Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Milka 13:46, 30 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cięcie....ach wiem, co znaczy, moja jesień to był pogrom cięcia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 21:49, 30 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milka napisał(a)
Cięcie....ach wiem, co znaczy, moja jesień to był pogrom cięcia

Dziś ścięte co najmniej na wielkiego dostawczaka.. jeszcze lawendy, hortki, wrzosy i z grubsza i najpilniejsze będzie ogarnięte.. Dziś stałam nad tują czy ją ciąć w kulkę czy nie.. i wywaliłam cała.. nie mam kiedy ciąć... i mam i tak dużo co cięcia.
W tym roku poszły 2 bonzaje....bo tez nie mam kiedy.. życie weryfikuje nasadzenia

Po wyciepanym jałowcu gigancie zrobiło się przestronniej, jeszcze rok i się wyrówna..




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:04, 30 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Balea napisał(a)
Witam,

przejzalam wszystkie twoje watki i jestem pod wrazemiem.

Widze, ze masz bardzo duzo roznych jezowek, wiec mialam bym 3 pytania (bo ja nie mam jeszcze ani jednej i sie nie znam moze znajdziesz chwile czasu aby mi na nie odpowiedziec

1.Ktore z tych bialych/kremowych jezowek mogla bys mi polecic?
2.Czy jestes zadowolona z cherry fluff?
3.Ktora z jezowek (obojetnie jaki kolor) najdluzej kwitnie?

Pozdrawiam
Balea


Jestem pod jeszcze większym wrażeniem...bo przeczytać te moje grafomaństwo to naprawdę od razu do księgi Guinnessa.

1. Ogólnie mi jeżówki słabo rosną, bo ogród zarósł i jest za mało słońca a po drugie mam glinę a one tego nie lubią.. Jak jeszcze było słońce to sobie rosły, a teraz strajkują Z wyjątkiem tych moi siewek..te są nie do zdarcia. I rosną wszędzie.
Ja najbardziej lubię jeżówki które są sztywne.. i maja na zimę zaschnięte koszyczki. Są wtedy ozdobne dłużej. I ładniej się starzeją. A do tych należą wszystkie pojedyncze. Z białych, niestety nie pojedyncze i nie sztywne to Merinque. Są jednak śliczne.
2. Jestem zadowolona chociaż to nie moje kolory, ale ma w sobie to coś..
3. Jak maja dobre warunki, obcina się przekwitłe kwiaty to kwitną wszystkie długo Dlatego pomimo, ze u mnie im ciężko to dokupuję coś co roku... by ilość grała

Najbardziej lubię jednak moje siewki.. duzo w tym roku wywaliłam/oddałam, bo już zdominowały mi ogród.. ale gdyby nie chęć posiadania różnych roślin to mogłyby być wszędzie Od lipca do października kwitną, bezobsługowe, a potem jeszcze zimą zdobią. Ptaki jedzą nasionka.. Do dziś trwały.. ale ścięłam i trawy też.



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anabuko1 07:39, 31 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Mala_Mi napisał(a)

Kiedyś rosły i kilka sezonów.. rosły z rozsady swojej, a teraz padają w pierwszym roku.. obawiam się ze jakaś choroba grzybowa je dopadła..

Ogólnie nie rośnie u mnie dobrze żagwin, bergenie ... i co z tego że je lubię.. jak one mnie już nie

Wspomnienia ..



Cudne .co to za odmiana ?
U mnie też jakaś po zimie wypadnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Balea 12:21, 31 mar 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Mala_Mi napisał(a)


Jestem pod jeszcze większym wrażeniem...bo przeczytać te moje grafomaństwo to naprawdę od razu do księgi Guinnessa.

1. Ogólnie mi jeżówki słabo rosną, bo ogród zarósł i jest za mało słońca a po drugie mam glinę a one tego nie lubią.. Jak jeszcze było słońce to sobie rosły, a teraz strajkują Z wyjątkiem tych moi siewek..te są nie do zdarcia. I rosną wszędzie.
Ja najbardziej lubię jeżówki które są sztywne.. i maja na zimę zaschnięte koszyczki. Są wtedy ozdobne dłużej. I ładniej się starzeją. A do tych należą wszystkie pojedyncze. Z białych, niestety nie pojedyncze i nie sztywne to Merinque. Są jednak śliczne.
2. Jestem zadowolona chociaż to nie moje kolory, ale ma w sobie to coś..
3. Jak maja dobre warunki, obcina się przekwitłe kwiaty to kwitną wszystkie długo Dlatego pomimo, ze u mnie im ciężko to dokupuję coś co roku... by ilość grała

Najbardziej lubię jednak moje siewki.. duzo w tym roku wywaliłam/oddałam, bo już zdominowały mi ogród.. ale gdyby nie chęć posiadania różnych roślin to mogłyby być wszędzie Od lipca do października kwitną, bezobsługowe, a potem jeszcze zimą zdobią. Ptaki jedzą nasionka.. Do dziś trwały.. ale ścięłam i trawy też.



Wielkie dzieki, za odpowiedz.
O Merinque tez juz myslalam, ale te biale na zdjeciach jakos wiszystkie tak samo wygladaja, a szczegolnie, double white, milkshake, mozarella, ze nie wiem do czego sie zmusic

Ja niestety tez mam gline ale za to duzo slonca. Moze jak dobrze wymieszam ziemie, to sie beda u mnie dobrze czuly Napewno spoboje.



abiko 12:46, 31 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Kurcze, ale żurawki.. szkoda, ze wspomnienie, ale u mnie też padły prawie wszystkie.. cóż płakać chyba nie będę. Ściskam.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mala_Mi 20:22, 31 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
abiko napisał(a)
Kurcze, ale żurawki.. szkoda, ze wspomnienie, ale u mnie też padły prawie wszystkie.. cóż płakać chyba nie będę. Ściskam.

Ja też nie będę, ale szkoda Szczególnie że dawały ładne palmy koloru i cudnie kwitły.. cenę pomijam milczeniem.
Ostatnie podrygi krokusowe.. słabe krokusy w tym roku W wielu miejscach wogle ich nie miałam

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:25, 31 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Balea napisał(a)


Wielkie dzieki, za odpowiedz.
O Merinque tez juz myslalam, ale te biale na zdjeciach jakos wiszystkie tak samo wygladaja, a szczegolnie, double white, milkshake, mozarella, ze nie wiem do czego sie zmusic

Ja niestety tez mam gline ale za to duzo slonca. Moze jak dobrze wymieszam ziemie, to sie beda u mnie dobrze czuly Napewno spoboje.




Kupuj jak kwitną Wtedy sprawdzisz co ci w duszy gra Ogólnie wszystkie te są dość podobne i wszystkie są z tych wiotkich.

I ostatki krokusowe..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:26, 31 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anabuko1 napisał(a)

Cudne .co to za odmiana ?
U mnie też jakaś po zimie wypadnie

Nie wiem Kupowałam na lokalnej szkółce bez nazwy.

I ciemierników czas..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basilikum 21:23, 31 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Ciemierniki sliczne
mi tez padaja zurawki ale nie wszystkie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies