Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 23:28, 22 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)

W cieplejszych regionach i przy obecnych zimach może się świetnie suchodrzew sprawdzić. Ciut w listkach podobny, cięcie kocha, bardzo szybko rośnie....tylko lubi zima podmarznąć, ale w maju szybciutko dziury zabudowuje i śladu nie maI łatwo go rozmnożyć, łatwiej niż bukszpan

Miałam... ale niestety po normalnych zimach był brzydki... aż wypadł zupełnie. Posadziłam drugi raz .. i też nie przetrwał zimy.. Faktem jest że był ładny, ale jak nie przemarzał to rósł za szybko, rozwalał się na boki.. do bukszpanu to mu lata świetlne.. już chyba lepsza irga. Bo chociaż nie pada na amen.

To, że ostatnich kilka zim łagodnych to nie znaczy, że nie wróci -30. Wystarczy że mi wyleci raz na 5 czy 10 lat.. szkoda kasy i czasu i sił.. będzie bez bukszpanu.

Postanowiłam zebrać siewki jeżówek , te z kamienia bo łatwo wydłubać... i pełne wiadro siewek .. szlag trafił..zapomniałam o nich i padły I tak się skończyły moje dobre chęci W szklarni ogórków połowa też uschła.. nie wyrabiam..

Taki rok.. tak ma być..







____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:33, 22 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)


No nie .... z opuchlakami się kojarzę ?


Z rozchodnikiem...a rozchodnik z opuchlakami A tym tokiem idąc przypomniał mi się stary dowcip.. na szczęście znalazłam w necie i nie muszę pisać od początku..
Idzie facet ulicą z wielką księgą.
Przechodzi przez przejście dla pieszych i zatrzymuje go policjant:
- Panie co to jest?
- To książka o logice.
- A co to takiego ta logika?
- Wytłumaczę Panu na przykładzie, ma pan akwarium?
- No mam.
- To pewnie ma Pan rybki?
- No mam.
- Jak ma Pan rybki to lubi Pan chodzić łowić rybki?
- No lubię.
- To pewnie lubi Pan wypić?
- No lubię.
- Jak lubi Pan wypić, to lubi Pan dziewczynki?
- No lubię.
- To jak lubi Pan dziewczynki to nie jest Pan PEDAŁEM.
Policjantowi tak się spodobało, że postanowił kupić sobie taką samą dużą książkę.
Zachodzi na posterunek a tam kolega:
- Stary co to?
- A książka o logice.
- A co to ta logika?
- To ja Ci na przykładzie wytłumaczę, masz akwarium?
- Nie.
- To jesteś PEDAŁEM!

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 23:47, 22 lip 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mala_Mi napisał(a)

Lało i lało..a ziemia u mnie zwilżona na 15 cm.. poniżej łopaty nie wbije

U mnie jeszcze 2 dni takiego ukropu i znów zrobi się beton i nic nie da się zrobić. Tylko chwasty doginają - im nie przeszkadza ani notoryczny deszcz ani afrykańskie upały.
I stanęłam z kaskadą i nie bardzo mam wizję jak temat pociągnąć. U was Aniu macie ułożone na zaprawę czy luźno?

Ps kawał fajny
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mala_Mi 00:14, 23 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anka_ napisał(a)

U mnie jeszcze 2 dni takiego ukropu i znów zrobi się beton i nic nie da się zrobić. Tylko chwasty doginają - im nie przeszkadza ani notoryczny deszcz ani afrykańskie upały.
I stanęłam z kaskadą i nie bardzo mam wizję jak temat pociągnąć. U was Aniu macie ułożone na zaprawę czy luźno?

Ps kawał fajny

Na glinie, ale musimy zmienić na coś bardziej trwałego, bo potrafi zapaść się i woda ucieka wolno... Tzn woda ucieka szybko.. tylko jest na wolności. Po jednym dniu trzeba wtedy dużo dolać Wolno dolać, ale drogo

To ja Kasią i opuchlakami
Twoje zapomniane


I mój strumyk..zarośniety..klon do upinkolenia na krótko Wszytko zdominował. nawet nie widać czy gdzieś nie ucieka woda..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:22, 23 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A u mnie tylko żeglarz...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
05:36, 23 lip 2018
sylwia_slomczewska napisał(a)

W cieplejszych regionach i przy obecnych zimach może się świetnie suchodrzew sprawdzić. Ciut w listkach podobny, cięcie kocha, bardzo szybko rośnie....tylko lubi zima podmarznąć, ale w maju szybciutko dziury zabudowuje i śladu nie maI łatwo go rozmnożyć, łatwiej niż bukszpan


Mala_Mi napisał(a)

Miałam... ale niestety po normalnych zimach był brzydki... aż wypadł zupełnie. Posadziłam drugi raz .. i też nie przetrwał zimy.. Faktem jest że był ładny, ale jak nie przemarzał to rósł za szybko, rozwalał się na boki.. do bukszpanu to mu lata świetlne.. już chyba lepsza irga. Bo chociaż nie pada na amen.

To, że ostatnich kilka zim łagodnych to nie znaczy, że nie wróci -30. Wystarczy że mi wyleci raz na 5 czy 10 lat.. szkoda kasy i czasu i sił.. będzie bez bukszpanu.





jeśli podmarza zimą czy nawet wymarza do zera ...i robi zima za suchotnik ....to to żadna alternatywa jest......suchotnik-straszydło mi nie potrzebne

u mnie bukszpany są ozdobne zimą ...bo wtedy je najbardziej widać ...a zwłaszcza kiedy zimy bezśniezne ma zdobić.......szkielet zimozielony jak sama nazwa wskazuje ma zdobić zimą


w lecie bukszpanów u siebie mogłabym nie mieć wtedy mam kwiatki
Makao_J 08:42, 23 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dobry dowcip
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
sylwia_slomc... 09:40, 23 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Mala_Mi napisał(a)

Miałam... ale niestety po normalnych zimach był brzydki... aż wypadł zupełnie. Posadziłam drugi raz .. i też nie przetrwał zimy.. Faktem jest że był ładny, ale jak nie przemarzał to rósł za szybko, rozwalał się na boki.. do bukszpanu to mu lata świetlne.. już chyba lepsza irga. Bo chociaż nie pada na amen.

To, że ostatnich kilka zim łagodnych to nie znaczy, że nie wróci -30. Wystarczy że mi wyleci raz na 5 czy 10 lat.. szkoda kasy i czasu i sił.. będzie bez bukszpanu.

Postanowiłam zebrać siewki jeżówek , te z kamienia bo łatwo wydłubać... i pełne wiadro siewek .. szlag trafił..zapomniałam o nich i padły I tak się skończyły moje dobre chęci W szklarni ogórków połowa też uschła.. nie wyrabiam..

Taki rok.. tak ma być..








Aniu ja go mam od 4 lat w różnych miejscach na moim wygwizdowie, dwa razy myślałam , że suchy umarznięty, a on na maj już z powrotem piękny zieloniutki. Widziałam kulki z niego cięte, piękne...na cmentarzu. Buksom nie dorówna nic, ale trzeba kombinować, cięcie na pewno częstsze niż u bukszpanów, ale w ryzach dałoby się utrzymać. Ja mam moje na żywioł puszczone, jeszcze , ale też ograniczać będę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:42, 23 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
eee_taam napisał(a)







jeśli podmarza zimą czy nawet wymarza do zera ...i robi zima za suchotnik ....to to żadna alternatywa jest......suchotnik-straszydło mi nie potrzebne

u mnie bukszpany są ozdobne zimą ...bo wtedy je najbardziej widać ...a zwłaszcza kiedy zimy bezśniezne ma zdobić.......szkielet zimozielony jak sama nazwa wskazuje ma zdobić zimą


w lecie bukszpanów u siebie mogłabym nie mieć wtedy mam kwiatki

U mnie przez zimę liście utrzymuje, a dopiero jak namarzniete to wiosna zrzuca i puszcza od razu nowe. Grabowy czy bukowy też zima suchotnik...to może ta irga faktycznie, ale u mnie po tej zimie była cała brązowa i dopiero się odbudowywała...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:46, 23 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Mala_Mi napisał(a)


Lało i lało..a ziemia u mnie zwilżona na 15 cm.. poniżej łopaty nie wbije


U mnie tyle nie lało, a ziemię już mam suchutką Nikt mi nie wierzył dopiero wczoraj cała gromada zobaczyła na własne oczy....i uwierzyła zachodząc w głowę jak to możliwe, że u nas tak sucho, tak mało popadało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies