Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

sylszu 01:09, 01 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Nowalijka napisał(a)
A to moje dzisiejsze poczynania na działce. Starą metalową misę obsadziłam rojnikami.





Wyglada pięknie. A co zrobisz z nią na zimę? Bo w metalu to im może być jednak za zimno...tak mi się wydaje.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
zoja 05:41, 01 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Sliczne zupelnie sie na nich nie znam ale sliczne
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 05:41, 01 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
sylszu napisał(a)


Wyglada pięknie. A co zrobisz z nią na zimę? Bo w metalu to im może być jednak za zimno...tak mi się wydaje.

Hmm, Nie zastanawiałam się... Zapytam Grażynki z ogrodu emerytki czy powinnam chować. Ona ma pełno pięknych rojników w pojemnikach.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 05:43, 01 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)
Sliczne zupelnie sie na nich nie znam ale sliczne

Zoju ja też, ale co tam, spróbuję, podobno są bezobsługowe, lubią słońce i nie za dużo wody.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 05:50, 01 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Nowalijka napisał(a)

Zoju ja też, ale co tam, spróbuję, podobno są bezobsługowe, lubią słońce i nie za dużo wody.


Taaaa... Ale ja jak wszystko co w doniczce potrafilam ukatrupic kiedys probowalam i sie nie udalo.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
gogo 13:53, 02 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Elu, rojnikom nic nie zaszkodzi, u mnie rosną nawet na kamieniach. Warunkiem jest bardzo przepuszczalna ziemia, mieszanka z piaskiem i żwirem, żeby nie było zbyt wilgotno w zimie / piasek nie zamarza /, bo prędzej zgniją niż zmarzną. A czy miednica ma odpływ?, jeśli nie to zrób.
W te upały moje skalniaki mają się dobrze
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowalijka 19:15, 02 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
gogo napisał(a)
Witaj Elu, rojnikom nic nie zaszkodzi, u mnie rosną nawet na kamieniach. Warunkiem jest bardzo przepuszczalna ziemia, mieszanka z piaskiem i żwirem, żeby nie było zbyt wilgotno w zimie / piasek nie zamarza /, bo prędzej zgniją niż zmarzną. A czy miednica ma odpływ?, jeśli nie to zrób.
W te upały moje skalniaki mają się dobrze

Grażynko misa nie ma odpływu, na dole wsypałam dużo keramzytu. Ziemia taka kupiona w sklepie. Muszę zdobyć piasek i przewiercić dziurki
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
anabuko1 23:32, 02 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Prysłam do ciebie za sprawą jeżówek.Ładne masz.Sporo takich samych mamy.A trochę innych.
Dalie, hortensje i inne kwitnienia bogato ich u ciebie .
Fajne to okno robiłaś.
Kurcze, a u mnie na drugich działkach tyle jeszcze leszczyny do wycięcia.
ciekawa jestem jak dalej będzie ono wyglądać .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylszu 23:47, 02 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526


W tej donicy ( do bonsai nota bene) ma odpływ ale poprzedniej zimy rojniki nie wytrzymały

Teraz mam również w takich pojemnikach ..i już sama nie wiem, czy wszystkie chować czy jednak ryzykować.



Gogo. Pomożesz?
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Nowalijka 08:56, 04 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
anabuko1 napisał(a)
Prysłam do ciebie za sprawą jeżówek.Ładne masz.Sporo takich samych mamy.A trochę innych.
Dalie, hortensje i inne kwitnienia bogato ich u ciebie .
Fajne to okno robiłaś.
Kurcze, a u mnie na drugich działkach tyle jeszcze leszczyny do wycięcia.
ciekawa jestem jak dalej będzie ono wyglądać .

Aniu, u nie też jest leszczyna, którą namiętnie wycinam. Chcę jej pozbyć się. Materiał na okno wydębiłam od sąsiadów. Wczoraj okno potraktowałam białym sprayem. Dziś powieszę. Dzisiaj tez zamierzam zrobić dziury w metalowej misie z rojnikami. Poza tym walczę z nornicami, są ode mnie sprytniejsze a ja juz nie daje rady. Zryły mi nawet kloszardową ścieżkę. Cala misterna praca poszła na marne.
Usunęłam juz kosmosy.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies