Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

kasiek 20:34, 07 sty 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ale wejście czadowo wyglada! Piękna zima Anek
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
makadamia 14:22, 08 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziewczyny, Noel Kingsbury w swojej książce wymienia katalpę wśród drzew nadających się do ogławiania - wnioskuję z tego, że żadne cięcie jej niestraszne
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Milka 14:22, 08 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cmok zostawiam i czekam na relacje,...po na pewno było super
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 19:28, 09 sty 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milka napisał(a)
Cmok zostawiam i czekam na relacje,...po na pewno było super

Jak się jeździe w stanie zdechłym to i najlepszy wyjazd jest kiepski.. a jak się wraca w jeszcze gorszym to się zastanawia po cholerę to było.
Ale w końcu zaliczyłam Szczyrk, w którym aż wstyd się przyznać nigdy nie jeździłam. Za to widoki były bajeczne, nieczęsto ma się szczęście trafić w tak oszronione, oszadziałe i zasypane śniegiem klimaty. Do tego niebieskie niebo.. po prostu bajka .. 4 godziny w krajobrazie bajkowym..
Focie mam na telefonie, w wolnej chwili może wrzucę.. mam to jedno bo wstawiłam na FB Co prawda synusia fotografowałam a nie widoki..ale .. widać jak było cudnie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gosialuk 19:30, 09 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Cudownie. Bajkowa zima i słońce!!!!
Aniu kuruj się.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 19:47, 09 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Błękit nieba, którego dawno nie widziałam.
Kuruj się Aniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 19:51, 09 sty 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ania mam pytanie a pro po katalpy powiedz mi czy swoja jak była młoda jakoś przycinaliście, formowaliście, czy sama taka urosła? Bo czytam coraz więcej opinii, że krucha u mnie wietrznie raczej i myślę, że nie puszczę jej w duże drzewo rozłożyste tylko bym ciachała dla jej bezpieczeństwa, a nie wiem kiedy i czy można, jak to znosi.


Katalpy są kruche.. niestety... sama się o tym przekonałam.

Natomiast bardzo dobrze znoszą cięcie i bardzo szybko odrastają. Przyrosty mają zacne..

Moja długo była nieruszana, ale jak ją połamało na pół to trzeba było radykalnie odchudzić.. i teraz co roku pilnujemy by nie była taka rozłożysta, bo znów ja może złamać. U sąsiadów i znajomych też mają katalpy i tną dość krótko.

My tniemy jak śnieg zaczyna się topić. Tak samo staramy się ciąć klony ...ale z klonami jest problem, bo jak nie ma zimy to i nie ma cięcia.. płaczą. W tym terminie widać co uciąć i jaki kształt zostanie, a jak są liście to już trudniej określić ile podciąć. Dlatego zawsze wybieram termin prawie zimowy. Raz jest to luty innym razem początek marca.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 20:06, 09 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Mala_Mi napisał(a)


Katalpy są kruche.. niestety... sama się o tym przekonałam.

Natomiast bardzo dobrze znoszą cięcie i bardzo szybko odrastają. Przyrosty mają zacne..

Moja długo była nieruszana, ale jak ją połamało na pół to trzeba było radykalnie odchudzić.. i teraz co roku pilnujemy by nie była taka rozłożysta, bo znów ja może złamać. U sąsiadów i znajomych też mają katalpy i tną dość krótko.

My tniemy jak śnieg zaczyna się topić. Tak samo staramy się ciąć klony ...ale z klonami jest problem, bo jak nie ma zimy to i nie ma cięcia.. płaczą. W tym terminie widać co uciąć i jaki kształt zostanie, a jak są liście to już trudniej określić ile podciąć. Dlatego zawsze wybieram termin prawie zimowy. Raz jest to luty innym razem początek marca.



Dzięki Aniu to już wiem, że moja będzie cięta w małą kulkęA wiesz, że ja moje klony w tym sezonie cięłam końcem lata? A jesionolistnego i flamingo to nawet kilka razy w sezonie przycinałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
yolka 21:24, 09 sty 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ale widoki, biel i błękit.Zazdroszczę może w końcówce lutego odwiedzę Szczyrk. Byłam 7-8 lat temu, było przeciętnie, orczyki i stare kszsełko na Skrzyczne. Teraz wiele się zmieniło, napisz czy warto pojechać. A synuś lewituje na nartach ?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mala_Mi 22:24, 09 sty 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dzięki Aniu to już wiem, że moja będzie cięta w małą kulkęA wiesz, że ja moje klony w tym sezonie cięłam końcem lata? A jesionolistnego i flamingo to nawet kilka razy w sezonie przycinałam

Mała nie będzie o przyrosty roczne ma duże.. i patrz czy jesteś w stanie ciąć tyle dobra co masz... bo tu przyciąć, tam uciąć i ci życia braknie.. powoli u mnie coraz mniej ciętych rzeczy.. bo nie wyrabiam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies