Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Katkak 21:21, 06 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Mala_Mi napisał(a)

mam ale niestety jest coś takiego jak cena do jakości... wiec mojej ci nie polecę..

Ogrom pościnanych gałęzi, suchych bylin i traw... to jest ilość o której większość nawet nie jest wstanie wyobrazić.. porażka..
Wczoraj wieczorkiem i dziś pół dnia walczyłam z oczkiem. Poprzesadzałam trochę lilii, trochę z innych koszy, trochę wywaliłam zielska, bo mam tego po prostu za dużo.. i w sezonie robi się bajzel.. ogólnie brakło mi kamyków do kosy i poszło bez.. ciekawe kiedy moje potwory to wygrzebią, dałam trochę duży kamyków, ale pomiędzy pasował pozostawić miejsce ..
No i kilka dni odkurzałam w oczku, eM naprawił na tyle, że coś tam się daje podziałać.. a ja nadal czekam na transport z Niemiec części zapasowych.


Zapodałam środek na glony, za 3 dni będzie ładniej

Aniu napisz mi proszę na priv jakiego środka ba glony używasz.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
hanka_andrus 21:30, 06 kwi 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Morsujesz w zimnej wodzie, widzę. Nienawidzę takich kąpieli, dlatego nie mam oczka!
Będę Twoje podglądać, szczególnie jak będzie razem z muminkami!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gosialuk 22:54, 06 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Jak zobaczyłam to zdjęcie, to też sobie pomyślałam to samo co Hania
Ciemierniki piękne. Ja dziś podziwiałam u mamy, zakwitły w końcu siewki, które dostała chyba 3 lata temu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 23:45, 06 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Brrrr zimno mi na sam widok....
Cudak niezwykłej urody
O przesadzaniu ciemierników poczytałam i o wysiewach, poobserwuję u siebie bo też się wysiały kolejne, ciekawe czy cudak mi się trafi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
agata19762 00:18, 07 kwi 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Aż mam ciary jak widzę Cię w tej wodzie. Zimno było...
dobrze, że popadało bo sucho ...chociaż nici z roboty.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mala_Mi 01:14, 07 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Katkak napisał(a)

Aniu napisz mi proszę na priv jakiego środka ba glony używasz.


Kupuję takie by mi ryby nie padły. Ja używam TETRA POND ALGOREM, czyli cena do jakości. Jest dużo różnych środków, ale to kosztuje. Jak masz rybki to dobrze oszacuj ile masz wody. By nie przesadzić. ja zapodaje raz w roku i potem do wiosny mam już spokój i wodę czyściutką. Najgorzej jest właśnie wiosną póki rośliny nie ruszą, a i tak jest dobrze bo jest zimno to nitkowate glony nie szaleją. Wtedy trzeba dać co i na nitkowate. jakby była równowaga w oczku to nie trzeba nic dawać, ja niestety mam za dużo ryb.. i to dużych i muszę się wspomagać. jak bym miała mieć szrekową wodę to bym zakopała oczko.. jakoś taka gnojówka zielona mi nie pasuje .. i nie leży. Jest szansa że a jakiś czas by się to unormowało, ale jak na razie mnie weneruje. Wiec korzystam z chemii. Ale ta chemia jest na bazie naturalnej.. cytat z ulotki "nie zawiera substancji toksycznych, chemicznych środków do zwalczania glonów oraz herbicydów"

Magnolka słabiutka.. ale i tak cieszy


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:16, 07 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
agata19762 napisał(a)
Aż mam ciary jak widzę Cię w tej wodzie. Zimno było...
dobrze, że popadało bo sucho ...chociaż nici z roboty.


Nie popadało... zalało.. pucowało ładnie.. chłop poszedł wertykulować trawnik i zaraz pogoniło.. została się siano na trawie

Szafirki w blokach startowych,..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:28, 07 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Brrrr zimno mi na sam widok....
Cudak niezwykłej urody
O przesadzaniu ciemierników poczytałam i o wysiewach, poobserwuję u siebie bo też się wysiały kolejne, ciekawe czy cudak mi się trafi

W woderach jest ciepło.. lepiej w woderach niż na "golasa".. zawsze to się nie daje pijawkom

Teraz wejście będzie z lotsami a potem do szatynki.. i tak ciągle jest co robić

U Ciebie wiosna jest co najmniej o tydzień szybciej.. jednak masz cieplej.. ale za to piwonia jest w pąkach .. szybka odmiana
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:32, 07 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hanka_andrus napisał(a)
Morsujesz w zimnej wodzie, widzę. Nienawidzę takich kąpieli, dlatego nie mam oczka!
Będę Twoje podglądać, szczególnie jak będzie razem z muminkami!

Nie jest źle Jesieniagorzej

I uciekam do spania




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 08:56, 07 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
U mnie piwonie do kwitnienia to jeszcze mają ho ho i trochę
Co do Shrekowej wody to mam 4 oczka i nie miałam nigdy tzkiej do teraz w jednym z oczek w tym z kasty budowlanej taka się zrobiła, nie wiem czemu bo tam tylko 3 maleńkie rybusie pływają, świtła na pewno za dużo, może temu Na rośliny pływające po tafli wody jeszcze poczekać trzeba jak zacienią kłopotu nie ma, nitkowate w zeszłym sezonie przywlokłam ze sklepu z rogatkiem, dobrze, że tylko do oczka koło gunnery dałam tego rogatka, je łatwo się wyciąga, ale usunąć ręcznie do zera niemożliwością więc co jakiś czas trzeba wyciągać, ale woda krystaliczna jest.

Shrekową wodę wymienie bo zbiornik malutki , a w kolejnym oczku rogatka nie będzie na pewno

Najfajniejsza woda w oczku z balii i w największym tam problemów żadnych na razie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies