Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

Gardenarium 14:26, 08 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz jak chwasty nie rosną niby:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

Jeśli nie masz czasu na pielenie bez maty to nie będziesz pieliła i z matą. I chwasty i tak będą, a roślin może nie być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Netka 22:08, 08 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
No w sumie jak posadzę roślinki, to już tego pielenia będzie trochę mniej niż na gołej skarpie Obawiam się tylko, że gorzej będzie z tym wyściółkowaniem ( kora będzie zjeżdżać i u nas potrafi też porządnie wiać ) No i zgadzam się, że taka skarpa wygląda z matą mega badziewiasto. Dziękuję Danusiu za odpowiedź, spróbuję chyba powalczyć bez maty w takim razie.
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Matka 22:13, 08 sty 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ja zdjełąm matę i od roku walczę z chwastami, ale jest ich coraz mniej faktycznie, roślinki szybko rosną a i ciągle dosadzam-swoją robię zimozielono-iglakowo-kolorowo więc mus dużo być-alem cierpliwa i już się nie mogę doczekać jej pielenia na wiosnęna całe szczęście wypieliłąm wszystko przed zimą więc myślę że nie będzie za dużo roboty
____________________
U Matki
Netka 23:04, 08 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
No na tej mojej skarpie to najpierw musowo Roundup
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Gardenarium 23:35, 08 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, najpierw herbicyd, potem odczekaj aż nasiona wzejdą i znów powtórz i dopiero sadź. Korę tylko ulewa zmyje, normalny deszcze nie. Brawo za decyzję

Tak sobie myślę, to nie będzie dużo roboty Dasz radę. Tylko nie dopuść do wysiania się chwastów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wlasneniebo 21:19, 13 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Kurcze i ja mam całe rabaty w macie ale mi Puśka jakbyła mała poszarpała i szpeci chciałam ściągaći kłaść od nowa, ale po przeczytaniu wątku stwierdzam że lepiej za tą kasę kupić kore. Jak nie zginę w chwastach będzie cudownie jak polegnę szlag mnie trafi, za to na próbę zresztą takąpodjełam już decyzję w tym roku tylko przód- zobaczymy
____________________
Ogród własneniebo
Gardenarium 17:13, 14 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Daj grubo korę, no i pielenie na początku sezonu, żeby chwasty się nie wysiały. Ja wiem, duży ogród, ale ja bym na pewno dała radę pielić, tylko nie mam takiego ogrodu a mały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa567 19:53, 15 sty 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
Witam. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami w sprawie mat. Kilka lat temu aby ułatwić sobie pracę ( mam bardzo duży ogród) przykryłam ziemie pomiędzy piwoniami kawałkami czarnej foli i obsypałam korą. Chwasty rosły nawet na foli, wiatr rozwiewał korę i wyglądało to fatalnie. W międzyczasie położyłam matę - szmatę na starą rabatkę. I zawsze był problem jak wsadzałam nowe rośliny. Pod matą - szmatą rzeczywiście jest klepisko. Rośliny słabiej rosną. Ziemia tak ubita, że trudno czasami wykopać dołek. Po przeczytaniu całego wątku wiem, że na wiosnę zlikwiduję matę. A dzięki Ogrodowisku mam wiele nowych pomysłów. Zgadzam się z Szefową, że jest to nienaturalne i nie służy roślinom.

pozdrawiam Ewa
____________________
pozdrawiam Ewa
Gardenarium 22:14, 15 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzięki za kolejny głos
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wlasneniebo 20:34, 16 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Danusiu ja też dam radę pielić
będę twarda mimo wielkości rabat
____________________
Ogród własneniebo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies