Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 14:12, 22 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Nowa12 napisał(a)
Ale ty masz przestrzenie i hektary . Skalniak z tymi azaliami cudny jest. To Maruschki?

Zgadza się to te.
Azalie to mój nr 1 na skalniaku od początku, zawsze na nie czekam.

Przestrzeni mam faktycznie sporo.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Anda 14:15, 22 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
SlonecznyOgrod napisał(a)
Koło tarasu



Sliczne ujecie
Ogrod cudowny, pieknie wygladaja rosliny. Oczko, donice, no slicznie masz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
greg66 14:16, 22 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Tak to prawda, błogi urok Natury
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
eVka 10:16, 23 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Daria, no i co ja a Ci napisać, ja i szczęka opada z wrażenia... Takie areały i wszystko perfekcyjnie zadbane Kancii robisz to rzy ładniejsze niż ja. Chyba za wysoko koszę trawę i te wąsy szybko zaczynają na kantach sterczeć.
Piszez, że sobie poszerzasz ogród, nie będzie Ci szkoda jak kiedyś właściciel tego terenu sprzeda go, wybuduje się lub zniszczy Twoja pracę? Pytam bo ja ciągle walczę ze sobą, żeby nie sadzić na siostry puste działce obok i mąż mi gada, że po co skoro to nie będzie nasze ale może olać to i puścić wodze fantazji...
____________________
SlonecznyOgrod 15:04, 23 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Anda napisał(a)


Sliczne ujecie
Ogrod cudowny, pieknie wygladaja rosliny. Oczko, donice, no slicznie masz

Bardzo mi miło, tyle pochwał to ja chyba w piórka obrosnę
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 15:08, 23 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
greg66 napisał(a)
Tak to prawda, błogi urok Natury

Cieszę się bardzo, że Wam się podoba ogród połączony z naturą
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 15:31, 23 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
effka napisał(a)
Daria, no i co ja a Ci napisać, ja i szczęka opada z wrażenia... Takie areały i wszystko perfekcyjnie zadbane Kancii robisz to rzy ładniejsze niż ja. Chyba za wysoko koszę trawę i te wąsy szybko zaczynają na kantach sterczeć.
Piszez, że sobie poszerzasz ogród, nie będzie Ci szkoda jak kiedyś właściciel tego terenu sprzeda go, wybuduje się lub zniszczy Twoja pracę? Pytam bo ja ciągle walczę ze sobą, żeby nie sadzić na siostry puste działce obok i mąż mi gada, że po co skoro to nie będzie nasze ale może olać to i puścić wodze fantazji...

Ewa z tym perfekcyjnym zadbaniem to pomyłka hehe pomimo starań trzeba przymknąć oko gdzieniegdzie
Kanciki jak kanciki, zrobiłam od sznurka tak jak w tamtym roku i jakoś to wyszło, Twoje są idealne, ale faktycznie jeśli trawa sterczy a raczej pokłada się w stronę rabat to może być to, że jest za wysoko cięta.

Ewa ogród jest mój, jak długi i szeroki, zapożyczony mam teren na zdjęciach, ale to dziki teren za łąką, czy małe lasy sąsiadów po obu bokach. Ładny, naturalny i czysty teren daje fajne tło.
Ale, ja prędzej właśnie pytałam u Ciebie, bo nie wiedziałam dlaczego poszerzasz ogród obok a nigdy nie będzie Twoje... teraz już wiem.
Kurczę... powiem Ci, że warzywnik ok, bo on jest jakby sezonowy jednoroczny ale bałabym się robić rabaty, sadzić drzewa... Dobrze jak jest dobrze, ale różnie to wychodzi, szkoda by było przywiązać się i to stracić. Mąż Twój ma niestety rację.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 15:45, 23 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665

Kawałek taczki za oczkiem wskazuje , że wczoraj tam działałam.
Wyrudowałam drzewo, wierzbę mandżurską bo za duża tu będzie i przesadziłam magnolię, powinno być dobrze, bo ona jest smukła na jednym pniu, nie będzie dużo zasłaniac.
Chciałam komuś dać tą wierzbę, ale nie było chętnych z wykopaniem, no to sama musiałam sie pomęczyć. Juz i tak w tym roku ścięłam ją na krótko,więc nie było jej widać ale siłę wzrostu to ma zarąbistą

A tu zdjęcie z zeszłego roku, widać za oczkiem tą wierzbę na kilku pniach szeroko rosła.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 15:50, 23 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Przed oczkiem po prawo piwonie, za oczkiem też piwonie całe w pąkach ale nieraz kilka zakwitnie a reszta zaschnie/zagnije nie wiem...
To co niebieskie i fioletowe z tyłu to orliki.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 18:06, 23 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)

Ewa z tym perfekcyjnym zadbaniem to pomyłka hehe pomimo starań trzeba przymknąć oko gdzieniegdzie
Kanciki jak kanciki, zrobiłam od sznurka tak jak w tamtym roku i jakoś to wyszło, Twoje są idealne, ale faktycznie jeśli trawa sterczy a raczej pokłada się w stronę rabat to może być to, że jest za wysoko cięta.

Ewa ogród jest mój, jak długi i szeroki, zapożyczony mam teren na zdjęciach, ale to dziki teren za łąką, czy małe lasy sąsiadów po obu bokach. Ładny, naturalny i czysty teren daje fajne tło.
Ale, ja prędzej właśnie pytałam u Ciebie, bo nie wiedziałam dlaczego poszerzasz ogród obok a nigdy nie będzie Twoje... teraz już wiem.
Kurczę... powiem Ci, że warzywnik ok, bo on jest jakby sezonowy jednoroczny ale bałabym się robić rabaty, sadzić drzewa... Dobrze jak jest dobrze, ale różnie to wychodzi, szkoda by było przywiązać się i to stracić. Mąż Twój ma niestety rację.

Już teraz rozumiem, myślałam że sądzisz rośliny na nieswoim terenie Ehehe ale wymyśliłam
No właśnie, dzisiaj nawet o tym rozmawialiśmy, że ewentualnie jakieś nadwyżki roślin, jak trzeba będzie coś podzielić etc to wsadzę na tą działkę no i rząd trzech świerków posadzimy na granicy działki siostry i sasiada, żeby się osłonić a tak to szkoda jednak kasy i pracy...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies