Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały raj na ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały raj na ziemi :)

Neska 21:27, 01 paź 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Hej Anulka Twoje metamorfozy ogrodu robią wrażenie. A ja dopiero teraz mam pobojowisko.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Ewa 06:41, 02 paź 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Aniu podziwiam Twoje metamorfozy w ogrodzie
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
anula_wn 10:52, 02 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
nigdy nie robiłam nic zgodnie z fazami księżyca, ale może warto...? ponoc to ma włpyw na rośliny.
wczoraj była pełnia, więc teraz mamy fazę księżyca ubywającego ! więc do pracy, bo to dobry czas


PEŁNIA - Księżyc całkowicie widoczny, zaznaczony w kalendarzu okręgiem. Okres ten przypada na połowę miesiąca księżycowego, ok. 13-14 dnia. W tym czasie na Ziemi daję się odczuć działanie pewnej siły nieobojętnej dla żywych organizmów i wód. Pełnia to najlepszy czas na zbieranie ziół, gdyż mają wtedy większe właściwości lecznicze. Koszone w tym czasie trawniki wolniej odrastają, jednak nie jest to najlepszy okres na przycinanie innych roślin, sianie i nawożenie.

KSIĘŻYC UBYWAJĄCY
- faza Księżyca od pełni do nowiu, trwająca 13-14 dni. Jest to najlepszy czas do siania, sadzenia i przesadzania roślin cebulowych i bulwiastych. W tym okresie korzystne jest też zbieranie roślin korzeniowych, bulwiastych i cebulowych. Gdy Księżyca ubywa, rośliny potrafią najlepiej chłonąć i pobierać wodę, to korzystny czas na nawożenie i podlewanie roślin. W tym czasie rośliny nie kumulują nadmiernej ilości pierwiastków chemicznych, a przyswajają tylko tyle, ile są w stanie spożytkować.
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 10:55, 02 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Irenko
d
ziękuję za odwiedzinki ! ogrodniczka jak dobre wino....

Neska
współczuję!!! ale niebawem wszystko się skończy i od wiosny zajmiesz się ogrodem na całego ! będzie dobrze

Ewa
dziękuję ! u każdego takie są metamorfozy - trzeba tyl;ko fotki porównac
____________________
anula mój mały raj na ziemi
ana_art 11:09, 02 paź 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
hahah Ty u mnie ja u Ciebie pooglądałam stare zdjęcia i powiem , że jest jak z brzydkim kaczątkiem, które staje się pięknym łabędziem ślicznie... pomęczę Cię jeszcze o ten jaśmin... jak myślisz można go teraz przyciąc bo bujneły mu się gałęzie, czy lepiej nie ruszać i przyciąć wiosną po kwitnieniu?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
anula_wn 11:18, 02 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Ania,
myślę, że jak przytniesz pojedyńcze gałęzie nic im nie będzie, ale raczej cięłabym na wiosnę ja już odpuściłam, poczekam
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Kondzio 21:17, 02 paź 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Neska 21:51, 02 paź 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
anula_wn napisał(a)
nigdy nie robiłam nic zgodnie z fazami księżyca, ale może warto...? ponoc to ma włpyw na rośliny.
wczoraj była pełnia, więc teraz mamy fazę księżyca ubywającego ! więc do pracy, bo to dobry czas


PEŁNIA - Księżyc całkowicie widoczny, zaznaczony w kalendarzu okręgiem. Okres ten przypada na połowę miesiąca księżycowego, ok. 13-14 dnia. W tym czasie na Ziemi daję się odczuć działanie pewnej siły nieobojętnej dla żywych organizmów i wód. Pełnia to najlepszy czas na zbieranie ziół, gdyż mają wtedy większe właściwości lecznicze. Koszone w tym czasie trawniki wolniej odrastają, jednak nie jest to najlepszy okres na przycinanie innych roślin, sianie i nawożenie.

KSIĘŻYC UBYWAJĄCY
- faza Księżyca od pełni do nowiu, trwająca 13-14 dni. Jest to najlepszy czas do siania, sadzenia i przesadzania roślin cebulowych i bulwiastych. W tym okresie korzystne jest też zbieranie roślin korzeniowych, bulwiastych i cebulowych. Gdy Księżyca ubywa, rośliny potrafią najlepiej chłonąć i pobierać wodę, to korzystny czas na nawożenie i podlewanie roślin. W tym czasie rośliny nie kumulują nadmiernej ilości pierwiastków chemicznych, a przyswajają tylko tyle, ile są w stanie spożytkować.


Podobno tak też jest z depilacją jak z tym trawnikiem Jednak nigdy nie sprawdzałam
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Urszulla 22:15, 02 paź 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Te wszystkie zestawienia, które dałaś są super. Dziękuję w imieniu początkujących
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kuklik 00:35, 03 paź 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Przyszłam na spacer po Twoim ogrodzie, strasznie fajnie popatrzeć na metamorfozy,
może to i dobrze że czas mija
Wieczornie pozdrawiam
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies