Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 09:25, 06 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Mnie nie przeszkadza, niech zostaje. Owocowanie na zeszłorocznych pędach musi być. W tym roku cięcie, na drugi rok owoce. Chyba, że zmrozi wiosną i nie zostaną kwiaty zapylone. Drzewo duże, żal byłoby usuwać.

Miłego dnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
oliwka 21:17, 06 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Haniu, ja tez bardzo lubię takie skasowane rocznice. Mamy z mężem urodziny imieniny rocznice ślubu w tym samym dniu. Do tego wyprawilismy chrzest córki w tym samym dniu, żeby było sprawiedliwie. I to wszystko u nas się dzieje pod koniec czerwca, mój ukochany miesiąc cieszę się, że udało Ci się spotkać z rodziną i normalnie spędzić czas. Tego nam wszystkim trzeba ostatnio.

Dzisiaj znalazłam wreszcie wrotycz w większych ilościach w okolicy jutro nastawiam gnojowke
U mnie wystarczyły dwa dni bez deszczu i susza w donicach dobrze że dziś zrobiło się chłodniej.

Haniu, doczytałam że masz winogrona w szklarni. Takie winogrona są pyszne, mają cieplutko dużo słońca, dojrzewają szybko. Kiedyś wydawało mi się dziwne, ze ktoś hoduje winogrona w szklarni. teraz rozumiem o co chodzi, szczególnie w górskiej miejscowości.
Zauważyłam u Ciebie można ozdobę na grzadkach: gustowny ptaszek. I te kolory w ogrodzie !!!!!
Cukinia wyrosła brawo!!! Mocno jej kibicowalam!!!!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
hankaandrus_44 21:46, 06 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Kasiu, winogrona rosną poza szklarnią, a tylko niektóre pędy są w środku. Przy letnich temperaturach nie nadążyłabym wycinać pustych pędów. A tak mam po jednym pędzie, na dodatek o różnej porze dojrzewają. Bo sygnały dostają od głównego pnia, ale i tak o miesiąc przed tymi co ma zewnątrz.

Dziś u mnie zawirowanie pogodowe: słońce na zmianę z deszczem i w dodatku porządny wicher. Może przez noc się wypada i uspokoi. A rano może namówię zięcia na podwózkę do ogrodu. Mus zobaczyć co ta ulewa z wiatrem mi nawyczyniały. Jedyna radość dla oka to piękne tęcze, co chwilę z innej strony.





____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
mikina34 15:03, 07 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hankaandrus_44 napisał(a)




Haniu, co to za roślinka, ta fioletowa? Mogłabym sie o nasionka uśmiechnąć? No chyba, że ona tylko do dzielenia... Bardzo wdzięcznie sie prezentuje
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Anda 17:08, 07 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Haniu, obejrzałam zdjęcia. Mimo zawirować rośliny bujne u Ciebie, cukinie się fajnie zapowiadają U mnie brak na nie niestety miejsca. Pozdrawiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
hankaandrus_44 22:37, 07 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Monia, to żeleźniak różowy, są też żółte. Mam 3 sadzonki, mogę jedną odstąpić. W sierpniu.
Tak jak u kogoś pisałam, u mnie chyba w tym roku dokarmiłam tylko chwasty. Dziś 3 taczki różnego zielicha kompostownik dostał.

Ewuniu, Moniko, dziękuję za odwiedziny.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
an_tre 22:50, 07 lip 2020


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Haniu mam tylko różowy żeleźniak, żółty nie chciał u mnie wyrosnąć ale cóż nie można mieć wszystkiego, tak jest pracy pełne ręce
a czasem trzeba usiąść popatrzeć i nacieszyć oczy...
Pozdrowienia ślę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
zawitka 09:20, 08 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Haniu zajrzyj do mnie tam wstawię Memory jaki potwór się zrobił.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Doranma 13:46, 08 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
3 taczki chwastów w jeden dzień? Czyli jednak nie było leżaczka, tylko harówka
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
mikina34 14:16, 08 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hankaandrus_44 napisał(a)
Monia, to żeleźniak różowy, są też żółte. Mam 3 sadzonki, mogę jedną odstąpić. W sierpniu.

Chętnie Haniu, domówimy sie pod koniec lata
Bo próbowałam znaleźć w necie żeleźniaka dzwoneczka i nie ma
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies