Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Mirka 09:57, 20 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
hankaandrus_44 napisał(a)
Ma być odpowiednia pogoda dla mnie na dzisiaj. Szykuję się na wyjście do ogrodu.
Milego ogrodniczkowania Haniu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
hankaandrus_44 19:05, 20 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
No i udało się 2 kosze pigwowca, i dwa wory liści zebrałam prawie z marszu. A potem zaczęłam wycinkę. Wykopałam częśc dalii, już schną w szklarni. Pocięłam róże, niektóre. Oczyściłam 2 hosty i jednego bodziszka , został nie ścięty po lecie.

No i w ten sposób, pół rabaty njuż prawie oporządzone. Zaczęłam wycinkę na innej rabacie, to przy okazji jak wykopywałam dalie, Tam też wsadziłam pierwszą partię tulipanów. Kolejne tulipanki będą następnym razem. Zebrałam ostatnie rzodkiewki, winogrona i paprykę. Maliny zakończyły plonowanie, już nie dojrzewają, zasychają.

Następna robota w grafiku. Ale jestem zadowolona, bo widać efekty. Jeszcze ze dwa razy i będzie finisz. Zdjęć nie ma. Zabrakło czasu.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Alija 20:06, 20 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Hanusiu, kawał ogrodowych prac za Tobą, super!. Ja czekam na sobotę, bo na tygodniu po pracy nie starcza czasu, w domu też jest co robić.
Pięknie przebarwiły się już u Ciebie hosty, lubię kiedy są takie złote, aż "świecą". Ostatnie różyczki też są piękne i bardzo cieszą.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 20:48, 20 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
No no kawał dobrej ogrodowej roboty lubię to uczucie satysfakcji po pracy ogrodowej, nawet jak jest się mocno zmęczonym ja jeszcze jestem daleko z porządkami, też czekam na sobotę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 20:58, 20 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Mnie by się teraz ze trzy takie dni by się nadały. A tak robię to co musowo, a kosmetykę jak zdążę. Jeszcze jedną rabatę muszę ogarnąć i maliniak ściąć. A potem wapnowanie warzywnika.
I przygotowanie go do zimy. Na razie leżą w nim badyle po fasoli i po piwoniach. Niech gniją, lżej będzie nosić do kompostownika. Dobrze, że już jeżówkową ogarnęłam.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
LIDKA 22:55, 20 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7174
hankaandrus_44 napisał(a)
No i udało się 2 kosze pigwowca, i dwa wory liści zebrałam prawie z marszu. A potem zaczęłam wycinkę. Wykopałam częśc dalii, już schną w szklarni. Pocięłam róże, niektóre. Oczyściłam 2 hosty i jednego bodziszka , został nie ścięty po lecie.

No i w ten sposób, pół rabaty njuż prawie oporządzone. Zaczęłam wycinkę na innej rabacie, to przy okazji jak wykopywałam dalie, Tam też wsadziłam pierwszą partię tulipanów. Kolejne tulipanki będą następnym razem. Zebrałam ostatnie rzodkiewki, winogrona i paprykę. Maliny zakończyły plonowanie, już nie dojrzewają, zasychają.

Następna robota w grafiku. Ale jestem zadowolona, bo widać efekty. Jeszcze ze dwa razy i będzie finisz. Zdjęć nie ma. Zabrakło czasu.



Haniu ale jesteś pracowita.
Chodze sobie po wątkach i podziwiam i zazdroszcze.
Sama leże i dosłownie nic w domu i ogrodzie nie robie.
Pojawiły mi sie komplikacje zdrowotne i tylko patrze jak mi zielsko rośnie jeszcze wciąż.
Nigdy w zyciu nie mialam tyle czasu co teraz a nic nie moge zrobić.
Tak życiowo to nie narzekam bo co pare dni widze w szpitalu ludzi duuuużo gorzej chorych.

Pozdrawiam serdecznie i dużo pięknych dni.


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
hankaandrus_44 00:32, 21 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Lidko, Tobie zdrowie potrzebne,a nie pielenie rabat. I jego Tobie życzę. Rabaty poczekają do wiosny. Ja też się nie spinam, ale korzystam z pogody, bo przecież też jestem w grupie ryzyka. Po rabatach nie skaczę, korzystam ze składanego stołka, i z nim się przenosze do kolejnej roboty.

Sąsiadka się śmieje, ale ona o 5 lat ode mnie młodsza, i ich dwoje w ogrodzie, to jej łatwiej. Na dodatek rabat bylinowych nie ma tylko ttrawnik, z drzewkami owocowymi , małą szklarenkę i ciut watrzywnika. Ale ja radę daje ze swymi kwiatkami. Córka chciała pomóc, ale podziękowałam za ofertę. To całe moje zdrowie, ruch i myślenie gdzie co posadzić, i kiedy zrobić. Leżenie odłogiem to będę miała za kilka lat albo szybciej. Ale o tym nie myślę. o ;pracy w ogrodzie odbiera mnie zięć wracając z pracy.
Limka jeszcze w niezłym kolorze.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 09:55, 21 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
A niech się sąsiadka śmieje, ja tam staram się nie zwracać uwagi na to co sobie inni myślą, u nas pewne osoby nie potrafiły zrozumieć, że ja kobieta takie różne " męskie " prace wykonuję w ogrodzie, taki pstryczek do mojego męża to był tylko nie potrafili tego zrozumieć, że mi żadna krzywda się nie dzieje i ja lubię takie różne prace, robię bo chcę, nie muszę, chcę uśmiecham się i robię swoje dużo zdrowia życzę Haniu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 11:12, 21 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Mam tako samo, cieszę się jak mogę pracować w ogrodzie. Czuję wtedy że żyję.
Pamiętam jeden z odcinków Gardener's World sprzed wielu lat. Pokazywano wtedy panią w wieku 90+ pracującą jeszcze w ogrodzie samodzielnie. Miała różne narzędzia - wspomagacze. Bardzo pogodna staruszka. I tego sobie życzmy .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 11:22, 21 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
Joku napisał(a)
Mam tako samo, cieszę się jak mogę pracować w ogrodzie. Czuję wtedy że żyję.
Pamiętam jeden z odcinków Gardener's World sprzed wielu lat. Pokazywano wtedy panią w wieku 90+ pracującą jeszcze w ogrodzie samodzielnie. Miała różne narzędzia - wspomagacze. Bardzo pogodna staruszka. I tego sobie życzmy .


Oj tak
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies