mnie sezon jeszcze nie skończony - dalej ryję, więc może uda się coś pozmieniać.
Jeszcze raz dziękuje za fatygę!
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
eVka 10:02, 16 lis 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Fajna taką jesień
Dekoracje świąteczne też lubię...

Będę zaglądać do ciebie Ewcia wiosną i patrzeć na te tetrisy ja już nic nie zmieniam,pozostaje pielęgnacja i relaks w ogrodzie

Sama jestem ciekawa co wymyśle u mnie zawsze na żywca sie dzieje. Chodzę z doniczkami i myślę, gdzie bu ty cos wsadzić.

Kocham Święta!!!!
____________________
eVka 10:58, 16 lis 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sylvana napisał(a)


Dziękuję bardzo za info
Trawki mam za ciasno w takim razie. Róże i pozostałe rośliny sadziłam z zapasem wg. wielkości docelowych, ale rosną u mnie jakoś dziwnie. To moje początki z różami. Najpierw leżały na rabacie i były okrywowe, wypuszczały wąsy długości metra i przykrywały wszystko a teraz po przycięciu stoją, ale trochę się rozkładają - trawki miały je trzymać na sztywno. Sadziłam co 60cm.
Dla mnie sezon jeszcze nie skończony - dalej ryję, więc może uda się coś pozmieniać.
Jeszcze raz dziękuje za fatygę!

Bardzo ciężko jest dobrze rozstawić rośliny, do tego trzeba naprawdę dużo doświadczenia. Mi ciągle go brakuje.
A róże to jedne z najtrudniejszych roślin w ogrodzie, przynajmniej dla mnie. Bardzo wymagające.

Trzymam kciuki za "rycie". Musze w końcu zajrzeć do Ciebie!
____________________
eVka 15:46, 19 lis 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Listopadowa wjazdowa



I okienna



Jest tak zimno, wietrznie i deszczowo, że zdjęcia robiłam przez okno haha.

Pozdrawiam piątkowo
____________________
Wiolka5_7 15:53, 19 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Pięknie masz Ewcia
U mnie też dziś paskudnie .
Pozdrowionka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies