Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 16:04, 27 sty 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
A może tak? Kiepski ze mnie artysta!!!

1 - mostek
2 -
3 -
4 - irga płożąca na podwyższeniu z kamieni
5 -
6 -

7 - juki
Mam jeszcze do przesadzenia 3 pięciorniki, może też tam je posadzić? Tylko w którym miejscu?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Anda 16:21, 27 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Wiesz co, obie linie poprowadziłabym takim półokręgiem, aby wkoponować w rabatę jablonkę. Piwonię przesadziłabym na rabatę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Aurelllia 16:49, 27 sty 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu i bardzo dobrze, że zbierasz kompozycje z kamieniami są zawsze fajne
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 16:50, 27 sty 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Muszę w końcu wizytówkę stworzyć, żeby zaglądający nie musieli latać po całym wątku żeby znaleźć coś
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Radziu2013 18:21, 27 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Elu też szybciej proponowałbym linie falujące...jakoś mi nie pasują proste. A czemu chcesz dać tam irgę? Fakt ona jest ładna, ale w jednym odcinku Mai było pokazane jak jedna sadzonka zajęła doszczętnie wolną przestrzeń wokół siebie (razem z kamieniami i wszystkim co było po drodze - zasięg jakiś 4-5m).

Jeżeli chodzi o mostek i suchy strumyk z kamieni to proponowałbym strumyk floksowy. Usypałabyś kopczyk, obłożyła ładnie kamieniami (taka niby kaskada) posadziła floksy na niej floksy i pociągnęła je przez strumyk (nie duże zagłębienie bo przecież by je zalewało w czasie deszczów ale myślę że nawet 20cm byłoby ok) obłożony po bokach kamieniami a w środku "płynąłby" właśnie potok floksów. Dodatkowo ładnie by to wyglądało wiosną przy kwitnieniu.
ja sam noszę się z takim pomysłem (właśnie potoku, ale w korycie którego rosłyby rośliny poduchowate).
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:35, 27 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Ja nabazgrałem coś takiego

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:36, 27 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Przepraszam ze do góry nogami ale wrzucam zdjęcie z telefonu
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Magleska 21:28, 27 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Wiesz ,że nie umiem pomagać ale nowy awatorek świetny
Ps. Fajnie Radziu narysował
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowalijka 21:06, 28 sty 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Masz Radziu głowę do planowania. Podoba mi się. Jak mi wyjdzie w realu - zobaczymy. Nie dawałbyś na tą rabate juk? A ten swierk co wyżej go wrzucałam? Myślisz że nie pasują?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Radziu2013 21:45, 28 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Elu świerk jest dużym drzewem. Na zdjęciach, które pokazałaś tam z tyłu rośnie już chyba jakieś iglaste drzewko, prawda? Jak już ono urośnie to i tak zabierze trochę miejsca. Poza tym to liściaste, które pokazałaś też w miejscu stać nie będzie. Wydaje mi się że posadzenie tam świerków, nie sprawdziłoby się bo one też urosną, a potem będzie problem bo są duże i zabierają miejsce, światło, wodę...teraz wydają się małe, ale nim się obejrzysz "skoczą do góry". Chyba że kiedy osiągnęłyby wysokość np.1,5m uszczykiwałabyś je-wydaje mi się że wtedy to mogłoby mieć sens.

Juk nie narysowałem, bo przyznam się że ja osobiście ich nie lubię, ale to przecież tobie mają się podobać i jeśli widzisz je w tym miejscu to też dobrze. Ja jeżeli miałbym je umiejscowić to między różą. Ona jest czerwona więc biel ładnie by ją podkreśliła, a dodatkowo świerk o którym pisałem powyżej stanowiłby ładne niewysokie tło.

Nie wiem czy się Ci tak spodoba czy nie...zawsze jeżeli uznasz po posadzeniu, ze coś jest nie tak to przecież można zmienić. A luki między roślinami na moim rysunku to wiadomo-puste miejsce do zapełnienia roślinami
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies