Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały raj na ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały raj na ziemi :)

Gardenarium 16:03, 04 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nadejdzie jeszcze taki czas, że w końcu wkleję swój pusty ugór przed budową i będzie Anuli dom jakiego nie znacie To dopiero będzie metamorfoza widoczna i u mnie i u Anuli

Pozdrowienia po Holandii

Goedemorgen
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JulkAd 17:22, 04 paź 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Czekam zatem Danusiu na ten czas
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Konstancja30 18:31, 04 paź 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Anulka pozdrawiam ... z Księżycem to poważna sprawa ... nie łapię tego ale poważna ... liczę tu jutro na jakieś muffinki lub coś równie lubieżnie smacznego ... buziak
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Syla 20:13, 04 paź 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Aniu po takiej przemianie ogrodu , udowodniłaś, że wszystko da się zrobić .... gratuluję !!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Evchen 22:30, 04 paź 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Gardenarium napisał(a)
Nadejdzie jeszcze taki czas, że w końcu wkleję swój pusty ugór przed budową i będzie Anuli dom jakiego nie znacie To dopiero będzie metamorfoza widoczna i u mnie i u Anuli

Pozdrowienia po Holandii

Goedemorgen

Oj, ja poproszę takie zdjęcia Motywujące niesamowicie
I sąsiedztwa zazdroszczę - Anulki Tobie, Anulce Ciebie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
anula_wn 19:49, 05 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Neska napisał(a)

nigdy nie robiłam nic zgodnie z fazami księżyca, ale może warto...? ponoc to ma włpyw na rośliny.
wczoraj była pełnia, więc teraz mamy fazę księżyca ubywającego ! więc do pracy, bo to dobry czas


PEŁNIA - Księżyc całkowicie widoczny, zaznaczony w kalendarzu okręgiem. Okres ten przypada na połowę miesiąca księżycowego, ok. 13-14 dnia. W tym czasie na Ziemi daję się odczuć działanie pewnej siły nieobojętnej dla żywych organizmów i wód. Pełnia to najlepszy czas na zbieranie ziół, gdyż mają wtedy większe właściwości lecznicze. Koszone w tym czasie trawniki wolniej odrastają, jednak nie jest to najlepszy okres na przycinanie innych roślin, sianie i nawożenie.

KSIĘŻYC UBYWAJĄCY
- faza Księżyca od pełni do nowiu, trwająca 13-14 dni. Jest to najlepszy czas do siania, sadzenia i przesadzania roślin cebulowych i bulwiastych. W tym okresie korzystne jest też zbieranie roślin korzeniowych, bulwiastych i cebulowych. Gdy Księżyca ubywa, rośliny potrafią najlepiej chłonąć i pobierać wodę, to korzystny czas na nawożenie i podlewanie roślin. W tym czasie rośliny nie kumulują nadmiernej ilości pierwiastków chemicznych, a przyswajają tylko tyle, ile są w stanie spożytkować.


Podobno tak też jest z depilacją jak z tym trawnikiem Jednak nigdy nie sprawdzałam


Neska, nie wiem, bo ja.....nie mam takiej potrzeby
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Bogdzia 20:02, 05 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Poczytałam, obejrzałam , jak inni podziwiam ale najbardziej zaintrygowały mnie słowa Szefowej. Jakies plany macie??? Można coś wiecej?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anula_wn 20:03, 05 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Urszulla napisał(a)
Te wszystkie zestawienia, które dałaś są super. Dziękuję w imieniu początkujących


Cieszę się, że mogłam odrobinę pomóc !
pozdrawiam
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 20:04, 05 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Kuklik napisał(a)
Przyszłam na spacer po Twoim ogrodzie, strasznie fajnie popatrzeć na metamorfozy,
może to i dobrze że czas mija
Wieczornie pozdrawiam


Iza, dziękuję za odwiedziny
pewnie, że dobrze, ze czas mija , choć.....troszkę boli i szkoda każdego dnia
ale bez przemijania nie widzielibyśmy tych zmian!
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Gardenarium 20:05, 05 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mamy plany, owszem bo obejrzałyśmy zdjęcia archiwalne jak w miejscu mojego ogrodu było śmieciowisko i chwastowisko a ja z moją brygadą paliłam ognisko pod domem Anuli A teraz jest ogrodowisko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies