Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:32, 30 mar 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lawenda i różanka po cięciu.



Klona palmowy Sangokaku podczas podlewania



Foto z dzisiaj

____________________
eVka 10:34, 30 mar 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ogród pusty ale iedlugo się zazieleni. Trawnik zwertykulowany, nawieziony i podlany.



Można odpocząć.



Oczko w trakcie czyszczenia:



I czysta woda że studni nalana

____________________
eVka 10:36, 30 mar 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A jak wasze magnolie? Jak zabezpieczacie je przez mrozami, które mają być w nocy w weekend?



Ja chyba rozpalę pochodnie i ustawie wokół plus pod spodem znicze, żeby uchronić kwiaty przed zmarznięciem. Okryte ja też kapturami zimowymi.
____________________
eVka 10:37, 30 mar 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bambusy Fargesia pięknie przezimowały ale i tak je ponownie okryję przy tych przymrozkach.



Nie mam za wiele wiosennych fotek bo łyso na ogrodzie.



Buziaki!
____________________
eVka 10:57, 30 mar 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Aha i jakoś dziwnie mi się wyświetla Ogrodowisko na smartfonie, wąskie okno, bardzo nie wygodne. Też tak macie?
____________________
DariaB 11:08, 30 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Hej Ewa śledzę Twoje poczynania na insta zainspirowałaś mnie swoim oczkiem i chyba sobie takie zrobię póki nie zarobię na wodną ścianę Moja magnolia w tym roku strajkuje i nie ma ani jednego pąka u Ciebie pąkasy wielkie, a jak na złość mróz w prognozie oby zabezpieczenie dało radę i nie zmroziło pąków bo szykuje się ładne kwitnienie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 11:41, 30 mar 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
effka napisał(a)

Cisza rzeczywiście u nie, musze częściej zaglądać! Ogród ogarniętey, szaleje wiosennie jak co roku. Uwielbiam ten czas porządków, czyszczenie, nawożenia, przycinania etc.

Mega się cieszę, że siewki się przyjęły!!! Niech zdrowo rosną

Zdecydowanie częściej! Ale dobrze, że nadrobiłaś zdjęciowo

Były jakieś zmiany techniczne na forum i teraz wyświetla się inaczej na smartfonach. W wyświetlaniu na kompie też zaszło kilka zmian.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
sarenka 11:55, 30 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
effka napisał(a)

Powiem Ci, że tona to sporo, bo kompost jest lekki, oczywiście najlepiej kupować go w okresie suszy bo wtedy dużo wejdzie na tonę. Wydaje mi się, że tona to za mało, wydaje mi się 3 tony byłoby ok.

Ok. To tyle wezmę. A zamaiwals telefonicznie czy jeździłam osobiście i patrzyłaś jaki ten kompost jest?
____________________
Magda W samym sloncu
sylwia_slomc... 12:43, 30 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
effka napisał(a)

Dzisiaj wrzucę kilka wiosennych fotek, chociaż idzie ku "zimie"
Spędzam teraz całe popołudnia i weekendy w ogrodzie, wszystko już wysprzątane, ogarnięte. Czekam na ciepełko i deszcze. Pozdrawiam!

A nie nudzisz się? Bo u mnie jeszcze masa roboty czeka
Idzie zima, akurat teraz gdzie ja że dwa tygodnie będę miała z kim babcię zostawić by móc w ogrodzie porobić najpilniejsze....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 13:43, 30 mar 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DariaB napisał(a)
Hej Ewa śledzę Twoje poczynania na insta zainspirowałaś mnie swoim oczkiem i chyba sobie takie zrobię póki nie zarobię na wodną ścianę Moja magnolia w tym roku strajkuje i nie ma ani jednego pąka u Ciebie pąkasy wielkie, a jak na złość mróz w prognozie oby zabezpieczenie dało radę i nie zmroziło pąków bo szykuje się ładne kwitnienie.

Witaj
Dzięki, a takie sobie dodatkowe hobby wymyśliłam fajne to haha stara baba i ogród na insta
Rób takie oczko, to mało roboty a frajda mega! Tez chce kiedyś ściankę wodna zrobić, może za rok...
Magnolia ma w tym roku tyle kwiatów, że szok, jestem zachwycona i jednocześnie zmartwiona, że mi je mróz w nocy pomrozi
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies