Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krokusowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Krokusowy zakątek

sylwik69 17:30, 12 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Podziwiam,że wzięłaś w ręce brrr ja natomiast mam jaszczurki i jeszcze nie budzą mnie rano
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
AgaCzek 09:33, 22 sie 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ja z tych co uwielbiają gady więc się ich nie brzydzę. Jedyne zwierzęta których ne cierpię to te latające i żądlące


a moment - jeszcze wstrętne gołe ślimaki są u mnie na czarnej liście.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 18:13, 16 wrz 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
A u nas degustacja - w końcu przekroiliśmy nasze arbuzy i okazały się fenomenalne - byliśmy w szoku, bo spodziewaliśmy się takich średnich polskich kwaskowych arbuzów a okazało się, że w sklepie trudno byłoby kupić tak słodkiego i pysznego.
Ta odmiana - arbuz rosario jest fenomenalna - na pewno zamówimy na kolejny rok.
A tak wyglądał nasz dzisiejszy:
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
la_estrellita 21:35, 07 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Byłam, widziałam, pozazdrościłam, patyczki odebrałam. Jeszcze raz dziękuję. W rzeczywistości piękniej niż na zdjeciach. Jeszcze raz dziękuję. I za patyczki i za wszystkie rady. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Gutlandia
AgaCzek 09:13, 17 maj 2018


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Mam nadzieję, ze pięknie się przyjmą

A my powoli wracamy do życia. Ogród obecnie trochę cierpi bo po porodzie i z 4 - tygodniowym "pędraczkiem" przy piersi ciężko jest cokolwiek zrobić

Zakwitły posadzone zeszłej jesieni pełne tulipany. Muszę powiedzieć, że mnie zachwyciły.




Rozsady już posadzone


Po zeszłorocznych arbuzowych sukcesach (przepyszne były) kupiliśmy 3 paczki nasion arbuza rosario a do tego arbuza janosika (zółty) i postanowiliśmy poeksperymentować z melonami. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 09:23, 17 maj 2018


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
A co do ogrodu - to wszystko się wściekło i za bardzo pozagęszczało - trzeba będzie zrobić porządki. Najbardziej zaskoczyły mnie róże - są 4 - krotnie większe niż w zeszłym roku i stanowczo przekraczają planowane docelowe rozmiary - mają ogromną ilość pąków- niedługo powinno być przepięknie.

Muszę ratować stąd lawendę i liliowce, no i nie spodziewałam się, że ostróżka może być taka wielka

Przedogródek też pięknie ruszył - i to bez większych strat pomrozowych.



i pięknie ruszyły wszystkie hortensje


Jeśli chodzi o straty - to została mi tylko jedna firletka smółka, przemarzły (albo to jakaś choroba) niskie płożące jałowce no i oczywście podczas ostatnich mrozów dostało się prusznikowi concha - ale żyje - tylko zmniejszył się o jakieś 70%.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
la_estrellita 10:03, 17 maj 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Witaj Agatko, pięknie u Ciebie wszystko ruszyło. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Gutlandia
AgaCzek 13:06, 17 maj 2018


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki! Pozdrawiam
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 16:18, 30 cze 2018


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
U nas wszystko kwitnie. Dzięki suszy róże piękne i zdrowe- aż do przesady bo przekroczyły swoje maksymalne rozmiary.



Susza tez sprzyja naszym arbuzom i melonom. (Arbuz janosik, arbuz rosario, melon seledyn i melon Malaga) zauważyliśmy ze w donicach rosną fenomenalnie ale arbuzy posadzone w gruncie dużo gorzej- gorsza ziemia i pewnie bardziej sucho.

Melony:





Arbuzy
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
la_estrellita 17:50, 01 lip 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
O jak Fajnie, że jesteś. Jakie masz arbuz. Ja za Twoją namową posiałam rosario i mam na razie jednego arbuzika wielkości pięciozłotówki . Nie wiem dlaczego. Posiałam w domu dość wcześnie. Ładnie rósł a po przesadzeniu do ziemi stanął i nie chce ruszyć. A taki fajny dołek mu zrobiłam z obornikiem i kompostem. Może za mało podlewam bo co dwa-trzy dni tylko? A może to taki rok bo po raz pierwszy nie chcą mi rosnąć dynie.

Pięknie Ci róże kwitną .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies