Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Kociamama 07:14, 04 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Moja "gruba Kaśka" też pusta Podobno w sobotę ma troszkę popadać.
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
KasiaBawaria 07:47, 04 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas tez przebudowa, ale na kwiecien. Za rok powazniejsza, tez na kwiecien umawiam. Wtedy rosliny nie sa tak rozrosniete i moze mniej sie poniszcza.
U nas tez sucho, ale jeszcze nie jest tak zle. Mam piaszczysta gline i dosyc dlugo trzyma wode.
____________________
Zapraszam na kawe
sierotka 08:57, 04 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Nowa12 napisał(a)
U mnie jest tak sucho, że ziemia jak pył. I to dziwne że taką wczesną wiosną. Cały czas się biję z myślami czy już trzeba podlewać? Teraz jak rośliny rosną to w ogóle nie pada.


Agatko podlewać bo schną i nie zawiązują pąkow te kwitnące .Ja podlewam tam gdzie bardzo sucho a wszędzie nie jest tylko tam gdzie działka wystawiona jest na silny wiatr .
Miłego dnia
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Aurelllia 20:04, 04 kwi 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Straszna susza słuchajcie .... Dzisiaj nie wytrzymałam i podlałam co wrażliwsze, bo aż szkoda patrzeć. Przyroda jakby stoi w miejscu chodzi głównie np o liście na drzewach, bo wody nie ma i się nie rozwijają. O tej porze to grab miałam już chociaz lekko zazieleniony a teraz cały czas w pąkach. Deszczuuuuuuuuuuuuuuu !!!!

Dzisiaj dokończyłam wykopywanie reszty bylin i wywiozłam znowu parę taczek ziemi.
Ekipa negocjuje cenę za materiały z firmą dostawczą, więc jeszcze nie weszli, ale niewykluczone, że jutro, albo pojutrze już tak
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
gogo 21:39, 04 kwi 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Masz rację, liście słabo przyrastają przez brak deszczu
A nie będę podlewać wodą z kranu.
Mam tak słabe ciśnienie, że pół beczki 100 l nalewało przez godzinę
Zacznijmy wszyscy wołać " deeeeeeeszczuuuuuu ", tylko niech nie przesadza.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowalijka 21:47, 04 kwi 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Jest szansa, zapowiadają deszcz na weekend...
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
SlonecznyOgrod 22:19, 04 kwi 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Deszczuuuu!
Do tego jeszcze od kilku dni jest spory wiatr.
Może lepiej że te liście nie wyszły jeszcze, no bo gdyby już ruszyły to by teraz wisiały zemdlałe.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
kerii 22:25, 04 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Ładnie wiosennie u Ciebie.
Mam nadzieję, że strat nie będzie po robotnikach, mnie jak drzwi w grudniu wymieniali to na tawuły i trawę wylali popłuczyny po gipsie czy innej zaprawie myślałam, że mnie szlag trafi ledwo odczyściłam a sąsiad do mnie list wystosował, że w trosce o ładny wygląd otoczenia żebym mu do rowka betonu nie wylewała . To tak ku przestrodze o wrażliwości robotników na piękno otoczenia i roślin

Ja od kilku dni ogród regularnie prawie jak w lecie podlewam sucho wszędzie jak pieprz...
____________________
Jola Moja glebo terapia
BKosimkArt 08:37, 05 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Faktycznie sucho bardzo, u mnie warzywny cierpi... mus podlewać...
Nie ma tego złego jak to się mówi przy okazji wykopków możesz lepszej ziemi dosypać
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Kociamama 12:38, 05 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
gogo napisał(a)
Masz rację, liście słabo przyrastają przez brak deszczu
A nie będę podlewać wodą z kranu.
Mam tak słabe ciśnienie, że pół beczki 100 l nalewało przez godzinę
Zacznijmy wszyscy wołać " deeeeeeeszczuuuuuu ", tylko niech nie przesadza.


W tych życzeniach to trzeba być bardzo ostrożnym. Kiedyś nieopatrznie powiedziałam - Aby tak dwie godziny porządnie popadało. Spełniło się
Przez dwie godziny była taka ulewa, że nie dało się przejechać samochodem. Sprecyzujmy życzenia - poprosimy o delikatny deszcz padający całą noc
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies