Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 14:08, 19 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Samo przycięcie buksów i widok piękny ciekawe czy jakbym moje przycięła to i u mnie będzie ładniej czy jeszcze bardziej wtedy drażnić będzie błoto


Tylko Wy możecie mieć tyle samozaparcia do walki z błotem.. ja bym się dawno poddała.. na tyle roboty co chwila mnie po prostu nie stać. I szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobiła na waszym miejscu.. chyba sad, z dzika łąką.. a ogrod tylko na górze..

Ale Ty to na szczęście nie ja

Jeden z nielicznych rozchodników co się uchował przed opuchlakami.. i dlatego rozchodników już nie kupuje.. bo to walka o nie to jak walka z twoim błotem.



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:10, 19 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)
Kadry na ogród ekstra, kanciki pod bukszpanami ....ja odpadam
no i doczytałam że brzydkiego nie pokazujesz no i to jest dla mnie inspiracja

pozdrawiam


To nie kanty, to założone obrzeże .....kantów to nie robiłam od zeszłego roku.. to już fanaberia

Reszcie odpowiem wieczorkiem, bo muszę kończyć.. zajrzałam na chwilę

Widać obrzeże?? Nie widać ... lepszego foto nei mam..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Hogata 14:25, 19 sie 2019


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Mala_Mi napisał(a)

W tym tygodniu możemy ogarnąć doniczki... jeszcze ze dwa dni totalnego wariatkowa, a potem wariatkowo ale już mniejsze..




Jak będziesz odpowiadać na pytania to ustawiam się w kolejce .
Znasz odmianę tej jasno różowej jeżówki?
Piękne są
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Pszczelarnia 14:32, 19 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)


Niestety piasek pomaga na krótką metę. Wrzuciłam kilka ciężarówek. Po kilku latach robi się z tego glina z piaskiem i dalej nie przypomina to ziemi. Mokro się klei, sucho to jest kamień. Na pewno jest lepiej i warto dodac, ale ... nigdy to nie będzie ziemia która się przesypuje w rękach.
Jak kora to tylko przekompostowana. Ja korę sypałam tylko na powierzchni by się nie zajechać z pieleniem jak było wszytko małe. Niestety cena kory jest znacznym kosztem, a jak sama widzisz 50 worków to nawet na jedną rabatkę jest mało. Nawet do posypania z wierzchu a co dopiero mówić o przemieszaniu z ziemią.
Natomiast dołki pod rośliny zaprawiałam ziemią kupną z worków.. by dać lepszy start korzeniom.
"Książkowo " to tylko jedna rabatę pod kwasoluby zrobiłam.. zajęło mi to tyle czasu, ze potem tylko różaneczniki na podwyższonych rabatach posadziłam przygotowując dość solidnie podłoże. I wyszło oczko..bo ziemię przerabiałam z piaskiem i kwaśnym torfem.. i podwyższałam rabaty by w wodzie RH nie stali.

Rozrabiałam glebogryzałką, bo łopatami to by mnie śmierć zagryzła.. i tak wynajęłam do tego chłopaków Niewiele rzeczy robili u mnie inni, ale kilka razy musiałam poprosić o pomoc. Jak się kupiło kilkadziesiąt RH i zaplanowało spotkanie ogrodowiska, a ogród w rozsypce, to po kilku rh się poddałam.
Tylko ja miałam tak głupie pomysły.. najpierw robiłam a potem myślałam

Dzięki temu mam jednak kilka fajnych rzeczy w ogrodzie na które nigdy myśląc rozsądnie bym się nie porwała

Edit, bo foto powtórzyłam

Rabata RH..jedne z szalonych pomysłów.








Lubię takie opisy. I ten początek pamiętam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:33, 19 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Późne lato ... lato szybko minęło.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:36, 19 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Doranma napisał(a)


Aniu, ta rabata jest bardzo interesująco skomponowana, patrzę, patrzę i podziwiam ☺ Tej nie poprawiaj ☺


Doskonała.

Widziałam niedawno w jednym ogrodzie wielką plamę rudbekii na tle traw i innych preriowych - zachwycała każdego zwiedzającego. To piękne, żelazne kwiaty późnego lata ... .

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
hankaandrus_44 19:27, 19 sie 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Tak, tak jeżówki w masie wymiatają!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Balea 20:03, 19 sie 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Dzieki dziewczyny. Piekna ta katapla, tylko szkoda ze juz nie mam miejsca w ogrodzie.
Mala_Mi 09:46, 20 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Hogata napisał(a)


Jak będziesz odpowiadać na pytania to ustawiam się w kolejce .
Znasz odmianę tej jasno różowej jeżówki?
Piękne są


Cherry Fluff
Niestety trochę słabo mi się rozrosła Muszę jej poprawić stanowisko

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:47, 20 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Balea napisał(a)
Dzieki dziewczyny. Piekna ta katapla, tylko szkoda ze juz nie mam miejsca w ogrodzie.


Odwieczny problem

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies