Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 21:11, 05 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
adkawi napisał(a)
Witaj Aniu ciemierniki masz piękne.Ja się jeszcze nie dorobiłam ..nie wiem jak to się stało .A czy można je pod brzozami posadzić,dadzą rade?

Ogólnie pod brzozami to nic nie chce rosnąc. Ale jak czasami podjesz to możesz spróbować.

Musze w końcu zagospodarować moje siewki bo rozdaje, rozdaje a sobie nie rozsadzę..

I podlać ostatnio kupione na targach .. mam nadzieję, że żyją jeszcze, bo bratki zdążyłam zasuszyć Nalałam wody i może jakimś cudem się podniosą

A to moje siewki.. musiałam wykopać tak, że znalazły się dwa różne obok siebie


I taki cudak z siewek


I tu też siewki w różnych kolorach

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:19, 05 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia napisał(a)
Ancia, Twoje ciemierniki podziwiam

Napisz mi, proszę, nazwę tych wypaśnych białych krokusów, wiem, że pisałaś, ale nie znajdę, teraz se zapiszę wreszcie...na cycka chcę, między szałwie finkowe.

P.S. jakbyś zamawiała na ćmę te kilogramy Lepinoxu to może się podzielisz, tak ze 25 dag bym odkupiła...chyba, że całe kilo potrzebujesz...


krokusy_Jeanne d`Arc, niestety pod katalpą zastrajkowały w tym roku.. za suche lato było i jesień ..

Ciemierniki dziękują, ale też w tym roku słabsze

Lepinox zamówię jak się okaże że skuteczny.. na razie czekam na opinie używających. Zawsze mam mieszane uczucia do środków cudownych i ekologicznych.. to tak jak wierzyć w moc magii.. w Voodoo nie wierze A ja potrzebuję utłuc gadziny.....

Jak kupię to podzielę się

Jak nie kochać ciemierników?? I bzyczki je te kochają, słabo widać na fotce ale latają i są



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 21:26, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Cudak z siewek świetny Tak czytam o wycinaniu tego i owego... miałam to szczęście, że w drugim ogrodzie świadomie już nie posadziłam żadnych jałowców, cyprysików itp. a z drzew tylko te zaplanowane i tego się trzymam. Poszaleć mogę z bylinami, ale te łatwo można usunąć, eksansywnych też nie sadzę lub staram się je ograniczać. Powiedziałam też stop różom, niektóre wydałam. I jakoś roboty wcale nie mam mniej Niereformowalna jestem za to z donicami
Buziaki.
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 21:26, 05 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
agata19762 napisał(a)
Ania szkoda takiego wyrzucić tyle ciachania było
Przyjechałabym po niego

Końca nie widać z robotą...porządkowaniem ma się rozumieć
z roku na rok więcej.
Ania czy u Ciebie tulipany normalne w tym roku bo moje jakby przerzedzone
O narcyzach nie wspomnę



Agata, nie ma opcji aby go wykopać, był po prostu za wielki..

Rośliny rosną to i roboty przybywa .. ale ja jak na razie 3 dni przepracowałam w ogrodzie.. dziś wieczorkiem poszła szarpać się z liliami w oczku ... oczko w tym roku ma wyjątkowo brzydką wode.. po prostu masakra jakaś ..

Tulipany z założenia traktuję jak jednoroczne, a narcyzy zżera mi mucha.. stare odmiany tulipanów rosły i się mnożyły, a teraz to jakieś takie niedorobione są . nawet botaniczne w tym roku jakieś takie do niczego
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anabuko1 08:31, 06 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Mala_Mi napisał(a)







WAW!!Cudności.Zarażasz-nimi Aniu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 19:11, 06 kwi 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ciemirniki bez dwóch zdań masz przepiękne, kwitną jak szalone ja po raz pierwszy mam w ogrodzie i to moje szczęście wiosenne, ale moje nieszczęście to ilość gałęzi po wiosennym cięciu drzew
Ania masz zrębarkę do gałęzi...możesz coś doradzić z własnych doświadczeń, nie chce utopić kasy..taką bym potrzebowała na ściółkowanie tego dobra
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kindzia 19:45, 06 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Szukałam takich pełnych ciemierników, u Kapiasa tylko te najzwyklejsze były, takie mam. Twoje na prawdę prima sort!

Dzięki, zapisałam, nie będę już Ci zawracać...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 21:00, 06 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agania napisał(a)
Ciemirniki bez dwóch zdań masz przepiękne, kwitną jak szalone ja po raz pierwszy mam w ogrodzie i to moje szczęście wiosenne, ale moje nieszczęście to ilość gałęzi po wiosennym cięciu drzew
Ania masz zrębarkę do gałęzi...możesz coś doradzić z własnych doświadczeń, nie chce utopić kasy..taką bym potrzebowała na ściółkowanie tego dobra

mam ale niestety jest coś takiego jak cena do jakości... wiec mojej ci nie polecę..

Ogrom pościnanych gałęzi, suchych bylin i traw... to jest ilość o której większość nawet nie jest wstanie wyobrazić.. porażka..
Wczoraj wieczorkiem i dziś pół dnia walczyłam z oczkiem. Poprzesadzałam trochę lilii, trochę z innych koszy, trochę wywaliłam zielska, bo mam tego po prostu za dużo.. i w sezonie robi się bajzel.. ogólnie brakło mi kamyków do kosy i poszło bez.. ciekawe kiedy moje potwory to wygrzebią, dałam trochę duży kamyków, ale pomiędzy pasował pozostawić miejsce ..
No i kilka dni odkurzałam w oczku, eM naprawił na tyle, że coś tam się daje podziałać.. a ja nadal czekam na transport z Niemiec części zapasowych.


Zapodałam środek na glony, za 3 dni będzie ładniej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:02, 06 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia napisał(a)
Szukałam takich pełnych ciemierników, u Kapiasa tylko te najzwyklejsze były, takie mam. Twoje na prawdę prima sort!

Dzięki, zapisałam, nie będę już Ci zawracać...

Wszystkie ładne I nieprawda, że nie lubią przesadzania.. tarmoszone w listopadzie i teraz już z kwiatami nadal żyją

Listopadowe przeprowadzki


I marcowe, ta kępa na końcu

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:15, 06 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anabuko1 napisał(a)

WAW!!Cudności.Zarażasz-nimi Aniu

Na szczęście ta zaraza jest tylko kosztowna Albo i nie jak siema cierpliwość, bo rozsiewają się na potęgę. Ale aby zakwitły to niestety pasuje je przepikowywac .. jakoś tak w ścisku nie chcą przybierać na wielkości.

A te w tym roku mniejsze, ale chyba nierówno idą, bo jest jeszcze dużo pąków. W realu ciemniejsze.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies