Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

Anda 19:38, 17 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33485
Fajne nasiona Silene jest wytrwała, jak już masz, to zawsze się wysiewa. Tak mówiła znajoma dając mi nasionka Silene armeria

Te czarne maki takie trochę ekstrawaganckie na łąkę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 19:53, 17 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To będzie piękna stylizowana łąka. Nasiona boskie, Boziu cudowne!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MartaKozak 18:49, 18 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Wzięłam trochę nasion od Pana Łuczaja bo trudno mi znaleźć wszystkie (te dzikie) z mojej listy. Poradził mi żebym z traw zasiała tylko kostrzewę czerwoną, bo inne są za inwazyjne.
Czy 450 g nasion plus 500g trawy wystarczy na obsianie ok 550m2 działki?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 19:49, 19 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Waclaw 22:05, 19 maj 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
no i jak? Łąka posiana?

Trzymam nadal kciuki.
Jak wiesz wysiałem gotowa mieszankę bez trawy na grządce. Zobaczę jak się będzie prezentowała. Jeśli mi się nie spodoba to w przyszłym roku zrobię na trawniku łąkę kwietną zamiast grządki kwietnej.

Wezmę pod uwagę rady z Twojego wątku
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Roocika 22:37, 21 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Marta. Przeczytałam wątek i zostawiam ślad, wszyscy przekopują ziemię i mnie to czeka. Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 09:30, 22 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Witaj Marto! Ja również przeczytałam Czy sadząc tuje mieszałaś z glebą korę jakoś specjalnie przygotowaną, czy taką prosto z worka, ze sklepu ogrodniczego? Czytałam, że powinno się korę przekompostować, albo mieszać przez około 2 miesiące na pryzmie i polewać wodą, posypywać nawozem azotowym?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
MartaKozak 22:04, 22 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Waclaw napisał(a)
no i jak? Łąka posiana?

Trzymam nadal kciuki.
Jak wiesz wysiałem gotowa mieszankę bez trawy na grządce. Zobaczę jak się będzie prezentowała. Jeśli mi się nie spodoba to w przyszłym roku zrobię na trawniku łąkę kwietną zamiast grządki kwietnej.

Wezmę pod uwagę rady z Twojego wątku


Łączna się sieje jutro już nie mogę się doczekać efektu
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 22:04, 22 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Roocika napisał(a)
Witaj Marta. Przeczytałam wątek i zostawiam ślad, wszyscy przekopują ziemię i mnie to czeka. Pozdrawiam

Witam Asiu, zapraszam
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Toszka 22:07, 22 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zakrecona napisał(a)
Witaj Marto! Ja również przeczytałam Czy sadząc tuje mieszałaś z glebą korę jakoś specjalnie przygotowaną, czy taką prosto z worka, ze sklepu ogrodniczego? Czytałam, że powinno się korę przekompostować, albo mieszać przez około 2 miesiące na pryzmie i polewać wodą, posypywać nawozem azotowym?


Madziu, za Martę odpowiem - kora pod tuje może być prosto z worka, spore kawałki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies