Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

Lulilaj 11:16, 23 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Wreszcie wracam do żywych po dniach Babci, Dziadka i problemach z Internetem.
Ale za to na spokojnie przemyślałam sobie tę rabatę z rodkami. Im dłużej myślałam tym bardziej zachwycałam się Toszkową sosną . Rozrysowałam to tak

Dodałam tu jeszcze swoją magnolie susan myślę że było by jej tam dobrze. Poczytałam u Dragonki radę Toszko odnośnie atrakcyjnosci rabaty przez cały rok i tak:magnolia kwitnie kwiecień-maj, rodki maj-czerwiec,trawy od sierpnia do października. Mam problem z wyborem hortek. Myślę o anabelce, limkach,phantom albo silwer dolar. Te istatnie chyba by były najlepsze bo kwitną od lipca. Co myślicie?


Toszka napisał(a)


Zamiast klona dać sosne fastigiata, albo w odpowiednich odległosciach posadzić 3...po trójkącie

np. tak
lub jeszcze inaczej

Sosna jako wykrzyknik i z boku np. grujecznik

Lub zamiast sosny mozna dać dąb Quercus palustris 'Green Pillar'

albo faktycznie klon, acer rubrum 'Red Sunset"
chyba jednak zaczynam komplikować...ech


Natomiast miejsce przy kominach na razie bym odłożyła, bo jestem przekonana, że trzeba będzie obsadzić je w zalezności od wypełniaczy na sąsiednich rabatach. Aczkolwiek w ciemno mozna by sadzić hakonechloa macra...trzeba na spokojnie pomyśleć


Ok. Na wiosnę przygotuję ziemię . Macra jest cudna,zresztą nie wiele jest chyba brzydkich traw (no oprócz chwastów )
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 11:20, 23 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Dragonka napisał(a)

nie, nie Asiu, nie każda opinia, wierzaj mi Ja jestem ogrodowym gamoniem, przed duże G, więc dla dobra Twojego ogrodu, lepiej jak będę jednak z przycupu podglądać

Róż, fiolet i biel to jednak klasyka, która niemal każdego uwodzi, szczególnie jak się obejrzy piękne ogrody tutaj Ja choć miałam w planach totalnie wiejski ogródek, z prawdziwie wsiowymi, babcinymi kfiatuszkami, patrząc po swoich ulubionych inspiracjach widzę, że tez ciągnie mnie do tego trio..

To że coś Ci się podoba albo nie to też opinia
Kiedy wsiagnęłam w ogrodowisko to wszystko mi się podobało i wszystko chciałam mieć. A tak na prawdę dopiero po tych kilku katach zaczeło mi sięukładać w głowie.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 11:24, 23 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Gosialuk napisał(a)
Asiu melduję,że dotarłam do końca.

Faktycznie w zeszłym roku miałaś inne zajęcia niż ogród. Coraz ładniej wszystko u ciebie wygląda. Murek super. A obornik wiozłam z mężem tak jak ty ze szwagierką. Stwierdził, że to pierwszy i ostatni raz, kiedy dał się namówić na taką jazdę.

Widzę, że jednak preferujesz styl taki bardziej formalny. Powiem ci, że ja dopiero po pewnym czasie oglądania cudzych ogrodów doszłam do tego, co mi się najbardziej podoba.

Hakone jest piękna, nawet jesienią dopóki śnieg jej nie rozpłaszczy chwieją się na wietrze jej suche liście. Dość wolno rośnie, ale kilkuletnie kępy robią wrażenie.

Że też chciało Ci się czytać
No,tamten rok był owocny pod innym względem dlatego na wiosnę czeka mnie romans z widłami i chwastowiskiem w miejscu przyszłych rabat. Dam radę...za to za parę lat będą dodatkowe raczki do plewienia hihihi

Faktycznie. Styl formalny najbardziej do mnie przemawia. Chyba po prostu mamy wspolne cechy lubię prostotę, proste linie i formy generalnie porządek. Ale i jakieś smaczki
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 11:25, 23 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
DorKa napisał(a)
Róż, fiolet i biel piękne będzie!
Ale ładna ta Toszkowa sosna. Muszę więcej o niej poczytać bo n zdjęciach wygląda super. Miłego dnia

Mam nadzieję
Toszki Molett jest śliczna. Nie pokochałysmy się od pierwszego wejrzenia ale coraz bardziej sie do niej przekonuję
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 14:03, 23 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Idąc za ciosem zmierzyłam rabatę planowaną po drugiej stronie altanki. Marzy mi się tutaj szpaler hortensji


Tam gdzie zaznaczyłam 4,5 m to jest już skarpa. Jak myślicie będzie coś z tego?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Gosialuk 16:21, 23 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Lulilaj napisał(a)


Tam gdzie zaznaczyłam 4,5 m to jest już skarpa. Jak myślicie będzie coś z tego?

Pewnie.
Szpalery hortensji bardzo mi się podobają. A co do wcześniejszej rabaty to hortensje Anabell ruszają wcześniej niż bukietowe. Myślę, że wypełniłyby lukę w atrakcyjności rabaty, bo kwitnienie zaczynają już pod koniec czerwca. Po tej drugiej stronie też bym dała, chociaż może nie cały szpaler.
I jeszcze te same trawy, co po drugiej stronie.
To tylko takie moje luźne uwagi, bo na projektowaniu się nie znam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
DorKa 07:48, 24 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
widzę,że idziesz za ciosem a ołówek pali się w rekachCzy Ty też zasypiasz myśląc o planowaniu ? Ta choroba chyba nieuleczalna jest
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Lulilaj 10:36, 24 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Gosialuk napisał(a)

Pewnie.
Szpalery hortensji bardzo mi się podobają. A co do wcześniejszej rabaty to hortensje Anabell ruszają wcześniej niż bukietowe. Myślę, że wypełniłyby lukę w atrakcyjności rabaty, bo kwitnienie zaczynają już pod koniec czerwca. Po tej drugiej stronie też bym dała, chociaż może nie cały szpaler.
I jeszcze te same trawy, co po drugiej stronie.
To tylko takie moje luźne uwagi, bo na projektowaniu się nie znam.


To jest nas dwie,bo ja też się nie znam
Tak właśnie myślałam, zeby zrobić kontynuację hortek na tej drugiej rabacie. Znalazłam odmianę anabell strong incrediball. Podobno nie trzeba jej podpór. Do tego dałabym limki. Z traw myślałam o miskancie olbrzymim,żeby zaslonić sciane altanki i lukę w żywoplocie. Myślałam zeby powtórzyć go też na 1 rabacie jako żywoplot,tzn. Choina kanadyjsa,scieżka i miskant?

Trawy koniecznie muszę pomyśleć jeszcze,może da sie tu wkomponować rozplenice?

Wracajac do pierwszej rabaty, za anabelką przemawia to że przebarwia się na lekki róż,wiec kolorystycznie by grało
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 10:38, 24 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
DorKa napisał(a)
widzę,że idziesz za ciosem a ołówek pali się w rekachCzy Ty też zasypiasz myśląc o planowaniu ? Ta choroba chyba nieuleczalna jest


Dokładnie,to jest już uzależnienie na szczęście chyba jedyne z którego może wyniknąć coś dobrego
Ale fakt,zasypiam z myślą co i gdzie posadzić, co do czego pasuje,jak sie budzę tak samo...już mi się nawet śni,hihihi.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 10:39, 24 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Może na tej drugiej rabacie z hortkami dalo by się zmieścić rozchodniki?albo jeżówki limonkowe?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies